steaua dinamo-1

Video Steaua - Dinamo 19-22. Irimuş, imbatabil de la 7 metri

Video Potaissa Turda - Dunărea Călăraşi 34-31. Rotaru şi Acatrinei, cei mai buni marcatori

handbal csm baieti

CSM București - HC Dobrogea Sud 28-24. Deși au pierdut, oaspeții încheie turul pe primul loc

str handbal turda

23.11.2016, 20:27
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Potaissa Turda a câştigat cu emoţii un meci pe care l-a dominat net în prima parte. Handbaliștii antrenați de Horațiu Gal au condus 9-2, în minutul 10, și au terminat prima repriză în avantaj, 16-12.

Dunărea Călărași a revenit spectaculos după pauză. Cu o apărare agresivă şi atacuri finalizate excelent, echipa sârbului Caslav Dincic a reuşit chiar să și conducă, 28-27, în minutul 50.

N-a fost suficient pentru o victorie. Potaissa a întors din nou scorul şi s-a impus în final cu 34-31. Rotaru, de la gazde, și Acatrinei, de la Dunărea, au fost cei mai buni marcatori, fiecare cu câte șase goluri.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Mioveni a câştigat clar la Baloteşti. Clasamentul și rezultatele din Liga 2