Dinamo CSM handbal

S-a stabilit când se vor juca meciurile din finala Ligii Naționale la handbal! Partidele sunt la Digi Sport

Video Potaissa Turda - Sporting Lisabona 24-30. Portughezii au câștigat Cupa Challenge

ff1

Final Four-ul Champions League, la Digi Sport

potaissa sporting

27.05.2017, 20:58
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Potaissa Turda a fost învinsă de către Sporting Lisabona în finala Cupei Challenge, după ce a fost învinsă atât în turul din Portugalia, cât și în manșa secundă de pe teren propriu de către lusitani.

După eşecul la nouă goluri din Portugalia, handbaliştii români au cedat cu 24-30 în returul finalei Cupei Challenge de pe propria arenă şi au admirat trofeul cucerit de adversari.

Cîntec, cu șase goluri, a fost cel mai bun marcator al ardelenilor. De partea cealaltă, Janko Bozovic și Ivan Nikcevic au punctat și ei de șase ori.

A fost prima finală de Cupa Challenge câștigată de o echipă portugheză într-o finală cu o formație din România.

HC Odorhei a fost ultima echipă din România care a cucerit Cupa Challenge. Succesul harghitenilor a venit în urmă cu doi ani, după o finală cu o altă formație din Portugalia, ABC/Minho.

PROGRAMUL TRANSMISIUNILOR DIGI SPORT

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

”O victorie care îi confirmă statutul de favorită la Australian Open"! Ce a scris site-ul WTA, imediat după dubla Simonei