romance suparate handbal

Tricolorele, devastate de eliminarea dramatică: "În subconştient s-a instalat teama"

România ar fi jucat cu Olanda în sferturile CM. Două optimi de finală au avut nevoie de prelungiri

ro cehia handbal banca 1

Nici handbalistele din Cehia nu se așteptau să elimine România la Mondiale: ”Toată lumea e în stare de șoc”

olanda japonia

11.12.2017, 23:41
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA, turneul de la Istanbul, marţi: Irina Begu - Dalila Jakupovic (11:00, Digi Sport 2) şi Sorana Cîrstea - Yulia Putintseva (12:00, Digi Sport 3)

România ar fi întâlnit Olanda dacă ar fi învins Cehia în optimile de finală ale Mondialului de handbal feminin.

Batavele au eliminat Japonia după un meci neaşteptat de dificil, în care au avut nevoie de prelungiri pentru calificare. După 20-20 la finalul celor 60 de minute (10-10 la pauză), Olanda s-a impus cu 26-24 după prelungiri.

Şi Rusia a avut nevoie de prelungiri contra Coreei de Sud, după ce scorul la finalul timpului regulamentar era 30-30. Rusoaicele au învins după timpul suplimentar cu 36-35 şi vor juca în sferturi cu Norvegia, care a surclasat Spania, scor 31-23.

Primele două sferturi de finală ale Campionatului Mondial vor avea loc marţi: Suedia - Danemarca (18.30) şi Franţa - Muntenegru (21.30).

Partidele Cehia - Olanda (18.30) şi Norvegia - Rusia (21.30) se vor disputa miercuri.

Semifinalele Mondialului vor avea loc vineri, iar finala duminică.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

suedia handbal

Detaliul alarmant din ultima fotografie cu Avicii. Cum a fost surprins cu doar o zi înainte să moară

Neagu, de neoprit în prima repriză cu Cehia. A marcat 8 goluri. A terminat partida cu 13 reuşite

neagu-6

Francezii tremură în fața Cristinei Neagu: "Pericol iminent". Laude peste laude pentru super jucătoarea României