eliodor voica

Video Cutremur la Dinamo: antrenorul Eliodor Voica a fost dat afară. Lui nu i s-a comunicat și făcea planuri pentru următorul meci

Video Steaua a învins dramatic Potaissa Turda și a redevenit lider în Liga Zimbrilor

Franta Ungaria

Știm patru dintre reprezentativele calificate în sferturile CM. România joacă luni împotriva Cehiei

handbal steaua

10.12.2017, 21:40
  • La Liga, etapa a 20-a: Betis - Barcelona (ACUM, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (ACUM, 21:45, Digi Sport 2)

Handbaliştii de la CSA Steaua au şansa de a termina anul pe primul loc după ce au câştigat derby-ul nebun cu Potaissa Turda. Oaspeţii au avut şase goluri avans în prima parte, dar au cedat pe final.

Steaua a revenit în fruntea clasamentului în Liga Zimbrilor după ce a învins dramatic în derby-ul cu Potaissa Turda. Lideri înaintea meciului, oaspeţii au condus şi cu şase goluri în prima repriză. Şi la pauză erau în grafic, scor 15-13 pentru Turda.

Apoi, însă, Steaua a revenit şi a avut parte şi de noroc. Pe final, când era la un singur gol în spate şi juca în superioritate, Turda a irosit şansa egalării. S-a terminat 29-27 pentru Steaua, care a revenit pe prima poziţie, cu un punct avans faţă de Potaissa.

"Ne bucurăm foarte mult că avem șansa de a termina acest an pe primul loc" a declarat, la final, stelistul Tudor Stănescu. "Am pierdut pe fondul unor greșeli copilărești ale noastre" a adăugat Adrian Țenhea, jucătorul oaspeților.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Minaur - Dinamo 27-25. Alt antrenor, același deznodământ. A 3-a înfrângere în ultimele 4 meciuri

handbal dinamo-1

O nouă lovitură pentru Shakira

Video Dunărea Călărași - Steaua 24-23. Oaspeții au irosit un avans de 8 goluri și au ratat egalarea la ultima fază

Video HC Odorhei - Dobrogea Sud 25-25, în derby-ul etapei a 8-a din Liga Zimbrilor