Dinamo handbal

Exclusiv Dinamo, fără galerie la derby-ul cu Steaua!

Video Steaua - Dinamo 31-28! Roş-albaştrii au urcat pe primul loc în Liga Zimbrilor

iulia curea

Video 4 victorii, în 5 meciuri din Liga Campionilor nu le mulțumesc! Ce le deranjează pe fetele de la CSM

dinamo steaua

12.11.2017, 22:07

Steaua a câştigat derby-ul cu Dinamo şi a urcat pe prima poziţie în Liga Zimbrilor. Gazdele au condus-o pe campioană tot meciul, iar arbitrul a întrerupt întâlnirea la jumătatea primei reprize, când suporterii roş-albaştrilor au intrat pe teren să îşi aranjeze steagurile.

De notat că la jumătatea reprizei secunde, dinamoviştii s-au apropiat la doar un gol după cea mai frumoasă reuşită a meciului.

Totuşi, Steaua a fost mai matură pe final, iar victoria i-a aparţinut, scor 31-28. Roş-albaştrii au devenit noul lider după a treia victorie în patru etape. După zece etape, Dinamo se află la un punct în spatele steliştilor.

handbal romania

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video România - Italia 34-24. Victorie impresionantă la debutul în preliminariile Mondialului de handbal masculin