bucurie franta

News Alert Surpriză de proporții la Hamburg! Franța e noua campioană mondială la handbal feminin!

Video Steaua şi Minaur, ultimele două calificate în Final Four-ul Cupei României

olanda handball

Gullden a ratat bronzul la Campionatul Mondial. Suedia a pierdut meciul pentru locul 3, împotriva Olandei

steaua handbal

17.12.2017, 15:56
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Se cunoaşte careul de aşi din Cupa României. După Dobrogea Sud şi Poli Timişoara, a venit rândul Stelei să se califice în primele patru.

Liderul din Liga Naţională a trecut la limită de CSM Bucureşti. 29-28 a fost scorul în reeditarea finalei de acum două sezoane.

"A fost un an bun, pe care sper să-l reîncepem aşa cum l-am terminat, cu victorii, cu atitudine şi la final să fim pe un loc pe care consider că aceşti băieţi îl merită", a declarat antrenorul Stelei, Ovidiu Mihăilă.

Minaur Baia Mare este ultima echipă care şi-a asigurat prezenţa în Final Four. 34-28 a fost scorul cu Potaissa Turda, meci în care Minaur a marcat două goluri din poartă în poartă în decurs de 21 de secunde.

"Păcat că se termină campionatul, dacă mai jucam încă vreo două-trei etape era super!", a spus Răzvan Pop.

Toate echipele calificate în Final Four sunt foste campioane ale României.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video CSM Bucureşti - Potaissa Turda 33-29, în finala mică a Cupei României

csm handbal

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video CSM București – AHC Dobrogea Sud Constanța 26-24. Prima finală de Cupă din istorie, pentru învingători

csm cupa

Reacția oficială a campioanei HCM după ce a refuzat să joace finala mică a Cupei