ryde

Tomas Ryde: "Am luat decizia să închei cu naţionala României în urmă cu trei săptămâni"

Video Un dinamovist, în top 5 goluri din Champions League! Super meciul cu Beșiktaș este la Digi Sport

Ambros

Video Ambros Martin: ”Am venit aici pentru a-mi îndeplini visul carierei mele de antrenor de handbal”

Esteki

05.10.2016, 12:50

Dinamo are un start peste așteptări în UEFA Champions League, acolo unde a revenit după o pauză de 11 ani. După egalul dramatic cu Holstebro, dinamoviștii au câștigat la pas cu Zaporoje și au făcut spectacol în fața propriilor suporteri. În plus, iranianul Sajad Esteki a intrat în TOP 5 goluri, după etapa a doua a competiției.

Adus în acest an de Dinamo, handbalistul în vârstă de 26 de ani a marcat cu o execuție imparabilă chiar la ultima acțiune a primei reprize, nelăsându-i nicio șansă portarului advers.

Esteki a prins locul al treilea în topul EHF, liderul topului fiind Daniil Shishkarev. Handbalistul lui Vardar Skopje a înscris cu o execuție fantastică în victoria formației din Macedonia cu HC Brest, scor 31-27.

Duminică, de la ora 17:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Dinamo o întâlnește pe teren propriu pe Beșiktaș, în poate cel mai așteptat meci al grupei pentru români. Fazele video sunt pe digisport.ro și m.digisport.ro!

Alba Blaj volei

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

nintchdbpict000318921098-e1515579665660

Video Primul verdict în cazul accidentării lui Dybala. "La Joya" ratează meciul tur cu Tottenham