csm

Video Aurelian Roşca, noul antrenor al campioanei Europei! "Pot duce CSM Bucureşti acolo unde îi e locul"

Video Unirea Slobozia - Corona Braşov 23-24. Victorie dramatică pentru oaspeţi

gullden

Video Interviu inedit cu vedeta CSM-ului, Isabelle Gullden. Ce ar fi fost dacă nu era handbalistă

captura handbal

07.11.2016, 21:42

Corona Brasov a câştigat cu 24-23 la Slobozia, în etapa a 9-a din liga naţională de handbal. Gazdele au avut un gol avans cu cinci minute înaintea finalului, însă formaţia ardeleană a întors rezultatul, în superioritate numerică.

Suspans la Slobozia, în etapa a 9-a din liga feminină de handbal, între Unirea şi Corona Brasov. Prima repriză a fost echilibrată, iar la pauză formaţia oaspete a condus cu 14-12. În repriza secundă, Slobozia a egalat la 16 şi apoi Braşovul s-a distanţat la 3 goluri, în minutul 47: 18-21.

Gazdele au crezut în şansa lor, au condus cu 23-22 în minutul 55, dar apoi au jucat în 3 din cauza eliminărilor şi au pierdut meciul. Scor final, Slobozia - Brasov, 23-24.

În clasament, Unirea a rămas cu 5 puncte pe locul 11, iar Corona a urcat pe locul 5 cu 16 puncte.

Cel mai important indicator concret al influenţei unui europarlamentar sunt rapoartele pe care le...

VIDEO Dab. Docler - Corona 2-3. Oaspeţii se impun cu emoţii în Cupa Continentală