Real Madrid Training Session and Press Conference - Ciudad Real Madrid Training Centre - Monday 8th May
Alarmă ”Galactică”! Titularul lui Real Madrid care nu va putea juca în primul meci cu Bayern din semifinalele UCL
Jude Bellingham and Harry Kane file photo
Harry Kane ”îl amenință” pe Jude Bellingham, chiar înainte de Bayern - Real Madrid
MKE Ankaragucu v Fenerbahce - Ziraat Turkish Cup
Presa din Turcia a făcut anunțul despre Olimpiu Moruțan
Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
Play-out

Video Veszprem – Dinamo 33-30. “Dulăii” rămân fără victorie în grupele EHF Champions League

28.09.2022, 21:20

Echipa de handbal masculin Dinamo București a pierdut miercuri meciul din deplasare cu echipa maghiară Veszprem, scor 33-30, în runda a treia a grupelor EHF Champions League, în direct pe Digi Sport 2.

dinamo-handbal
Dinamo rămâne fără victorie în grupele EHF Champions League la handbal masculin / Foto: Facebook CS Dinamo
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Dinamo, care pornea ca outsider clar, a început bine meciul și s-a aflat mereu la conducerea jocului pe durata primei reprize.

Echipa pregătită de către Xavi Pascual a intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, scor 17-15.

În repriza a doua, Veszprem a revenit spectaculos și a avut o serie impresionantă de reușite. Dinamo n-a reușit să marcheze în primele opt minute ale reprizei secunde.

În minutul 45, echipa maghiară avea un avans de cinci goluri. Dinamo a avut o reacție și s-a apropiat la două goluri, dar finalul de meci le-a aparținut gazdelor.

Ucraineanul Akimenko (Dinamo) a fost cel mai bun marcator al partidei, cu șapte goluri. De la Dinamo s-au mai remarcat Kasparek (6 goluri) și Kuduz (5 goluri).

Veszprem are maximum de puncte în grupa A, în timp ce Dinamo a strâns un singur punct în trei partide.

În runda următoare, pe 5 octombrie, Dinamo joacă pe teren propriu cu Porto, în direct pe Digi Sport.

Clasamentul Grupei A din EHF Champions League

clasament dinamo

Veszprem - Dinamo 33-30, pe Digi Sport 2, în EHF Champions League

Min. 60: Veszprem - Dinamo 33-30. Victorie destul de clară pentru echipa maghiară, deși bucureștenii au condus la pauză.

Min. 53: Veszprem - Dinamo 29-27. "Dulăii" se apropie la două goluri și au o perioadă mai bună de joc.

Min. 43: Veszprem - Dinamo 23-19. Eliminare de două minute pentru un jucător al gazdelor, care au un avans confortabil.

Min. 37: Veszprem - Dinamo 19-17. Momente dificile pentru "dulăi", iar antrenorul Xavi Pascual cere time-out.

Min. 33: Veszprem - Dinamo 17-17. Două reușite pentru gazde, în startul reprizei secunde!

Min. 30: Veszprem - Dinamo 15-17. Final de primă repriză! "Dulăii" sunt o surpriză plăcută în Ungaria!

• Akimenko (4 goluri), Kuduz (3) și Kasparek (3), cei mai buni marcatori pentru Dinamo!

Min. 28: Veszprem - Dinamo 13-16. Ratare imensă a lui Kuduz: trimite mingea în bară după ce scapă singur cu portarul.

Min. 19: Veszprem - Dinamo 10-12. Croatul Strlek este cel mai bun marcator al gazdelor, cu trei reușite.

Min. 11: Veszprem - Dinamo 4-6. "Roș-albii" confirmă debutul bun și se mențin în avantaj.

Min. 2: Veszprem - Dinamo 0-2. Start lansat pentru "dulăi"! Akimenko reușește o "dublă" rapidă.

UPDATE 19:45 Începe meciul din Ungaria!

Veszprem - Dinamo, LIVE VIDEO, 19:45, Digi Sport 2. Xavi Pascual: ”Pentru noi, meciurile cu 20 de goluri s-au terminat”

”Dulăii” au însă o deplasare dificilă, în deplasare, cu Veszprem, în direct la Digi Sport 2, azi de la 19:45.

În primele două partide disputate în această competiție europeană, bucureștenii au marcat 66 de goluri, dar au și încasat 68. Xavi Pascual (54 de ani), antrenorul lui Dinamo se așteaptă la un nou meci cu avalanșă de goluri în Liga Campionilor.

”Pentru noi, aceste meciuri cu 20 de goluri s-au terminat. Asta jucăm, și cred că acesta este drumul handbalului modern”, a spus Pascual.

Lazar Kukic: ”Suntem o echipă nouă”

Lazar Kukic (26 de ani), una dintre vedetele lui Dinamo, crede că echipa va obține rezultate bune și pe plan european, după prima perioadă care a fost una de acomodare.

”Suntem o echipă nouă, cu mulți jucători noi, este un proces, dar sunt sigur că meci cu meci vom juca mai bine”, a spus sârbul.

În sezonul trecut, Veszprem și Dinamo și-au împărțit victoriile în grupă. Maghiarii s-au impus pe propriul teren, 47-32, iar alb-roșiii au câștigat cu 31-29 la București.

Etichete: liga campionilor , champions league , veszprem , ehf champions league , dinamo handbal , xavier pascual , xavier pascual dinamo

Rusia acuză Statele Unite că „sunt direct implicate” în războiul din Ucraina. Ce a stârnit furia Kremlinului

Kremlinul susţine că livrarea de rachete americane ATACMS Ucrainei nu va schimba nimic în...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches

Foto "Arată dezgustător". S-a umplut de mușchi după retragere, dar un fost coleg l-a pus la punct: "N-aș face la fel"
ozil
Foto Real Madrid, așteptată pe ”bijuteria” de 167.000.000€ din România. Tocmai s-a dat aprobarea de la Guvern
timi
Live Video&Text Hermannstadt - Petrolul 0-0, ACUM pe Digi Sport 1. Ultimele două meciuri s-au încheiat fără goluri
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - FC PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Gigi Becali și-a făcut calculele pentru sezonul următor: ”Iau 20-30 de milioane!”
gigi becali
Un fotbalist de la Barcelona a fost amenințat cu moartea, după eliminarea din UCL: ”Lumea e crudă”
Paris: UEFA Champions League Football Match PSG-FC Barcelona, 2-3.
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Salarii extraordinare pentru jucătorii echipei care a promovat deja în Superliga. Ce bani vor încasa în prima ligă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Condiția pe care o pune Andriy Lunin pentru a semna prelungirea cu Real Madrid
ENG: Manchester City v Real Madrid.UEFA Champions League match. Quarter-finals Andriy Lunin of Real Madrid during the UE

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”