handbal dinamo-1

Video Dinamo - Gorenje Velenje 26-27. A doua înfrângere pentru alb-roşii în grupele Ligii Campionilor

Victorii pentru PSG și Kielce, în grupele EHF Champions League

csmb handbal

Steaua - CSM Bucureşti 29-21. "Roş-albaştrii" au condus cu 9-0 şi au primit primul gol în minutul 19

psg handbal

24.09.2017, 21:24
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Cele mai tari echipe din handbalul european au făcut spectacol în direct la Digi Sport, în etapa a doua din grupele Ligii Campionilor. PSG a bătut Brest la diferență de patru goluri, iar Kielce a făcut scor cu nemții de la Kiel.

PSG - Meshkov Brest 32-28

A fost festival de goluri frumoase în a doua victorie a milionarilor de la PSG în Champions League, 32-28 cu bielorușii de la Meshkov Brest. Extremele au ridicat sala în picioare. Primul a fost slovenul Razgor. Superstarul Abalo a început și el să râdă după unul din cele mai ciudate goluri ale carierei. A fost a doua victorie consecutivă pentru PSG, în grupa B a Ligii Campionilor.

Kielce - Kiel 32-21

Într-un alt meci, Kielce a evoluat perfect în fața celor de la Kiel în etapa a doua din Velux Champions League. Fără antrenorul Alfred Gislanson, operat de hernie de disc, Kiel a fost de nerecunoscut în deplasarea din Polonia. Kielce s-a distanțat repede și la pauză a condus cu 18-11. În repriza secundă Kiel s-a apropiat la patru goluri, dar gazdele au revenit imediat la controlul jocului. Kielce a câștigat cu 32-21 și are două puncte în grupa B, în timp ce Kiel a rămas fără niciun punct.