dinamo
Video Bjerringbro Silkeborg - Dinamo 24-27. Performanță extraordinară! ”Dulăii”, în sferturile EHF European League!
handbal-minaur
CS Minaur Baia Mare s-a calificat în semifinalele EHF European Cup. CSA Steaua a cedat în fața lui Valur Reykjavik
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

VIDEO HCM – Dinamo Sinara 25-23. Campioana se impune cu trei goluri marcate în ultimul minut

04.04.2015, 10:55

În direct la Digi Sport 2, HCM Baia Mare a făcut primul pas spre calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor. Încurajată de o sală arhiplină, campioana României a început bine prima manşă din sferturi, contra lui Dinamo Volgograd.

bucurie hand
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Echipa lui Tone Tiselj a condus cu 5-3 în minutul 10, însă au urmat opt minute fără gol pentru gazde, astfel că adversarele au preluat conducerea, cu 7-5. În faţa unei defensive puternice, contraatacul a fost o armă importantă a româncelor. Patru goluri au înscris maramureşencele pe faza a doua în prima repriză.

La pauză a fost 12-11 pentru Dinamo, după ce arbitrii nu au validat reuşita Ekaterinei Davydenko, de la ultimul atac. Jucătoarea din Rusia a reuşit totuşi egalarea imediat după reluare. HCM s-a aflat în urmărirea adversarului şi în partea a doua, în care a reuşit câteva goluri spectaculoase.

"Ne-am făcut meciul greu, am ratat mult în atac. Sunt fericit că am terminat meciul cu un mic avantaj, în prima bătălie cu Dinamo. Sperăm să mergem în Rusia şi să ne calificăm în Final Four. Ne bucurăm că am făcut faţă şi că a ieşit totul bine.

Este ultimul meci în Liga Campionilor, pe teren propriu, şi ne bucurăm că i-am făcut fericiţi pe fani şi că s-au dus mulţumiţi acasă. Îi aşteptăm şi la Final Four, în Ungaria", a declarat Eliza Buceschi.

Reuşitele din ultimele minute ale Lucianei Marin au oferit un final dramatic. Egalul nu le-a mulţumit însă pe maramureşence, care s-au apărat bine în ultimul minut şi au marcat de două ori, prin Do Nascimento şi Lobach.

Victorie cu 25-23 pentru HCM Baia Mare, care speră să obţină calificarea în Rusia, în direct la Digi Sport 2, sâmbăta viitoare, de la ora 14:00.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

LIVE TEXT

Min. 60: 25-23!!!! GOOOOOL!!! Baia Mare marchează la ultimul atac al meciului, într-un final dramatic al partidei. Dinamo a condus tot meciul, dar campioana României a răsturnat rezultatul în ultimul minut al duelului şi acum porneşte cu prima şansă la calificarea în Final 4!

Min. 60: 24-23!!! Oaspeţii ratează atacul şi Do Nascimento marchează dramatic cu 15 secunde înainte de final!!!

Min. 60: 23-23!!! GOOOOL Marin a înscris golul egalării în superioritate numerică!

VIDEO CU ULTIMUL MINUT AL MECIULUI

Min. 58: 22-23!!! Româncele ratează un contraatac şi rusoaicele au înscris ele pe o contră!

Min. 57: 22-22!!!! Luciana Marin înscrie după o pătrundere impresionantă.

Min. 55: 21-22! Abbingh înscrie de la 7 metri şi rusoaicele sunt în inferioritate numerică!

Min. 54: 20-22! Buceschi înscrie pentru HCM, dar imediat rusoaicele marchează cu o aruncare de la distanţă.

Min. 53: 19-21! Rusoaicele se desprind din nou la două goluri.

Min. 51: 19-20! Camilla Herrem înscrie cel mai frumos gol al meciului, cu o aruncare cu efect, din extremă, moment în care HCM evolua în inferioritate numerică.

Min. 50: 18-20! HCM a primit gol în superioritate numerică, iar Abbingh aruncă în bară.

Min. 49: 18-19! Abbingh înscrie pe o inferioritate numerică a campioanei Rusiei.

Min. 48: 17-19! Rusoaicele se desprind din nou!

Min. 47: 17-18! Luciana Marin vine de pe bancă şi marchează două goluri consecutive.

Min. 45: 15-18. Oaspeţii înscriu din nou uşor.

Min. 44: 15-17! Makeeva înscrie, după ce a fost angajat în poziţia de pivot.

Min. 42: 14-17! Ada Nechita ratează incredibil şi, pe contraatac, rusoaicele înscriu al treilea gol consecutiv.

Min. 40: 14-16! Baia Mare nu face cea mai bună partidă a sezonului şi rusoaicele se duc din nou la două goluri.

Min. 40: 14-15! Paula Ungureanu a fost surprinsă şi rusoaicele trec din nou în avantaj.

Min. 39: 14-14! HCM egalează, după primul gol din această partide al Gabrielei Szucs.

Min. 38: 13-14! Abbingh înscrie de la 7 metri.

Min. 37: 12-14! El Ghaoui le duce din nou la două goluri distanţă pe rusoaice, după o aruncare pe spate.

Min. 35: 12-13! Nu profităm de o superioritate numerică şi rusoaicele marchează pe contraatac, după un atac poziţional greşit al nostru.

Min. 31: 12-12! Dadydenko înscrie primul gol al reprizei secunde, cu o aruncare de la şold.

Min. 30: S-a terminat prima repriză. Dadydenko a marcat, dar la numai o secundă după ce timpul de joc expirase şi rusoaicele intră în avantaj la cabine, 12-11!

Min. 29: 11-12! Lobach ne scoate din nou şi marchează al treilea gol.

Min. 29: 10-12. Aceeaşi Kocetova marchează şi campioana Rusiei domină finalul reprizei.

Min. 27: 10-11! Campioana Rusiei marchează, chiar dacă se afla în pre-pasiv.

Min. 26: 10-10! Lobach marchează al patrulea gol pe contraatac pentru HCM.

Min. 25. 9-10! Româncele înscriu două goluri în 30 de secunde şi publicul a revenit la viaţă.

Min. 23: 7-10! Oaspeţii se desprind pentru prima oară la 3 goluri. Kocetova ajunge la a patra reuşită.

Min. 22: 7-9! Dinamo înscrie în inferioritate numerică, dintr-o lovitură de la 7 metri.

Min. 19: 7-8. Dinamo trece din nou la conducere.

Min. 18: 7-7. Gol Do Nascimento şi cei 3.000 de fani fac o atmosferă incredibilă.

Min. 18: 6-7. Lobach înscrie pe contraatac.

Min. 15: 5-7. Pentru prima oară în acest meci, oaspeţii conduc la o diferenţă de două goluri.

Min. 14: 5-6! Dinamo înscrie al treilea gol consecutiv, la capătul unul contraatac.

Min. 13: 5-5. Echilibrul predomină în prima parte a partidei.

Min. 11: 5-4. Davydenko a pierdut uşor o minge pe un atac poziţional şi rusoaicele au marcat pe contraatac.

Min. 10: 5-3! Baia Mare se desprinde la două goluri, după ce Do Nascimento a executat cu efect prima lovitură de la 7 metri a gazdelor.

Min. 9: 4-3. Elisei şi-a creat un culoar şi a încris al doilea gol în meci. Baia Mare trece pentru prima oară la conducerea meciului.

Min. 7: 3-3. Anastasia Lobach urmăreşte bine o minge respinsă de portarul advers şi HCM egalează pentru a treia oară.

Min. 6: 2-3. Oaspeţii trec din nou la conducere, după ce au beneficiat de o lovitură de la 7 metri.

Min. 5: 2-2. Abbingh egalează pentru campioana României.

Min. 4: 1-2. El Ghaoui marchează şi cel de-al doilea gol al rusoaicelor.

Min. 3: 1-1. Elisei înscrie primul gol al româncelor, după o acţiune personală.

Min. 2: 0-1. Dinamo deschide scorul, după ce primele două atacuri ale meciului au fost ratate

Min. 1: A început meciul din prima manşă a sferturilor Ligii Campionilor.

Etichete: program digi sport , digi sport , digisport , hcm baia mare , program digisport , hcm baia mare champions league , hcm baia mare dinamo volgograd live , hcm dinamo handbal live

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei

Ion Țiriac (84 de ani) a prezentat oficial, în cadrul unui eveniment, maşina Mercedes AMG One, care...

ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”

6.000.000€ pentru FCSB! Gigi Becali, gata să dea lovitura
becali
Anunțul la care nu se aștepta nimeni: Manchester City i-a găsit înlocuitor lui Pep Guardiola!
Bristol City v Manchester City - Carabao Cup - Semi Final - Second Leg - Ashton Gate
Ce a spus Gică Hagi despre Constantin Budescu, după ce "Magicianul" n-a rezistat decât 8 luni la Farul
CFR Cluj v Farul Constanta - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 30 Oct 2023
România, neînvinsă în preliminariile EHF EURO 2024: succes clar în meciul cu Grecia!
profimedia-0826420920
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
"Salvaţi-ne, vă rugăm!". Cum a scăpat-o Ion Iliescu pe Steaua de la faliment
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
România, victorie categorică cu Bosnia-Herțegovina! ”Tricolorele” au câștigat grupa pentru EURO 2024

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”