buc Baia Mare

VIDEO HCM Baia Mare - Krim Ljubljana 35-28. Vicecampioanele merg mai departe în Liga Campionilor

VIDEO Potaissa Turda - CSM Bucuresti 30-22. Cea mai grea înfrângere a sezonului pentru vicecampionii României

captura zalau valcea

VIDEO HC Zalău - HCM Rm. Vâlcea 23-26. Înfrângere pentru echipa lui Tadici după aproape două luni

bucurie Turda

14.11.2015, 21:56
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Pauza de 3 săptămâni din Liga Națională a fost de bun augur pentru Potaissa Turda (foto). Elevii lui Horațiu Gal au reușit un succes clar pe teren propriu în fața vicecampionilor de la CSM București, scor 30-22.

Echilibrul partidei s-a menținut până în minutul 20, atunci când Potaissa a câștigat un prim duel psihologic cu adversarii săi. Cu doi oameni în plus, CSM a ratat prin Milosevic restabilirea egalității, iar Potaissa a marcat la atacul următor (11-10). Până la pauză, gazdele și-au mărit avansul pe tabelă până la 17-13.

CSM nu a adus nimic nou în joc în partea secundă, iar Turda s-a apropiat ușor de victoria finală. Cu Pallag excelent în poartă și cu atacuri eficiente, Potaissa s-a impus la 8 goluri diferență și își menține șansele de accedere în play-off.

CSM a suferit cea mai grea înfrângere a sezonului înainte de o săptămână extrem de dificilă - miercuri joacă impotriva Stelei, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, de la ora 18:00, iar duminica viitoare va disputa, acasă, manșa întâi cu spaniolii de la Frigorificos, în turul 3 al Cupei EHF, ultimul înainte de grupele competiției.

Sursa foto: facebook.com/potaissaturda

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

PASTILA DE LIMBĂ. Din cugetările unei blonde fatale

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video CSU Sibiu - CSM Steaua 88-74. Gazdele au obţinut doar a treia victorie în duelurile cu roş-albaştrii