romania handbal

VIDEO România caută prima victorie la Campionatul European: "Nu mai repetăm greşelile din primul meci"

VIDEO Ştiinţa Bacău - CSM Bucureşti 27-25. Tărâţă, omul meciului. A marcat opt goluri

vestergaard

VIDEO Tadici, criticat de Vestergaard: ”Îți faci ușor tactica împotriva României!”

handbal Bacau

08.12.2014, 23:33
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Ştiinţa Bacău a învins CSM Bucureşti, într-un meci restanţă din etapa a 13-a a Ligii Naţionale. Handbaliştii lui Bozo Rudic s-au instalat la conducere, dar gazdele au ţinut aproape.

Alexandru Tărâţă i-a adus pentru prima dată pe vicecampioni în avantaj abia în minutul 26, 11-10. Ştiinţa nu a mai cedat iniţiativa. La pauză, gazdele conduceau cu 13-11, iar diferenţa de două goluri s-a păstrat şi la final.

Băcăuanii au câştigat cu 27-25. Tărâţă a fost cel mai bun jucător al gazdelor, cu opt reuşite, în timp ce de la oaspeţi s-a remarcat Marko Simovic, cu şapte goluri.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video CSM Bucureşti - Corona Braşov 37-21. Victorie clară, în ultimul test înainte de marele meci cu Gyor