VIDEO HC Dunărea Brăila - SCM Craiova 24-18. Încă o înfrângere pentru Amariei

VIDEO Ştiinţa Bacău - Pandurii Târgu Jiu 28-23

captura handbal severin

VIDEO CS Caraș - Severin - CSU Suceava 24-26. Moldovenii au spart gheața

handbal bacau

05.10.2013, 16:52

Ştiinţa Bacău a terminat cu victorie o săptămână în care s-a vorbit despre amenzi şi demisii, după înfrângerea cu Baia Mare. Ionuţ Rotaru a fost cel mai bun jucător în victoria, 28-23, cu Pandurii Târgu Jiu. Atmosfera apăsătoare din lotul vicecampioanei Ştiinţa s-a văzut în debutul meciului, cand Pandurii a condus şi cu 6-1.

După time-out-ul de început al lui Eliodor Voica, băcăuanii şi-au revenit şi prima repriză s-a terminat la egalitate, 13-13. După pauză, echilibrul a durat doar 15 minute. Chiar dacă portarul Antonaru a avut intervenţia meciului, Pandurii a pierdut ritmul jocului, iar centrul Rotaru şi-a continuat recitalul - a terminat cu 11 goluri înscrise. Ştiinta a terminat liniştit un meci care o repune pe traseul către titlul de campioană, obiectivul clubului.

Prima țară europeană în care dispar bancnotele. Magazinele nu mai acceptă plata în numerar

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video CSU Sibiu - CSM Steaua 88-74. Gazdele au obţinut doar a treia victorie în duelurile cu roş-albaştrii