bradeanu

Video Brădeanu se retrage: "Nu se putea prelungi cariera mea cu încă un turneu final"

Video Zaporoje - Dinamo 35-27. Campioana României, eliminată din Liga Campionilor!

Kadetten Wisla

Kadetten - Wisla Plock 27-25. Ghionea a marcat 3 goluri, dar echipa lui tremură pentru calificare

Motor Dinamo

26.11.2016, 18:41
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Dinamo a ratat calificarea în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor, după o înfrângere catergorică suferită cu Motor Zaporoje, scor 27-35.

Roș-albii au avut o primă repriză de coșmar în Ucraina, în care Savenko a văzut cartonaș roșu în minutul 25. După greșeli mari comise în apărare, Dinamo era condusă cu 9 goluri la pauză, 19-10, și a mai pierdut un om în repriza a doua. Alin Șania a iesit de pe teren grav accidentat după ce a primit un cot în tâmplă.

Sajad Esteki a fost cel mai bun marcator al campioanei României, cu 12 goluri, Dinamo reușind să joace mai bine în repriza secundă, pe care a și câștigat-o de altfel, cu 17-16.

Meciul s-a terminat cu scorul de 35-27, iar Dinamo și-a luat adio de la calificare. Bucureștenii ocupă locul 4, cu doar 6 puncte după 8 meciuri jucate în grupa D, din care vor merge mai departe doar primele două clasate.

Dinamo mai are, însă, două meciuri de jucat. Primul e cu Braga, pe 1 decembrie, de la ora 19:30, în direct la Digi Sport 2.

PROGRAMELE CANALELOR DIGI SPORT

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Kadetten - Dinamo 27-25. Nouă eșecuri în zece meciuri în Liga Campionilor

Kadetten Dinamo

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Dinamo a avut 5 goluri avantaj, dar a pierdut iar în Liga Campionilor. Înfrângere dramatică!

Dinamo handbal-1

Video Gorenje Velenje - Dinamo 33-29. Alb-roșiii sunt la pământ, după a cincea înfrângere consecutivă în Liga Campionilor