mc

Video Victorie dramatică pentru ciucani. Sport Club Miercurea Ciuc - Steaua 3-2, în finala Cupei României

Victorie neaşteptată! CSM Dunărea Galaţi a învins la Ciuc, în primul meci al finalei Campionatului Naţional

captura hochei

Video CSM Dunărea Galaţi - SC Miercurea Ciuc 2-4. Dunărenii, la 20 de minute să obțină titlul

csm-2

22.03.2016, 21:57

CSM Dunărea Galaţi, deţinătoarea titlului, a învins-o neaşteptat pe Sport Club Miercurea Ciuc, cu scorul de 4-1 (1-0, 2-1, 1-0), marţi, pe Patinoarul ''Vakar Lajos'', în primul meci din finala Campionatului Naţional de hochei pe gheaţă.

Gălăţenii s-au impus prin golurile marcate de Robert Krajci (05:30), Zoltan Pal (29:25), Alexandru Cristian Munteanu (38:27) şi Levente Lorincz (42:15). Unicul gol al harghitenilor a fost înscris de Aleksandr Diadiuşko (35:48).

Meciul al doilea va avea loc miercuri, tot la Miercurea Ciuc (18,30).

Finala campionatului se va juca după sistemul cel mai bun din şapte partide.

În duelul pentru locurile 3-4, ASC Corona 2010 Braşov a învins-o pe CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 3-1 (0-1, 0-0, 3-0), în deplasare, la Cârţa.

Steaua a deschis scorul prin Marius Mărcuş (10:27), dar braşovenii au întors rezultatul în repriza a treia, graţie golurilor înscrise de Zsombor Balazs (44:09), Csanad Fodor (53:27) şi Zsolt Peter (56:09).

Partida a doua a finalei mici se va disputa miercuri, tot la Cârţa (18,30). Finala mică are loc după regula cel mai bun din cinci meciuri.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

VIDEO ASC Corona Brașov - CSM Dunărea Galați 6-1. Meciul decisiv pentru finală, ÎN DIRECT la Digi Sport