Dab Docler hochei

VIDEO Dab. Docler - Corona 2-3. Oaspeţii se impun cu emoţii în Cupa Continentală

VIDEO Corona Brașov - Ferencvaros 2-1. Ardelenii sunt pe locul 4 în Liga MOL

captura hochei

VIDEO Corona Braşov - HSC Csikszereda 3-1. Ardelenilor nu le-a purtat ghinion 13

corona brasov

27.10.2014, 01:10

Corona Brașov a câștigat cu 2-1 meciul cu Ferencvaros. Pentru campioni urmează disputa cu HSC Miercurea Ciuc, transmisă marți, de la ora 19:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.

Corona Braşov a obţinut o nouă victorie în Liga MOL şi s-a apropiat de podium. După o primă repriză fără goluri, Ferencvaros a deschis scorul la Braşov, în minutul 36. Corona a egalat tot în finalul reprizei secunde prin slovacul Peter Klouda.

Evgenii Pysarenko a adus victoria pentru campioana României cu cinci minute trecute din ultima repriză. După 12 etape, Corona Braşov e a patra în Liga MOL.

În alt meci, HSC Miercurea Ciuc a întrecut pe UTE cu 3-2, după şuturile de departajare. Nikolas Sjolund şi Marek Curilla au marcat pentru ciucani, iar Jozef Mihalik şi David Coleman pentru oaspeţi, golul victoriei echipei harghitene fiind reuşit de Curilla.

Miskolci Jegesmedvek este lider, cu 27 puncte (13 jocuri), urmată de Dab.Docler, 27 p (11 j), HC Nove Zamky, 24 p (13 j), ASC Corona Braşov, 21 p (12 j), Debrecen, 16 p (11 j), UTE, 15 p (14 j), Ferencvaros, 13 p (14 j), HSC Miercurea Ciuc, 7 p (12 j).

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Foto Gardoș se duce să joace în Ungaria! Cu cine poate semna fundașul român

gardos

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Exclusiv Buceschi, demis de la Corona Brașov! Directorul sportiv și alte trei jucătoare l-au urmat

HANDBAL FEMININ: CS MINAUR - CORONA BRASOV, MECI AMICAL (12.08.2017)

”Am fost o echipă, am stat una lângă alta!”. CSM și-a arătat din nou clasa, acolo unde a câștigat Liga, în 2016