corona

Corona Brașov a pierdut și al doilea meci al finalei Ligii Mol

VIDEO Corona Braşov - Nove Zamky 6-3. Ardelenii au redus din diferența față de slovaci

corona brasov

VIDEO Corona Brașov - HC Nove Zamky 5-6, victorie importantă în finala Ligii MOL

corona nove zamk

13.03.2014, 21:07
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Corona Braşov a câştigat meciul trei al finalei Ligii MOL. Hocheiştii ardeleni s-au impus cu 6-3 în faţa lui Nove Zamky. Braşovenii pot egala situaţia la general dacă înving vineri, în direct la Digi Sport 2 de la 19:30.

În direct la Digi Sport, Corona Braşov a reuşit prima victorie în finala Ligii MOL. După două eşecuri în Slovacia, ardelenii au câştigat pe teren propriu în faţa lui Nove Zamky.

Braşovenii au punctat prima oară după 14 minute de joc. Chovan a respins şutul lui Gliga, iar Levente Zsok a reluat în plasă. Slovacii au egalat imediat după startul actului secund - Podstavek a şutat puternic şi l-a învins pe Polc.

Zsok și-a completat evoluția de excepție cu încă două goluri, unul după o frumoasă acțiune personală. Saluga şi Imecs au urcat scorul la 5-1. Pe final, Kames a marcat de două ori într-un minut pentru oaspeţi, dar Corona s-a apărat bine pe final.

Dornic a închis tabela la 6-3 în ultimele două minute. Braşovenii au şansa să egaleze situaţia la general vineri seară, 14 martie, în direct la Digi Sport 2 de la 19:30.

corona brasov hochei caputra

Avertisment pentru românii care merg în Veneția. Nota uriașă de plată primită de turiști la un restaurant

SCMU Craiova - BC Mures 82-90. Ardelenii, patru victorii în ultimele cinci runde

baschet craiova

VIDEO Doi jucători s-au luat la bătaie pe gheață! Reacție de senzație a arbitrilor și a celorlați hocheiști