VIDEO HSC Csikszereda - Corona 2-3. Brașovenii au egalat la 2 scorul general

VIDEO Corona – Csikszereda 4-3. Brașovenii, la doar o victorie de titlu!

captura hochei ciuc

VIDEO Miercurea Ciuc- Corona 3-1. Harghitenii egalează situația la general

hochei.corona.bv

07.04.2014, 22:25

Hocheiştii de la Corona Braşov sunt la un pas de a câștiga primul titlu de campioani din istorie.

Jucătorii antrenați de Kari Rauhanen și Greg Lindqvist au câştigat meciul cinci al finalei cu Hochei Sport Club Csikszereda. Corona a marcat după doar şase minute, prin Csanad Fodor, iar Csanad Virag a ridicat scorul la 2-0 cu un şut puternic.

Marek Curilla i-a readus pe ciucani în meci, după pasă excelentă a lui Vaclav Novak, dar diferenţa de două goluri s-a refăcut după o nouă reușită a lui Csanad Virag. Tihamer Becze a împins jocul în prelungiri cu o dublă: ciucanul a reuşit egalarea cu doar cinci secunde înaintea finalului.

În prelungiri, Ivan Dornik a marcat golul victoriei, iar Corona poate deveni campioană dacă se impune pe terenul harghitenilor miercuri, în direct la Digi Sport 2, de la ora 19:00.

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Video Corona Braşov - HK Belgrad 6-2. Recital ofensiv al gazdelor în a doua perioadă

corona brasov hochei caputra

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

VIDEO Doi jucători s-au luat la bătaie pe gheață! Reacție de senzație a arbitrilor și a celorlați hocheiști

bataie hochei

VIDEO Corona Braşov - DAB Docler 0-2. Oaspeții au stricat aniversarea slovacului Obsut