hochei Ciuc

VIDEO HSC Csikszereda - Corona 5-2. Gazdele sunt aproape de un nou titlu național

VIDEO HSC Csikszereda - Corona 2-3. Brașovenii au egalat la 2 scorul general

hochei.corona.bv

VIDEO Corona – Csikszereda 4-3. Brașovenii, la doar o victorie de titlu!

hochei

04.04.2014, 21:00

Victorie dramatică pentru Corona în meciul 4 al finalei Ligii Naționale la hochei: brașovenii au câștigat în prelungiri la Miercurea Ciuc și au egalat la 2 scorul general.

Oaspeții au condus de fiecare dată pe tabelă, prin golurile lui Antal și Dornic, însă harghitenii au replicat prin Goga și Mihaly. Slovacul Ivan Dornic a înscris golul de 2-1 chiar în inferioritate numerică, dar Sport Club a împins meciul în prelungiri grație unui gol marcat cu patru minute înainte de final.

În timpul suplimentar de joc, același Dornic a punctat pentru Corona, astfel că vor mai fi cel puțin încă două partide în a patra finală consecutivă dintre ciucani și brașoveni.

Următorul meci al seriei care se dispută după sistemul 4 din 7 va avea loc luni, sub Tâmpa, și va fi transmis de Digi Sport cu începere de la ora 19:00.

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video CSU Sibiu - CSM Steaua 88-74. Gazdele au obţinut doar a treia victorie în duelurile cu roş-albaştrii