hochei dunkerque

Un copil de 8 ani a murit după ce a fost lovit în cap cu un puc, la un meci de hochei

VIDEO Victorie în prelungiri pentru Corona Braşov, în Liga MOL: 2-1 cu Debreceni

captura hochei corona

VIDEO Corona Braşov - HSC Csikszereda 5-0. Mihaly a marcat de patru ori

corona brasov hochei

02.11.2014, 23:22

ÎN DIRECT la Digi Sport, ASC Corona Braşov a învins pe Debreceni HK cu scorul de 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0), după prelungiri, sub Tâmpa, într-un meci din Liga MOL la hochei.

Finlandezul Juhamatti Hietamaki a marcat golul victoriei pentru Corona (61:21), care deschisese scorul prin Richard Filip (14:52), oaspeţii egalând graţie reuşitei lui Norbert Hari (26:48).

Braşovenii puteau obţine victoria în ultimul minut al timpului regulamentar, când au beneficiat de o lovitură de penalitate. Portarul lui Debrecen şi-a aruncat crosa pentru a bloca execuţia lui Virag.

Arbitrii au dictat repetarea loviturii de pedeapsă, dar Virag a trimis peste poartă. Meciul s-a decis în prelungiri, acolo unde Corona Braşov a reuşit să se impună grație lui Hietamaki.

Dab.Docler este lider, cu 35 puncte (14 jocuri), urmată de Miskolci Jegesmedvék, 30 p (15 j), HC Nové Zámky, 30 p (15 j), ASC Corona Braşov, 26 p (14 j), Debreceni HK, 18 p (15 j), UTE, 15 p (14 j), Ferencvárosi TC, 13 p (16 j), HSC Miercurea Ciuc, 10 p (14 j).

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Corona - Progym 6-1. Victorie la scor a braşovenilor

Corona Brasov hochei

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Fanii olteni, ironizaţi în Ungaria de ultraşii echipei eliminate de SCM Craiova din Cupa EHF

debrecen craiova

CSM Roman - Corona Braşov 23-22. Al treilea eşec al Coronei în ultimele patru etape