Rio 2016
Dezvăluiri incredibile de la JO. Simona Pop: "Brazilienii fac o adevărată sărbătoare când le dai apă sau cola"
Programul complet al sportivilor români la Rio
nadal
Rafael Nadal a confirmat participarea la Jocurile Olimpice: "Voi juca tot ce e posibil"
ro

Programul complet al sportivilor români la Rio

02.08.2016, 18:54
  • Tenis, WTA Miami: Irina Begu-Bianca Andreescu, turul 1, 20:55, Digi Sport 2

  • Fotbal, Liga a 2-a, etapa a 26-a: ASU Poli Timișoara - Petrolul (duminică, 18:00, Digi Sport 1) și U Cluj - FC Argeș (duminică, 20:00, Digi Sport 1)

Programul complet al sportivilor români, care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost anunţat de Comitetul Olimpic şi Sportiv Român. Orele de intrare în concurs vor fi definitivate în urma şedinţelor tehnice şi mai pot suferi modificări în funcţie de desfăşurarea concursului. 

România va participa la 15 discipline, iar cele mai numeroase loturi sunt cele de la atletism, cu 24 de concurenti, și canotaj - 18 sportivi. La Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, primele care vor intra în concurs sunt cele trei scrimere. 

Orele de concurs specificate în program sunt cele de din România.

Program 7 august

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, simplu, 7 august, 15:00, tur 2, Rio Pavilion 3 

Tenis de masă, Samara Elizabeta, simplu, 7 august, 15:00, tur 2, Rio, Pavilion 3

Canotaj, Pirghie Cristi, Palamariu George, 2-, 7 august, 15:30, recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

Gimnastică artistică, Cătălina Ponor, individual compus, 7 august, 15:45 calificări, Rio Olimpic Arena, Barra

Judo, Andreea Chiţu, 52kg, 7 august, 16:00, calificări, Carioca Arena 2, Barra

Tenis de masă, Crisan Adrian, simplu, 7 august 16:00, tur 2, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Ionescu Ovidiu, simplu, 7 august, 16:00, tur 2, Rio, Pavilion 3

Canotaj, Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2-, 7 august, 16:10, calificări, Stadionul Lagoa, Copacabana 

Canotaj, Lehaci Ionela, Beleaga Geanina, 2x categorie uşoară, 7 august, 16:40, calificări, Stadionul Lagoa, Copacabana

Tenis feminin şi masculin, simplu şi dublu, 7 august, 17:00, tur 1, Olimpic Tennis Center, Barra, conform tragerii la sorţi

Canotaj, Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad, 4-, 7 august, 18:00, calificări, Stadionul Lagoa, Copacabana

Înot, Glinta Robert, 100 m spate, 7 august, 20:14, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Înot, Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert, 4x100m liber, 7 august, 21:06, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Judo, Chitu Andreea, 52kg, 7 august, 21:30, recalificări şi finale, Carioca Arena 2, Barra

Program 8 august

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, simplu, 8 august, 00:00, tur 3, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Samara Elizabeta, simplu, 8 august, 00:00, tur 3, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Crisan Adrian, simplu, 8 august, 2:00, tur 3, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Ionescu Ovidiu, simplu, 8 august, 2:00, tur 3, Rio, Pavilion 3

Înot, Glinta Robert, 100m spate, 8 august, 3:06, semifinală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Înot, Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert, 4x100m liber, 8 august, 3:42, finală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Tir sportiv, Moldoveanu Alin, puşcă 10m aer comprimat, 8 august, 15:00 calificări, Olimpic Shooting Center 

Canotaj, Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2-, 8 august, 15:10, recalificări Stadionul Lagoa, Copacabana

Canotaj, Lehaci Ionela, Beleaga Geanina, 2x categorie uşoară, 8 august, 15:20, recalificări, Stadionul Lagoa, Copacabana

Judo, Caprioriu Corina, 57kg, 8 august, 16:00, calificări, Carioca Arena 2, Barra

Canotaj, Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad , 4-, 8 august, 16:20, recalificări, Stadionul Lagoa, Copacabana

Canotaj, Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela, 8+, 8 august, 16:30, calificări, Stadionul Lagoa, Copacabana

Tenis, Begu Irina, simplu, 8 august, 16:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Monica Niculescu, simplu, 8 august, 16:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 8 august, 16:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 8 august, 16:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Olaru Raluca, Mitu Andreea, dublu, 8 august, 16:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra

Tir sportiv, Moldoveanu Alin, puşcă 10m aer comprimat, 8 august, 18:00, finală, Olimpic Shooting Center

Judo, Caprioriu Corina, 57kg, 8 august, 21:30, recalificări şi finale, Carioca Arena 2, Barra

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, simplu, 8 august, 22:00, tur 4, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Samara Elizabeta, simplu, 8 august, 22:00, tur 4, Rio Pavilion 3

Handbal, România, echipe feminin, 8 august, 22:40, Brazilia - România, Future Arena, Barra de Tijuca

Tenis de masă, Crisan Adrian, simplu, 8 august, 23:00, tur 4, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Ionescu Ovidiu, simplu, 8 august, 23:00, tur 4, Rio, Pavilion 3

Program 9 august

Înot, Glinta Robert, 100m spate, 9 august, 4:30, finală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Canotaj, Pirghie Cristi, Palamariu George, 2-, 9 august, 15:50, recalificări, Stadionul Lagoa, Copacabana 

Judo, Natea Daniel, plus 100kg, 9 august, 16:00, calificări, Carioca Arena 2, Barra

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, simplu, 9 august, 16:00, sferturi de finală, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Samara Elizabeta, simplu, 9 august, 16:00, sferturi de finală, Rio, Pavilion 3

Tenis, Begu Irina, simplu, 9 august, 16:45, tur 3, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Monica Niculescu, simplu, 9 august, 16:45, tur 3, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 9 august, 16:45, sferturi de finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 9 august, 18:45, tururi preliminarii, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra, reuniunea 1

Înot, Radu Marius, 100m liber, 9 august, 19:00, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Judo, Natea Daniel, plus 100kg, 9 august 21:30, recalificări şi finale, Carioca Arena 2, Barra

Tenis de masă, Crisan Adrian, simplu, 9 august, 22:00, sferturi de finală, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Ionescu Ovidiu, simplu, 9 august, 22:00, sferturi de finală, Rio, Pavilion 3

Program 10 august

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 10 august, 00:45, tururi preliminarii, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra, reuniunea 2

Înot, Radu Marius, 100m liber, 10 august, 4:00, semifinală Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Canotaj, Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2-, 10 august, 14:30, semifinală Stadionul Lagoa, Copacabana

Scrimă, Calugareanu Malina, floreta individual, 10 august, 14:30, calificări, Carioca Arena 3, Barra

Canotaj, Lehaci Ionela, Beleaga Geanina, 2x categorie uşoară, 10 august, 14:50, semifinală, Stadionul Lagoa, Copacabana

Canotaj, Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela, 8+, 10 august, 15:50, recalificări, Stadionul Lagoa, Copacabana 

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, simplu, 10 august, 16:00, semifinale, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Samara Elizabeta, simplu, 10 august, 16:00, semifinale, Rio, Pavilion 3

Înot, Dascal Iulia, 100m liber, 10 august, 16:04, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Tenis, Begu Irina, simplu, 10 august, 16:45, sferturi de finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Monica Niculescu, simplu, 10 august, 16:45, sferturi de finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 10 august, 16:45, semifinală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 10 august, 16:45, sferturi de finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, România, dublu mixt, 10 august, 17:00, tur 1, Olimpic Tennis Center, Barra

Handbal, România, echipe feminin, 10 august, 17:30, România - Muntenegru, Arena Future, Barra de Tijuca

Haltere, Hulpan Florina, 69kg, 10 august, 18:30, finală, Centrul Rio, Pavilion 2, Barra

Scrimă, Dolniceanu Tiberiu, sabie individual, 10 august, 18:45, calificări, Carioca Arena 3, Barra

Canotaj, Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad, 4-, 10 august, 21:30, semifinală, Stadionul Lagoa, Copacabana

Gimnastică artistică, Muntean Andrei Vasile, individual compus, 10 august 22:00, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Dragulescu Marian, individual compus, 10 august 22:00, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Scrimă, Călugăreanu Malina, floreta individual, 10 august, 23:30, semifinale şi finală, Carioca Arena 3, Barra

Program 11 august

Scrimă, Dolniceanu Tiberiu, sabie individual, 11 august, 00:30 semifinale şi finală, Carioca Arena 3, Barra 01:50 loc 3-4; 02:45 loc 1-2

Haltere, Captari Dumitru, 77kg, 11 august, 01:00, finală, Centrul Rio, Pavilion 2, Barra

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, simplu, 11 august, 02:30, finale, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Samara Elizabeta, simplu, 11 august, 2:30, finale, Rio, Pavilion 3

Înot, Dascal Iulia, 100m liber, 11 august, 4:12, semifinală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Înot, Radu Marius, 100m liber, 11 august, 4:57, finală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Scrimă, Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spada, echipe, 11 august, 15:00, calificări, Carioca Arena 3, Barra

Canotaj, Pirghie Cristi, Palamariu George, 2-, 11 august, 16:00, finală, Stadionul Lagoa, Copacabana

Tenis de masă, Crisan Adrian, simplu, 11 august, 16:00, semifinale, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Ionescu Ovidiu, simplu, 11 august, 16:00, semifinale, Rio, Pavilion 3

Tenis, Olaru Raluca, Mitu Andreea, dublu, 11 august, 18:00, semifinală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Begu Irina, simplu, 11 august, 18:00, semifinală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Monica Niculescu, simplu, 11 august, 18:00, semifinală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 11 august, 18:00, semifinală Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, România, dublu mixt, 11 august, 18:00, sferturi de finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Înot, Trandafir Norbert, 50m liber, 11 august, 19:00, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Scrimă, Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spadă, echipe, 11 august, 19:15, semifinale, Carioca Arena 3, Barra

Gimnastică artistică, Cătălina Ponor, individual compus, 11 august, 22:00, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Scrimă, Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spadă, echipe, 11 august, 23:00, finale, Carioca Arena 3, Barra, 23:00, loc 3-4;

Program 12 august

Scrimă, Popescu Ana Maria,, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spadă, echipe, 12 august, 23:00, finale, Carioca Arena 3, Barra, 00:30, loc 1-2

Tenis de masă, Crisan Adrian, simplu, 12 august, 2:30, finale, Rio, Pavilion 3

Tenis de masă, Ionescu Ovidiu, simplu, 12 august, 2:30, finale, Rio, Pavilion 3

Înot, Trandafir Norbert, 50m, liber, 12 august, 4:00, semifinală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Canotaj, Lehaci Ionela, Beleaga Geanina, 2x categorie uşoară, 12 august, 16:00, finală, Stadionul Lagoa, Copacabana 

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe, 12 august 16:00, tur 1, Rio, Pavilion 3

Canotaj, Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2-, 12 august, 16:40, finală, Stadionul Lagoa, Copacabana, finală A

Canotaj, Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad, 4-, 12 august, 17:00, finală, Stadionul Lagoa, Copacabana, finală A

Tenis, Horia Tecău, Mergea Florin, dublu, 12 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, România, dublu mixt, 12 august, 18:00, semifinală, Olimpic Tennis Center, Barra

Înot, Trandafir Norbert, 50m, liber, 12 august, 19:00, finală, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Handbal, România, echipe feminin, 12 august, 20:40, România - Spania, Future Arena, Barra de Tijuca

Program 13 august

Haltere, Sincraian Gabriel, 85kg, 13 august, 1:00, finală, Centrul Rio, Pavilion 2, Barra

Atletism, Bujin Cristina, triplusalt, 13 august, 15:40, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Atletism, Panturoiu Elena Andreea, triplusalt, 13 august, 15:40, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe, 13 august, 16:00, sferturi de finală, Rio, Pavilion 3

Atletism, Bobocel Ancuţa, 3000m obstacole, 13 august, 16:05, calificări Stadionul Olimpic

Canotaj, Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela, 8+, 13 august, 16:40, finală, Stadionul Lagoa, Copacabana

Atletism, Razor Bianca, 400m, 13 august, 17:00, tur 1, Stadionul Olimpic

Tenis Andreea Mitu, simplu, 13 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Begu Irina, simplu, 13 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Monica Niculescu, simplu, 13 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 13 august, 19:00, tururi preliminarii, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra, reuniunea 1

Program 14 august

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 14 august, 1:00, tururi preliminarii, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra, reuniunea 2

Atletism, Cirlan Elena Daniela, maraton, 14 august, 15:30, finală, Stadionul Sambodromo

Atletism, Todoran Paula, maraton, 14 august, 15:30, finală, Stadionul Sambodromo

Tenis, Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 14 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, România, dublu mixt, 14 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra

Tenis, Olaru Raluca, Mitu Andreea, dublu, 14 august, 18:00, finală, Olimpic Tennis Center, Barra 

Gimnastică artistică, Drăgulescu Marian, sol, 14 august, 20:00, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Muntean Andrei Vasile, sol, 14 august, 20:00, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Cătălina Ponor, sărituri, 14 august, 20:45, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Muntean Andrei Vasile, cal, 14 august 21:30, finală Rio Olimpic Arena, Barra

Handbal, România echipe feminin, 14 august, 22:40 Norvegia - România, Future Arena, Barra de Tijuca

Program 15 august

Haltere, Aanei Andreea, plus 75kg, 15 august, 1:00, finală, Centrul Rio, Pavilion 2, Barra

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadettem, echipe, 15 august, 1:30, semifinală, Rio, Pavilion 3. Semifinala a doua se va juca de la ora 16:00.

Atletism, Donisan Mihai, înălţime, 15 august, 2:30, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Atletism, Razor Bianca, 400m, 15 august, 2:35 semifinală, Stadionul Olimpic

Atletism, Bujin Cristina, triplusalt, 15 august, 2:55, finală, Stadionul Olimpic 

Atletism, Panturoiu Elena Andreea, triplusalt, 15 august, 2:55, finală Stadionul Olimpic

Atletism, Oprea Marian, triplusalt, 15 august, 15:30, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Atletism, Bobocel Ancuţa, 3000m obstacole, 15 august, 16:25, finală, Stadionul Olimpic

Gimnastică artistică, Cătălina Ponor, bârnă, 15 august, 20:40, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Drăgulescu Marian, sărituri, 15 august, 21:30, finală Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Muntean Andrei Vasile, sărituri, 15 august, 21:30, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Program 16 august

Atletism, Razor Bianca, 400m, 16 august, 4:45, finală, Stadionul Olimpic

Atletism, Oprea Marian, triplusalt, 16 august, 15:50, finală, Stadionul Olimpic 

Handbal, România echipe feminin, 16 august, 16:00, sferturi de finală, Future Arena, Barra de Tijuca

Lupte greco-romane, Alexuc Ciurariu Alin, 98kg, 16 august, 16:00, calificări şi recalificări, Carioca Arena 2, Barra

Lupte greco-romane, Panait Ion Iulian, 66kg, 16 august, 16:00, calificări şi recalificări, Carioca Arena 2, Barra

Tenis de masă, Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe, 16 august, 17:00, finale, Rio, Pavilion 3. Finala pentru locurile 1-2 se va disputa pe 17 august, cu începere de la ora 1:30.

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 16 august, 18:45, sferturi de finală, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra, reuniunea 1

Gimnastică artistică, Muntean Andrei Vasile, paralele, 16 august, 20:00, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Gimnastică artistică, Cătălina Ponor, sol, 16 august, 20:45, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Lupte greco-romane, Alexuc Ciurariu Alin, 98kg, 16 august, 20:00, finală, Carioca Arena 2, Barra

Lupte greco-romane, Panait Ion Iulian, 66kg, 16 august, 20:00, finală, Carioca Arena 2, Barra

Program 17 august

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 17 august, 0:45, sferturi de finală, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra, reuniunea 2

Atletism, Donisan Mihai, înălţime, 17 august, 2:30, finală, Stadionul Olimpic 

Atletism, Rotaru Alina, lungime, 17 august, 3:05, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Lupte libere, Vuc Emilia Alina, 48kg, 17 august, 16:00, calificări şi recalificări, Carioca Arena 2, Barra

Atletism, Bobocea Claudia, 800m, 17 august, 16:55, tur 1, Stadionul Olimpic

Atletism, Pierdevara Florina, 800m, 17 august, 16:55, tur 1, Stadionul Olimpic

Lupte libere, Vuc Emilia Alina, 48kg, 17 august, 22:00, finală, Carioca Arena 2, Barra

Program 18 august

Atletism, Rotaru Alina, lungime, 18 august, 3:15, finală, Stadionul Olimpic 

Atletism, Gag Andrei, greutate, 18 august, 15:55, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Atletism, Toader Rares Andrei, greutate, 18 august, 15:55, calificări gr. A şi B, Stadionul Olimpic

Handbal, România echipe feminin, 18 august, 21:30, semifinale, Future Arena, Barra de Tijuca, Semifinala a doua se joacă pe 19 august de la ora 2:30

Program 19 august

Atletism, Gag Andrei, greutate, 19 august, 2:30, finală, Stadionul Olimpic

Atletism, Toader Rares Andrei, greutate, 19 august, 2:30, finală, Stadionul Olimpic 

Atletism, Bobocea Claudia, 800m, 19 august, 3:15, semifinală, Stadionul Olimpic 

Atletism, Pierdevara Florina, 800m, 19 august, 3:15, semifinală, Stadionul Olimpic

Atletism, Cocioran Marius, 50km, marş, 19 august, 14:00, finală, Stadionul Pontal

Atletism, Mihaila Narcis Stefan, 50km, marş, 19 august, 14:00, finală Stadionul Pontal

Lupte libere, Guidea Ivan, 57kg, 19 august, 16:00, calificări şi recalificări, Carioca Arena 2, Barra

Gimnastica ritmică, Filiorianu Ana Luiza, individual compus, 19 august 16:20 calificări Rio Olimpic Arena, Barra

Atletism, Arşine Andreea, 20km, mars, 19 august, 20:30, finală, Stadionul Pontal

Atletism, Rodean Ana Veronica, 20km, mars, 19 august, 20:30, finală, Stadionul Pontal

Atletism, Stef Claudia, 20km, mars, 19 august, 20:30, finală Stadionul Pontal

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 19 august, 21:00, semifinală, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra

Lupte libere, Guidea Ivan, 57kg, 19 august, 22:00 finală Carioca Arena 2, Barra

Program 20 august

Atletism, Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina, 4x400m, 20 august 4:40, serii, Stadionul Olimpic

Gimnastică ritmică, Filiorianu Ana Luiza, individual compus, 20 august 21:20, finală, Rio Olimpic Arena, Barra

Handbal, România, echipe feminin, 20 august 21:30, finală Future Arena,

Barra de Tijuca, loc 3-4, 17:30

Program 21 august

Atletism, Bobocea Claudia, 800m, 21 august, 3:15, finală, Stadionul Olimpic

Atletism, Pierdevara Florina, 800m, 21 august, 3:15, finală, Stadionul Olimpic

Atletism, Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina, 4x400m, 21 august, 4:00, finală, Stadionul Olimpic

Lupte libere, Saritov Albert, 97kg, 21 august, 14:30, calificări şi recalificări, Carioca Arena 2, Barra

Atletism, Soare Nicolae, maraton, 21 august, 15:30, finală, Stadionul Sambodromo

Atletism, Ionescu Marius, maraton, 21 august, 15:30, finală, Stadionul Sambodromo

Lupte libere, Saritov Albert, 97kg, 21 august, 20:25, finală, Carioca Arena 2, Barra

Box, Nistor Mihai, plus 91kg, 21 august, 21:15, finală, Centrul Rio, Pavilion 6, Barra

Ceremonia de închidere 21 august 20:00 Stadionul Maracana

Ţinuta oficială şi echipamentul sportivilor care vor reprezenta România la Jocurile Olimpice de la Rio

România va fi reprezentată la Rio de un lot de 97 de sportivi şi șapte rezerve.

Echipa olimpică a României se deplasează în zece etape la Rio de Janeiro. După cele plecate pe 27, 29 iulie şi 1 august, următoarele grupuri vor pleca din țară în zilele de 2 şi 4 august, 6, 7, 8 şi 12 august.

Etichete: romania , jocurile olimpice rio 2016 , program complet
Digi24
Se agită lucrurile în Venezuela! Anunțul făcut de liderul opoziției
Se agită lucrurile în Venezuela! Anunțul făcut de liderul opoziției

digi24.ro
Sondajul zilei

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Digi World
Primele imagini cu noul Google Pixel 4. Cum ar putea arata smartphone-ul
Primele imagini cu noul Google Pixel 4. Cum ar putea arata smartphone-ul
Digi Animal World
Nu doar ursii hiberneaza. 4 alte vietuitoare care dorm in sezonul rece
Nu doar ursii hiberneaza. 4 alte vietuitoare care dorm in sezonul rece
Digi Life
Cele mai spectaculoase fenomene naturale. Imagini care par desprinse din alte lumi
Cele mai spectaculoase fenomene naturale. Imagini care par desprinse din alte lumi
Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Modific setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. digisport.ro Vezi politica de confidenţialitate
prv_level, m2digisportro, cookie_poll_id_XXX
Google Analytics google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_<property-id>, __utma, __utm, __utmb, __utmc, __utmz, __utmv
Studiu de Audienţă și Trafic Internet (prin CXENSE) brat.ro
cX_S, cX_P, gcks, gckp, _cX_segmentInfo, cX_T
Google IDE google.com Vezi politica de confidenţialitate
IDE
Vă rugăm să alegeţi care dintre fişierele cookie de mai jos nu doriţi să fie utilizate în ce vă priveşte.
Aceste module cookie ne permit să analizăm modul de folosire a paginii web, putând astfel să ne adaptăm necesității userului prin îmbunătățirea permanentă a website-ului nostru.
- Analiza traficului pe site: câţi vizitatori, din ce arie geografică, de pe ce terminal, cu ce browser, etc, ne vizitează - A/B testing pentru optimizarea layoutului site-ului - Analiza perioadei de timp petrecute de fiecare vizitator pe paginile noastre web - Solicitarea de feedback despre anumite părţi ale site-ului
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
CrazyEgg crazyegg.com Vezi politica de confidenţialitate
ce2ab, ce_login, ceac, sid, _ceir, is_returning, _CEFT, ceg.s, ceg.u, __ar_v4, __distillery, __zlcmid, __zprivacy, _ga, _gat, ki_r, ki_s, ki_t, ki_u, km_ai, km_lv, km_ni, km_uq, km_vs, kvcd, optimizelyBuckets, optimizelyEndUserId, optimizelyPendingLogEvents, optimizelySegments
Aceste module cookie vă permit să vă conectaţi la reţelele de socializare preferate și să interacţionaţi cu alţi utilizatori.
- Interacţiuni social media (like & share) - Posibilitatea de a te loga în cont folosind o platformă terţă (Facebook, Google, etc) - Rularea conţinutului din platforme terţe (youtube, soundcloud, etc)
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
Facebook facebook.com Vezi politica de confidenţialitate
a11y, act, csm, P, presence, s, x-referer, xs, dpr, datr, fr, c_user
Youtube youtube.com Vezi politica de confidenţialitate
GED_PLAYLIST_ACTIVITY,APISID, GEUP, HSID, LOGIN_INFO, NID, PREF, SAPISID, SID, SSID, SIDCC, T9S2P.resume, VISITOR_INFO1_LIVE, YSC, dkv, s_gl, wide
Twitter twitter.com Vezi politica de confidenţialitate
_twitter_sess, auth_token, lang, twid, eu_cn, personalization_id, syndication_guest_id, tfw_exp
Disqus disqus.com Vezi politica de confidenţialitate
mp_17b27902cd9da8972af8a3c43850fa5f_mixpanel, Disqusauth, sessionid,_utmb, disqus_unique, testCookie
Aceste module cookie sunt folosite de noi și alte entităţi pentru a vă oferi publicitate relevantă intereselor dumneavoastră, atât în cadrul site-ului nostru, cât și în afara acestuia.
- Oferirea de publicitate în site adaptată concluziilor pe care le tragem despre tine în funcţie de istoricul navigării tale în site și, în unele cazuri, în funcţie de profilul pe care îl creăm despre tine. Facem acest lucru pentru a menţine site-ul profitabil, în așa fel încât să nu percepem o taxă de accesare a site-ului de la cei care îl vizitează. - Chiar dacă astfel de module cookie nu sunt utilizate, te rugăm să reţii că ţi se vor afişa reclame pe site-ul nostru, dar acestea nu vor fi adaptate intereselor tale. Aceste reclame pot să fie adaptate în funcţie de conţinutul paginii.
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
Google DFP google.com Vezi politica de confidenţialitate
__gads, id, NID, SID, ANID, IDE, DSID, FLC, AID, TAID, exchange_uid, uid, _ssum, test_cookie, 1P_JAR, APISID, evid_0046, evid_0046-synced
CXENSE cxense.com Vezi politica de confidenţialitate
cx_profile_timeout, cx_profile_data
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale