FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, despre noua ”perlă” de la Farul. ”Are mult talent, știe cu mingea, vede golul”

Viitorul Viitorul
    FINAL DE MECI! ACS Poli şi Viitorul au terminat la egalitate, scor 0-0, iar campioana a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie şi fără gol marcat în Liga 1.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Şeroni.
  • 84 | OcaziiACS Poli
    Ocazie ACS Poli! Un alt jucător intrat după pauză, Drăghici, a fost aproape de a deschide scorul. Atacantul gazdelor nu a mai avut, însă, forţa de a trimite suficient de puternic după o acţiune frumoasă, iar Râmniceanu a reuşit să prindă.
  • 82 | OcaziiACS Poli
    Ocazie ACS Poli! Ciucur a reuşit o pătrundere frumoasă pe partea dreaptă, dar finalizarea a fost lamentabilă. Încercarea sa de şut a trecut practic paralel cu poarta lui Râmniceanu. Reacţia lui Ionuţ Popa pe marginea terenul a spus totul despre această fază.
  • 80 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Viitorul. Ovidiu Herea a intrat în locul lui Doru Dumitrescu.
  • 76 | Faze meciACS Poli
    Drăghici a trimis cu capul departe de poartă, dintr-o poziţie foarte bună, după o centrare de calitate a lui Creţu.
  • 72 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. Ciucur i-a luat locul lui Munteanu.
  • 70 | Schimbări
    A doua schimbare la Viitorul. Ţucudean i-a lăsat locul lui Florinel Coman.
  • 66 | Schimbări
    Imediat după ce a primit "galben", Bianconi a fost înlocuit de Drăghici.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Bianconi a fost avertizat pentru proteste.
  • 64 | Faze meciACS Poli
    Lovitură liberă executată de Cristi Ganea, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea trimisă pe centrul porţii a fost prinsă de Curileac.
  • 58 | Faze meciACS Poli
    Dumitrescu a încercat să-l surprindă pe Curileac cu un lob de la jumătatea terenului, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 57 | OcaziiACS Poli
    Ocazie Viitorul! Şansă uriaşă pentru campioana României, irosită însă de Ţucudean, care a trimis cu capul pe lângă poartă din 6 metri. Foarte bună centrarea lui Ganea.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Vână a primit cartonaşul galben, pentru un faulst asupra Creţu.
  • 54 | Schimbări
    O modificare şi la constănţeni. Vână a intrat în locul lui Eric.
  • 51 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Bocşan a intrat în locul lui Ţigănaşu.
    PAUZĂ! ACS Poli Timişoara şi Viitorul sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză fără ocazii mari.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Chiţu, pentru simulare. Jucătorul oaspeţilor a cerut penalty, la un duel în careul advers.
  • 39 | Faze meciACS Poli
    Soljic şi-a încercat şi el şansa de la distanţă, dar mingea trimisă cu piciorul stâng de mijlocaşul gazdelor a trecut pe lângă poarta lui Râmniceanu.
  • 34 | Faze meciACS Poli
    Pasă în adâncime pentru Ţucudean, care s-a întins pentru a trimite pe lângă Curileac, însă portarul gazdelor a ieşit la timp şi l-a blocat pe atacantul constănţenilor.
  • 32 | Faze meciACS Poli
    Ţigănaşu a şutat puternic de la distanţă, din lovitură liberă, dar pe centrul porţii, iar Râmniceanu a reuşit să reţină. Unul dintre jucătorii gazdelor a încercat fără succes să devieze mingea şi să-l păcălească pe portarul campioanei.
  • 18 | OcaziiACS Poli
    Ocazie ACS Poli! Timişorenii ar fi putut deschide scorul, datorită unui autogol al lui Boli, care a respins defectuos în corner o centrare a lui Munteanu.
  • 7 | Faze meciACS Poli
    Viitorul a reuşit să marcheze, prin Ţucudean, dar atacantul campioanei se afla în poziţie evidentă de offside, iar golul nu a fost acordat.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Gică HagiViitorul

ACS Poli Timișoara - Viitorul 0-0. Bănăţenii puteau câştiga pe final, când au ratat incredibil

Campioana e în derivă şi nu mai reuşeşte să învingă pe nimeni în Liga 1. Viitorul nu a scos decât o remiză albă la Timişoara.

Constănţenii au rămas cu victoria din prima etapă şi după deplasarea de la Timişoara, în primul meci al rundei a şasea.

În prima repriză, Boli a fost aproape de autogol, apoi tot gazdele puteau trece în avantaj, când Ţigănaşu l-a pus la încercare pe Râmniceanu din lovitură liberă.

Prima replică a campioanei a venit pe final de repriză, de la Ţucudean, jucător revenit în primul 11 al Viitorului.

În partea a doua, acelaşi Ţucudean a irosit o şansă uriaşă, la o centrare ideală trimisă de Cristi Ganea, aflat în negocieri avansate cu germanii de la Freiburg.

Imediat, Dumitrescu a încercat un lob de efect, de la mijlocul terenului, pentru ca acelaşi Cristi Ganea să execute o lovitură liberă de la 20 de metri pe direcţia lui Curileac.

Timişoara putea da lovitura pe final, când Ciucur a desfăcut apărarea adversă, dar şutul său l-a exasperat pe Ionuţ Popa. A urmat o nouă ocazie mare, a lui Drăghici, dar s-a terminat 0-0 şi Viitorul a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie şi gol marcat în campionat.

Etapa următoare, Viitorul joacă acasă cu Craiova, iar Timişoara are deplasare la Mediaş.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...