Aleix Vidal părăsește terenul pe targă, după o intervenție dură a lui Theo. Toți jucătorii Barcelonei sunt speriați, după fractura la glezna suferită de fundașul catalanilor.
  • 72 | Schimbări
    Roberto intră în locul lui Andre Gomes.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOOL BARCELONA!!!! GOOOOOL SUAREZ!!!! Pacheco respinge un șut al lui Neymar, dar uruguayanul e la post și înscrie.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA!!! GOOOOOL RAKITIC!!!! Croatul înscrie și el cu un șut sub bară, din interiorul careului, după o minge lăsată perfect de Suarez.
  • 66 | Schimbări
    Alba intră în locul lui Umtiti.
  • 65 | Schimbări
    Iniesta intră în locul lui Busquets.
  • 63 | Auto Goluri
    GOOOOOL BARCELONA!!!! AUTOGOL ALEXIS, după o greșeală mare a defensivei gazdelor.
  • 61 | Cartonaşe Galbene

Rakitic este avertizat.

• 59 | Goluri

GOOOOOOOL BARCELONA!!!! GOOOOOL MESSI!!!! Argentinianul înscrie din apropiere, cu un șut cu care l-a păcălit pe portarul gazdelor.

• 59 | Cartonaşe Galbene
    Busquets este avertizat.
  • 57 | Schimbări
    Romero intră în locul lui Katai.
  • 47 | OcaziiAlaves
    Gazdele sunt aproape de gol, dar Santos a ratat o ocazie imensă, după ce s-a demarcat între fundașii centrali ai Barcelonei. A șutat mult peste poartă din apropiere.
    Kiko intră în locul lui Krticic
    S-a terminta prima repriză.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOOOL BARCELONA!!! GOOOOOOL NEYMAR!!!!! Catalanii își dublează avantajul după numai 3 minute, după ce Suarez a câștigat un duel cu portarul gazdelor.
  • 37 | Goluri
    GOOOOOOOL BARCELONA!!!! GOOOOOL SUAREZ. Uruguayanul a profitat de o pasă perfectă trimisă de Vidal, în fața porții și a marcat din careul mic.
  • 26 | OcaziiAlaves
    Ocazia de mai devreme se putea răzbuna imediat: Andre Gomes este blocat  de Pacheco într-o poziție favorabilă.
  • 25 | OcaziiAlaves
    Ocazie imensă de gol pentru gazde. Ter Stegen are o intervenție uluitoare în poziție de unu la unu cu Theo.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Umtiti este avertizat după ce oprește cu prețul unui fault un atac periculos al gazdelor.
  • 4 | OcaziiAlaves
    Messi semnează prima ocazie de gol a meciului, dar șutul său din întoarcere, la colțul scurt, este prins de Pacheco.

Alaves - Barcelona 0-6. MSN lovește din nou. 4 goluri în 8 minute

Barcelona a făcut spectacol pe terenul lui Alaves. După 37 de minute fără gol, catalanii au punctat de două ori până la pauză. Suarez a deschis scorul, iar apoi a pasat decisiv pentru reușita lui Neymar.

În minutul 59, a venit rândul lui Messi să majoreze avantajul oaspeților. Barcelona a continuat să atace, iar Messi a provocat și autogolul lui Alexis.

Luis Suarez și-a mai trecut în cont o pasă de gol, la reușita lui Rakitic, din minutul 65. Uruguaianul a fost și cel care a stabilit scorul final, 6-0 pentru Barcelona.

Echipa lui Luis Enrique n-a avut însă un final fericit de meci - în minutul 85, Theo Hernandez a intrat prin alunecare asupra lui Aleix Vidal, care s-a ales cu glezna fracturată și a fost transportat direct la spital.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Vassaras a dat verdictul la faza la...

hasani

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”