FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai

13.08.2016, ora 21:00
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! Astra Giurgiu obţine prima victorie din acest sezon, 3-1 cu ACS Poli Timişoara, după un meci în care Săpunaru a reuşit o dublă din penalty.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Astra! Daniel Niculae închide practic meciul, cu un şut frumos la colţul lung, cu piciorul stâng, după ce a pătruns în careu din banda dreaptă.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Balaure.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra. Boubacar a intrat în locul lui Seto.
  • 81 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Poli! Cânu a avut şansa de a egala, după o lovitură liberă executată de Croitoru. Cânu a trimis cu capul la colţul lung, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOL Poli, 2-1! Croitoru îi readuce pe oaspeţi în meci, cu o execuţie superbă din lovitură liberă. Fostul stelist a pus mingea aproape de vinclu, de la aproximativ 17 metri.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Astra! Săpunaru face dubla de la 11 metri, cu o execuţie la fel de sigură ca şi cea din prima repriză.
  • 74 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    Penalty Astra! Campioana primeşte o nouă lovitură de la 11 metri, după o fază care i-a avut ca protagonişti pe doi noi intraţi. Sorescu l-a faultat evident în careu pe Balaure, iar centralul George Rădulescu a indicat punctul cu var.
  • 73 | Schimbări
    Ultima schimbare la bănăţeni. Mailat a intrat în locul lui Bărbuţ.
  • 71 | Schimbări
    A doua schimbare şi la Astra. A ieşit Florea şi a intrat Balaure.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Croitoru primeşte şi el un galben pentru proteste.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Popovici a primit cartonaşul galben, după o intervenţie tare la Seto.
  • 65 | Schimbări
    O primă modificare şi la Astra. Vangjeli i-a luat locul lui Stan.
  • 63 | Schimbări
    A doua schimbare la Poli. Popovici a intrat în locul lui Vraciu.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Sorescu a fost avertizat, după un fault asupra lui Teixeira.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Sorescu a intrat în locul lui Scutaru.
  • 53 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! O nouă şansă pentru gazde, irosită tot de Daniel Niculae, care a trimis cu capul pe lângă din apropiere, în urma unui corner.
  • 50 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Şansă uriaşă pentru giurgiuveni, prin Daniel Niculae, care a trimis în bară din 6 metri, după centrarea excelentă a lui Junior Morais.
    PAUZĂ! Astra conduce cu 1-0, în faţa lui ACS Poli, după golul marcat din penalty de Săpunaru.
  • 45 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Florea a reluat spectaculos din prima, după o centrare de pe partea dreaptă, dar Starton a reuşit să respingă de la colţul scurt.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Robert Elek a primit cartonaşul galben pentru proteste.
  • 31 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Poli! Bărbuţ a avut şansa de a egala, dar şutul său cu piciorul stâng de la marginea careului nu a fost suficient de bine plasat, iar Lung jr. a prins uşor.
  • 28 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Teixeira a fost foarte aproape de a dubla avantajul campioanei, cu o execuţie spectaculoasă cu piciorul stâng. Straton a reuşit, însă, să respingă.
  • 18 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie Astra! Junior Morais a pasat superb în adâncime, Daniel Niculae a plecat de la limita offside-ului şi a rămas singur cu Straton, care a reuşit să respingă. Şeroni a fost la un pas de a comite un alt penalty, dar atacantul gazdelor a preferat să continue faza şi să încerce să finalizeze.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Junior Morais a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Croitoru.
  • 12 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 Astra! Săpunaru a transformat impecabil lovitura de la 11 metri.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Şeroni. Fundaşul oaspeţilor a fost avertizat, în urma intervenţiei care a dus la cordarea penalty-ului.
  • 11 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    Penalty Astra! Gazdele primesc o lovitură de pedeapsă, în urma unui fault evident comis de Şeroni în careu asupra lui daniel Niculae.
  • 5 | Faze meciAstra Giurgiu
    Daniel Niculae a trimis cu capul după o centrare excelentă a lui Junior Morais, dar mingea a trecut la o distanţă mare de poarta lui Straton.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Ionuț PopaACS Poli Timișoara

Astra - ACS Poli Timișoara 3-1. Campioana, la prima victorie a sezonului. Dublă Săpunaru

Dubla lui Cristian Săpunaru şi golul lui Daniel Niculae au adus prima victorie din acest sezon pentru campioana Astra Giurgiu, 3-1 cu ACS Poli Timişoara. Reuşita bănăţenilor i-a aparţinut lui Marius Croitoru.

Campioana Astra a avut nevoie de patru etape pentru a obţine prima victorie din noul sezon al Ligii 1. La Giurgiu, gazdele au deschis scorul în faţa ultimei clasate după 12 minute. Şeroni l-a faultat în careu pe Daniel Niculae, iar Săpunaru l-a executat fără emoţii pe Straton.

Peste doar câteva minute, Daniel Niculae a rămas în poziţie de unu la unu cu Straton, însă nu a reuşit să facă 2-0, fiind blocat de portarul oaspeţilor.

Până la pauză, şi Teixeria a trecut pe lângă golul desprinderii, cu o execuţie spectaculoasă, iar Straton a încheiat repriza cu o nouă intervenţie salvatoare, la reluarea spectaculoasă a lui Florea.

La scurt timp după reluare, Daniel Niculae a trimis în bară din 6 metri, la centrarea perfectă a lui Junior Morais, apoi a mai irosit o şansă de gol, mingea pe care a lovit-o cu capul în urma unui corner trecând puţin pe lângă poartă.

Cu un sfert de oră înainte de final, Astra a primit al doilea penalty al meciului, după un duel între noii intraţi Balaure şi Sorescu. Săpunaru a executat şi a transformat la fel de sigur pentru 2-0, dar, la doar două minute, Poli a revenit în meci, Croitoru executând impecabil o lovitură liberă de la 17 metri.

În al doilea minut al prelungirilor, Daniel Niculae a răzbunat toate ocaziile din timpul partidei şi a închis tabela, cu un şut frumos la colţul lung şi a stabilit rezultatul final al întâlnirii.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!