La 34 de ani, Paul Papp a făcut anunțul: ”Am semnat! Vreau în play-off”

Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Dinamo Dinamo
    S-a terminat meciul.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOOL SĂPUNARU!!!! Daniel Niculae a șutat spre poartă, din apropiere, dar Săpunaru a fost cel care a pus latul și a stabilit scorul final.
  • 90+1 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu șutează puternic din lovitură liberă, dar Cerniauskas respinge spectaculos.
  • 88 | Schimbări
    Busuladzic intră în locul lui Rivaldinho.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOOL DINAMO!!!!! GOOOOOOL BUMBA!!!! Dinamo se desprinde după doar două minute, după ce îl învinge pe Iliev cu o scăriță de efect.
  • 83 | Goluri
    GOOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOL RIVALDINHO!!!! Nistor a pasat perfect pe culoar, iar brazilianul și-a arătat calitatea și a deschis scorul cu un șut perfect.
  • 79 | OcaziiAstra Giurgiu
    Dan Nistor e aproape de un eurogol: șutul său ca din tun, de la 22 de metri, a trecut foarte aproape de stâlpul drept al porții lui Iliev.
  • 78 | Schimbări
    Bumba intră în locul lui Hanca.
  • 78 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ioniță centrează perfect de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Niculae e slabă și scorul rămâne 0-0.
  • 68 | Faze meciAstra Giurgiu
    Un șut foarte puternic al lui Teixeira îl lovește în ureche pe Hanca și acesta are nevoie de îngrijiri medicale.
  • 66 | OcaziiAstra Giurgiu
    ”Trasorul” lui Fabricio dintr-o lovitură liberă de la marginea careului ocolește de puțin vinclul porții dinamoviste.
  • 64 | OcaziiAstra Giurgiu
    Rivaldinho e din nou la un pas de gol, dar șutul său puternic, de la marginea careului, trece puțin peste poartă.
  • 61 | OcaziiAstra Giurgiu
    Niculae a fost la un pas de gol, la prima lui acțiune: a plecat singur spre poarta lui Cerniauskas, dar șutul său cu exteriorul este deviat de portarul lui Dinamo, iar mingea este scoasă de pe linia porții de Nedelcearu.
  • 61 | Schimbări
    Nistor a intrat în locul lui Petre.
  • 59 | Schimbări
    Daniel Niculae a intrat în locul lui Florea.
  • 58 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu a finalizat cu un șut slab un contraatac devenit atac pozițional. Teixeira a scos din joc mai mulți adversari, dar pasa acestuia nu a fost fructificată de Budescu.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Hanca este avertizat.
    Boubacar intră în locul lui Seto,
    Ioniță intră în locul lui Nicoară.
    S-a terminat prima repriză.
  • 44 | OcaziiAstra Giurgiu
    Rivaldinho reia slab cu capul și Iliev prinde.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Nicoară este avertizat după un fault de la spate.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Florea este avertizat pentru o simulare.
  • 31 | OcaziiAstra Giurgiu
    Nemec reia cu capul de la 8 metri, dar mingea se duce chiar pe direcția lui Iliev, care prinde fără mari probleme.
  • 27 | OcaziiAstra Giurgiu
    Rivaldinho, la un pas de un super-gol! Șutul său de la 25 de metri a fost scos din apropierea vinclului de Iliev.
  • 23 | Faze meciAstra Giurgiu

Mahlangu centrează în fața porții, dar reluarea lui Nemec, aflat în marcaj, trece departe de poarta lui Iliev.

• 9 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu inventează o pasă minunată, cu exteriorul, dar Nicoară nu prinde cadrul porții cu o lovitură de cap.
  • 1 | OcaziiAstra Giurgiu
    Dielna e aproape de un autogol, după 25 de secunde de joc, dar mingea trimisă de fundaș trece peste poarta oaspeților.
Cosmin ContraDinamo

Astra - Dinamo 1-2. Rivaldinho și Bumba au rezolvat meciul. Campioana, singura echipă fără victorie în play-off

Dinamo a reușit a doua victorie consecutivă în play-off: a învins-o cu 2-1 pe campioana Astra, la Giurgiu, în ultima etapă din tur. Dielna le-a dat emoții bucureștenilor în secunda 25, când a fost aproape de autogol.

Budescu a inventat o pasă, însă Nicoară n-a reușit să finalizeze. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Rivaldinho. Nedelcearu și-a salvat echipa în minutul 61, când a scos de pe linia porții mingea trimisă de Niculae.

Intrat în locul lui Patrick Petre, Dan Nistor a șutat un pic pe lângă poartă în minutul 79. Din pasa lui, Rivaldinho a deschis scorul patru minute mai târziu. A fost al doilea gol reușit de atacantul brazilian, după cel marcat cu CFR.

Revenit după o accidentare, Claudiu Bumba a punctat pentru 2-0 în minutul 85. Săpunaru a stabilit scorul final: 2-1 pentru Dinamo, la ultima fază.

Campioana Astra rămâne fără victorie în play-off, în timp ce Dinamo a urcat pe locul al treilea, în fața celor de la CFR Cluj și CSU Craiova.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat