minge
Echipa etapei a 5-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, în extaz: ”Trebuia să marcăm 10 goluri, scuzați-ne! CFR să meargă acasă și să se gândească”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (14.08.2023)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-0, ACUM pe Digi Sport 1. ”Câinii” înscriu în propria poartă

Ratare Penalty-uri
    Final de meci la Giurgiu! Viitorul se impune cu 2-1.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Romario Benzar.
  • 90+3 | Faze meciAstra Giurgiu
    Săpunaru reia pe lângă poartă mingea centrată de Niculae.
  • 89 | Faze meciAstra Giurgiu
    Sergiu Buș ratează o nouă șansă. Aceasta a șutat mult peste poartă, de la marginea careului.
  • 82 | Faze meciAstra Giurgiu
    Florea centrează în fața porții, însă Buș reia pe direcția lui Rîmniceanu.
  • 76 | Faze meciAstra Giurgiu
    Florea șutează peste poartă, din afara careului.
  • 70 | Faze meciAstra Giurgiu
    Sergiu Buș șutează, din întoarcere, în brațele lui Rîmniceanu.
  • 69 | OcaziiAstra Giurgiu
    Morais trece cu ușurință de Benzar, centrează în fața porții, iar de acolo Buș reia slab, pe lângă poartă.
  • 66 | OcaziiAstra Giurgiu
    Carlo Casap ratează cea mai mare ocazie a Viitorului din această repriză. Șutul său a trecut pe lângă poarta lui Iliev.
  • 65 | Schimbări
    Doru Dumitrescu intră în locul lui Florin Purece.
  • 62 | Schimbări
    Daniel Niculae a intrat în locul lui Lovin.
  • 58 | Faze meciAstra Giurgiu
    Purece pătrunde în zonă centrală, însă, apoi, șutează în blocajul lui Fabricio.
  • 56 | Faze meciAstra Giurgiu
    Alexandru Ioniță șutează peste poartă, de la mare distanță.
  • 52 | Schimbări
    Carlo Casap i-a luat locul lui Neluț Roșu.
    Sorin Rădoi intră în locul lui Cristian Ganea.
  • 49 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ioniță ratează prima ocazie a reprizei. Șutul acestuia din apropiere a fost respins de Rîmniceanu.
    A început repriza a doua!
    S-a încheiat prima repriză!
  • 42 | Ratare Penalty-uri
    Daniel Florea ratează. Deși l-a trimis în celălalt colț pe Rîmniceanu, el a șutat pe lângă poartă.
  • 42 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    Penalty pentru Astra! Takayuki Seto a fost faultat în careu de Țîru.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Manea.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Giurgiuvenii revin în meci! Daniel Florea marchează după o pasă perfectă a lui Ioniță.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Imediat după ratarea penalty-ului, Florinel Coman s-a îndreptat spre minge și a căzut după un contact cu Iliev. Jucătorul Viitorului a primit apoi galben pentru simulare.
  • 37 | Ratare Penalty-uri
    Ratează și Florinel Coman. Plamen Iliev se aruncă în același colț și respinge și șutul lui Coman.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Junior Morais.
  • 36 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    Încă un penalty pentru Viitorul! Junior Morais a intrat cu întârziere, la Romario Benzar.
  • 36 | Schimbări
    Filipe Teixeira a intrat în locul lui Oros.
  • 33 | Faze meciAstra Giurgiu
    Sergiu Buș ajunge prea târziu la o centrare trimisă de Morais în fața porții.
  • 31 | Ratare Penalty-uri
    Aurelian Chițu ratează lovitura de pedeapsă. Plamen Iliev a ghicit colțul și a respins șutul atacantului Viitorului, în corner.
  • 30 | Schimbări
    Budescu iese de pe teren înainte de executarea penalty-ului. Daniel Florea intră în locul său.
  • 30 | Penalty-uriAstra Giurgiu
    Penalty pentru Viitorul! Florinel Coman cade în careu, după un fault al lui Săpunaru!
  • 25 | Faze meciAstra Giurgiu
    Benzar centrează spre poarta lui Iliev. Bulgarul reține în doi timpi.
  • 24 | OcaziiAstra Giurgiu
    Fabricio reia în brațele lui Rîmniceanu mingea centrată de Budescu, din corner.
  • 20 | Auto Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VIITORUL!!! Cristi Săpunaru trimite în proprie poartă pasa lui Florinel Coman.
  • 17 | OcaziiAstra Giurgiu
    Chițu ratează o nouă ocazie! Plamen Iliev s-a opus la șutul acestuia din partea stângă a careului.
  • 15 | OcaziiAstra Giurgiu
    Budescu șutează cu pământul, la colțul lung, însă Rîmniceanu respinge.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VIITORUL!!! Aurelian Chițu deschide scorul. Acesta a marcat în poarta goală, după un un-doi involuntar cu Săpunaru.
  • 11 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu șutează din lateral, pe lângă poarta lui Rîmniceanu.
  • 10 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu centrează în fața porții, din corner, însă mingea iese în afara terenului, după ce îl lovește pe Seto.
  • 9 | OcaziiAstra Giurgiu
    Aurelian Chițu ratează cea mai mare ocazie de până acum. După o pasă foarte bun a lui Coman, acesta a șutat peste poartă din interiorul careului.
  • 6 | Faze meciAstra Giurgiu
    Buș scapă singur spre poarta adversă, însă asistentul ridică fanionul semnalizând un ofsaid inexistent.
  • 5 | Faze meciAstra Giurgiu
    Budescu centrează periculos, în careul advers, însă Seto reia mult pe lângă poartă.
  • 3 | Faze meciAstra Giurgiu
    Florinel Coman șutează din unghi, însă mingea este blocată de Săpunaru.
Gheorghe HagiViitorul Constanța

Astra - Viitorul 1-2. Meci nebun la Giurgiu. Trei goluri și trei penalty-uri ratate

Viitorul s-a impus cu 2-1 la Giurgiu, în fața Astrei, după un meci cu o primă repriză nebună, cu 3 goluri marcate, 3 penalty-uri ratate și alte câteva ocazii incredibile.

Seria ratarilor a deschis-o Chițu, cu un șut peste. Atacantul oaspeților s-a revanșat 4 minute mai tarziu, după o pasă superbă a lui Coman și una mai puțin inspirată a lui Săpunaru. Budescu și-a incercat și el șutul, iar Chițu a irosit șansa de a marca al 12-lea sau gol în acest sezon. După assistul pentru Chițu, Săpunaru și-a trecut în cont și un autogol, după o acțiune a lui Coman.

Seara de coșmar a căpitanului Astrei a continuat - centralul a dictat penalty, după ce Coman a plonjat în careu, la un duel cu fundașul gazdelor. Chițu nu l-a putut învinge însă pe bulgarul Iliev.

Cinci minute mai tarziu, înlocuitorul lui Silviu Lung și-a mai salvat o dată echipa. Al doilea 11 metri al Viitorului a fost irosit de Florinel Coman.

Trimis în teren în locul accidentatului Budescu, Florea nu a stat mult pe gânduri și a redus din diferență. Până la pauză, scorul putea fi egal - Seto a fost faultat în careu, spre disperarea lui Hagi. Același Florea a tras însă pe langă. Lucrurile s-au mai liniștit în partea a doua, în care doar Ioniță și Casap au pus în pericol cele doua porți.

Scor final, 2-1 pentru Viitorul, care își menține avansul de 3 puncte în fața celor de la FCSB, în fruntea clasamentului din Liga 1.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Vassaras a dat verdictul la faza la...

hasani

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”