Final de meci la Chiajna. ACS Poli s-a impus cu 1-0.
    Bianconi șutează pe lângă poartă, din afara careului.
    Cartonaș galben pentru Grădinaru.
  • 83 | Schimbări
    Bianconi intră în locul lui Bud.
  • 82 | OcaziiConcordia Chiajna
    Cristescu trece pe lângă egalare. Acesta a reluat cu capul, puțin pe lângă poarta lui Straton.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Kortzorg.
  • 72 | Schimbări
    Vlad Mihalcea a intrat în locul lui Bîrnoi
  • 67 | Faze meciConcordia Chiajna
    Șansă ratată de Timișoara. Cristescu reia cu capul, dar Melinte respinge din fața porții, iar apoi se ciocnește cu portarul Straton.
  • 66 | Cartonaşe GalbeneConcordia Chiajna
    Cartonaș galben pentru Soljic.
  • 66 | Schimbări
    Romario Kortzorg a intrat în locul lui Alin Buleică.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Alexandru Munteanu.
  • 65 | Faze meciConcordia Chiajna
    Soljic șutează din întoarcere, cu piciorul stâng, din afara careului, dar Bălgrădean se opune.
  • 57 | Schimbări
    Marius Pena a intrat în locul lui Robert Răducanu.
  • 52 | OcaziiConcordia Chiajna
    Tipuric ratează cea mai mare ocazie a Concordiei. Fundașul Chiajnei a reluat cu capul, pe lângă, poartă, din apropierea careului mic.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL ACS Poli!!! Bîrnoi deschide scorul cu o lovitură de cap, din șase metri.
    Alin Șeroni a intrat în locul lui Cînu
    Valentin Munteanu a intrat în locul lui Florin Răsdan.
    Pauză la Chiajna. 0-0.
  • 41 | Faze meciConcordia Chiajna
    Alexandru Munteanu șutează pe lângă poartă, din afara careului.
  • 38 | Faze meciConcordia Chiajna
    Bălgrădean reține fără probleme mingea reluată de Bud.
  • 33 | Faze meciConcordia Chiajna
    Straton, aproape de o gafă uriașă. Portarul Timișoarei a ratat o pasă, mingea a fost interceptată de Cristescu, dar căpitanul Concordiei a șutat în peluză.
  • 32 | Faze meciConcordia Chiajna
    Vașvari șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 metri.
  • 26 | OcaziiConcordia Chiajna
    Țigănașu centrează de pe partea stângă, iar Artean, venit din spate fără marcaj, reia puțin pe lângă poartă, cu capul, din 7-8 metri.
  • 16 | Faze meciConcordia Chiajna
    Țigănașu centrează la prima bară, din lovitură liberă, iar Melinte deviază în plasa laterală.
  • 13 | Faze meciConcordia Chiajna
    Alexandru Munteanu șutează de la aproximativ 20 de metri, dar Bălgrădean reține.
  • 10 | Faze meci
    S-au scurs primele zece minute din al doilea meci al sezonului. Niciuna dintre echipe nu și-a creat vreo ocazie importantă.

Concordia Chiajna - ACS Poli 0-1. Debut cu dreptul pentru echipa lui Ionuț Popa

ACS Poli Timişoara a început cu dreptul noul sezon. Golul lui Bîrnoi le-a adus bănăţenilor victoria la Chiajna.

Start cu dreptul în Liga 1 pentru ACS Poli Timişoara, care s-a impus la Chiajna, în faţa Concordiei. Oaspeţii au fost mai periculoşi în prima repriză. Artean a ratat incredibil la centrarea lui Ţigănaşu, iar şutul lui Vaşvari a ocolit de puţin poarta apărată de Bălgrădean.

Concordia n-a reuşit să fie periculoasă la poarta lui Straton, iar eforturile bănăţenilor s-au concretizat la cinci minute de la reluare. Alex Munteanu a centrat perfect pentru Bîrnoi, care a înscris primul său gol în Liga 1.

Soljic a şutat apoi frumos din întoarcere, dar portarul Concordiei s-a opus. Ilfovenii au ratat egalarea în minutul 82, prin Marian Cristescu, iar ACS Poli Timişoara s-a impus cu 1-0.

Etapa viitoare, ACS Poli Timişoara primeşte vizita lui FCSB, iar Concordia Chiajna joacă pe terenul lui CS U Craiova.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 14:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic