Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Concordia ChiajnaConcordia Chiajna
1 - 1
Pandurii Tg JiuPandurii Tg Jiu
10.08.2016, ora21:30
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Pandurii Tg Jiu Pandurii Tg Jiu
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 130 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Ungurușan bate pentru Pandurii și ratează. Bălgrădean a reușit să apere.
  • 129 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Serediuc bate pentru Chiajnă și ratează. Stanca a reușit să scoată mingea.
  • 128 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Munteanu execută pentru Pandurii și marchează.
  • 127 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Bucurie execută pentru Chiajna și înscrie.
  • 126 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Voiculeț bate pentru Pandurii și ratează. Mingea este apărată de Bălgrădean.
  • 125 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Albu îl învinge și el pe Stanca.
  • 124 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Obodo înscrie și el pentru Pandurii.
  • 123 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Marius Pena marchează și el pentru Concordia.
  • 122 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Pleașcă execută pentru Pandurii și înscrie.
  • 121 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Neluț Roșu exectuă primul penalty și reușește să marcheze.
  • 120 |
    Se termină și cea de-a doua repriză de prelungiri. Cele două echipe sunt la egalitate 1-1 și vom avea lovituri de departajare.
  • 111 | OcaziiConcordia Chiajna
    Munteanu ratează o nouă ocazie. Șutul său de la marginea careului de 16 metri se duce puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 107 | Faze meciConcordia Chiajna
    Serediuc pătrunde în careul celor de la Pandurii și-i pasează lui Neluț Roșu însă Pleașcă are o intervenție salvatoare.
  • 106 |
    A început repriza a doua de prelungiri. Pandurii au dat startul.
  • 105 |
    S-a terminat prima repriză de prelungiri. Cele două echipe se află tot la egalitate, scor 1-1.
  • 100 | Schimbări
    Ungurușan intră și el pe teren în locul lui Valentin Alexandru, care a ieșit accidentat.
  • 95 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Grecu vede al doilea cartonaș galben după o intrare dură asupra lui Albu și este eliminat.
  • 91 |
    A început prima repriză de prelungiri. Chiajna a avut lovitura de start.
    Se termină timpul regulamentar de joc! Vom avea prelungiri la Chiajna. Concordia și Pandurii se află la egalitate 1-1.
  • 90 | OcaziiConcordia Chiajna
    Albu irosește o ocazie uriașă. Fundașul Concordiei ratează lovitura de cap după ce a rămas singur cu Bălgrădean.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Grecu vede cartonașul galben după un fault asupra lui Constantinescu.
  • 87 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii! Voiculeț intră în locul lui Țucudean.
  • 79 | Faze meciConcordia Chiajna
    Țucudean pătrunde în careul celor de la Concordia însă șutează pe lângă poartă din aproximativ 10 metri lateral dreapta.
  • 77 | OcaziiConcordia Chiajna
    Festival de ratări la Chiajna. Feussi rămâne singur cu Bălgrădean dar trimite pe lângă poartă din aproximativ 5 metri.
  • 75 | Schimbări
    Alin Buleică îi lasă locul în teren lui Marius Pena.
  • 74 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie mare pentru Concordia. Buleică a rămas singur în careul oaspeților însă trimite peste poartă din 10 metri.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna! Melinte intră în locul lui Adrian Cristea.
  • 64 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie uriașă pentru Pandurii! Fundașul Concordiei, Albu îi pasează lui Munteanu care rămâne singur cu portarul gazdelor însă trimite direct în Bălgrădean.
  • 55 | Faze meciConcordia Chiajna
    Cei de la Pandurii au cerut penalty după un fault asupra lui Munteanu însă arbitrul lasă jocul să continue.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mamele!
  • 53 | Faze meciConcordia Chiajna
    Chiajna a început mai bine repriza a doua fără a-și crea însă ocazii de poartă.
    A început repriza secundă! Concordia a avut lovitura de începere.
    Schimbare și la Chiajna! Bucurică intră în locul lui Grădinaru
    Prima schimbare la Pandurii! Hlistei este înlocuit de Trifu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Chiajna! Concordia și Pandurii se află la egalitate 1-1.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Feussi vede cartonașul galben.
  • 44 | OcaziiConcordia Chiajna
    Munteanu ratează ocazia de a-și aduce echipa în avantaj. Mijlocașul gorjenilor se distrează cu Mamele în careul Concordiei însă șutul său se duce peste poarta lui Bălgrădean.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Adrian Cristea vede cartonașul galben după o intrare cu cotul asupra lui Răuță.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOLLL PANDURII!!! Goooolll Alexandru!!! Valentin Alexandru a reușit să egaleze cu o lovitură de cap de la circa 10 metri.
  • 30 | OcaziiConcordia Chiajna
    Serediuc aproape de a majora diferența. Șutul său, din interiorul careului, se duce însă peste poarta lui Stanca.
  • 28 | OcaziiConcordia Chiajna
    Valentin Alexandru trece și el pe lângă egalare. Lovitura de cap trimisă de atacant trece puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 26 | OcaziiConcordia Chiajna
    Hlistei trece pe lângă egalare, șutul său, de la marginea careului de 16 metri, este respins în corner de Bălgrădean.
  • 22 | OcaziiConcordia Chiajna
    Concordia Chiajna rămâne echipa mai periculoasă. Serediuc scapă din nou spre poarta lui Stanca însă șutul său, de la 16 metri, se duce puțin pe lângă poarta gorjenilor.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Vasiljevic vede primul cartonaș galben al jocului după un fault asupra lui Constantinescu.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOLLL CONCORDIA!!! Goool Serediuc! Adrian Cristea îl găsește liber în careu pe mijlocașul ilfovenilor care, din 10 metri, nu îl iartă pa Stanca.
  • 5 | OcaziiConcordia Chiajna
    Prima ocazie a partidei aparține celor de la Tg. Jiu. Țucudean trimite cu capul din 6 metri însă Bălgrădean este la post.
    A început partida! Pandurii a avut lovitura de începere!

Concordia - Pandurii 1-1 (4-3 la penalty-uri). Chiajna se califică în sferturi

Concordia Chiajna s-a calificat dramatic în sferturile Cupei Ligii. Ilfovenii au eliminat Pandurii la lovituri de departajare, după unu la unu în timpul regulamentar şi prelungiri.

Concordia şi Pandurii, finalistele Cupei Ligii din 2015 şi 2016, au avut nevoie de lovituri de departajare pentru a tranşa calificarea în sferturile Cupei Ligii.

Foşti colegi la Dinamo, Ţucudean l-a întins pe Bălgrădean încă din debut. Ocazia s-a răzbunat rapid: minutul 13 a fost cu ghinion pentru oaspeţi şi Concordia a deschis scorul prin Serediuc. Valentin Alexandru a restabilit egalitatea după o fază fixă şi, cu 1-1, s-a intrat la cabine.

După pauză, ambele echipe s-au întrecut în ratări - Albu a pasat înapoi fără să se uite, dar Munteanu l-a luat la ţintă pe Bălgrădean. La cealaltă poartă, Buleică şi Feussi n-au nimerit ţinta rând pe rând şi s-a ajuns la prelungiri. Acolo, Grecu a luat al doilea galben şi Pandurii au rămas cu un om mai puţin.

Chiar şi aşa s-a ajuns la loviturile de departajare, unde pandurii au ratat primii prin Voiculeţ. Serediuc o putea califica pe Chiajna, dar Stanca a parat spectaculos. La ultima lovitură din serie, Bălgrădean a scos şutul lui Unguruşan şi Concordia s-a calificat în sferturile Cupei Ligii.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...