Screenshot 2024-04-14 202052
Video Dinamo - Poli Iași 1-0. Ahmed Bani a adus victoria în prelungiri. ”Câinii” sunt pe loc de baraj
botosani
Video FC Botoșani - FCU Craiova 1948 4-1. Gazdele au făcut spectacol și au urcat pe locul 14! Oltenii, în genunchi

Concordia Chiajna Concordia Chiajna
    Fluier final. CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna 2-0.
  • 88 | Schimbări
    Schimbare la Craiova: iese Madson și intră Mateiu.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Iliev.
  • 86 | Schimbări
    Schimbare la Craiova: iese Ivan și intră Herghelegiu.
  • 84 | OcaziiCS U Craiova
    Încă o ratare pentru Craiova! Din nou Măzărache! A scăpat din nou singur cu portarul, de această dată pe stânga, dar șutul cu stângul nu s-a dus pe poartă și nici nu a ieșit din teren, înainte ca mingea să fie ajunsă de Niasse.
  • 83 | Faze meciCS U Craiova
    Ocazie pentru Craiova! Măzărache a primit o pasă printre fundașii adverși, a pătruns în careu și a trimis pe jos, dar portarul Bălgrădean a scos cu piciorul. Faza s-a încheiat cu șutul pe lângă poartă al lui Zlatinski
  • 78 | OcaziiCS U Craiova
    Bară pentru Concordia! Marius Pena a reluat cu capul o centrare venită de pe stânga, dar mingea a întâlnit transversala porții apărate de Popescu.
  • 77 | Faze meciCS U Craiova
    Fază importantă de atac a oaspeților, dar Vătăjelu respinge din alunecare din fața lui Milevski, care era foarte bine plasat.
  • 73 | SchimbăriCS U Craiova
    Schimbare la Chiajna: iese Giurgiu și intră Neluț Roșu.
  • 72 | OcaziiCS U Craiova
    Șansă de gol pentru Concordia! Giurgiu a primit în afara careului, a preluat și a șutat cu dreptul, dar peste poarta lui Popescu.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Madson reacționează după faultul lui Milewsky și este și el avertizat.
    Milewsky este avertizat pentru un fault la Madson.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Băluță îi lasă locul în teren lui Măzărache.
  • 67 | Faze meci
    Zlatinski șutează de la distanță, dar balonul trimis de jucătorul Craiovei nu prinde spațiul porții.
  • 52 | Faze meci
    Joc liniștit în acest start de repriză secundă, fără vreo ocazie la cele două porți.
    A doua modificare la oaspeți: iese Grădinaru și intră Feussi.
    Schimbare la Chiajna: iese Cristescu și intră Purece.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Craiova, acolo unde CS Universitatea conduce cu 2-0 în fața Concordiei Chiajna.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Răzvan Grădinaru, pentru un fault comis în propria jumătate de teren.
  • 34 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie imensă pentru Craiova! Ivan a primit o pasă de la adversar în spatele apărării Concordiei, a sprintat cu mingea la picior, a pătruns în careu și a șutat pe jos, dar portarul Bălgrădean a blocat cu piciorul și apoi a reușit să prindă.
  • 30 | Faze meciCS U Craiova
    Concordia Chiajna nu se regăsește în aceste minute și nu reușește să se apropie periculos de careul Craiovei, care are un joc solid astăzi și nu lasă culoare către poarta lui Popescu.
  • 23 | Goluri
    GOOOOL Craiova1 Andrei Ivan dublează avantajul oltenilor, cu o lovitură de cap care l-a lăsat fără replică pe portarul Bălgrădean. Centrarea a venit dintr-un corner de pe dreapta, iar Ivan s-a înălțat mai sus decât orice adversar.
  • 17 | Goluri
    GOOOOL Craiova! Băluță deschide scorul pentru gazde, cu o reluare din prima din careu, la capătul unei mingi întoarse pe jos de Bancu, din apropierea liniei de fund. Tot lui Bancu i-a aparținut și recuperarea care a dus la această fază.
  • 10 | Faze meci
    Joc echilibrat la Craiova, acolo unde gazdele încearcă să păstreze mingea în jumătate de teren a Concordiei, dar linia de mijloc a ilfovenilor se descurcă foarte bine în aceste prime minute.
  • 3 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie pentru Concordia! Niasse a reluat cu capul o centrare venită dintr-o lovitură liberă, dar a trimis pe direcția portarului Iulian Popescu, iar acesta a reușit să respingă cu piciorul în față, de unde apărarea oltenilor a îndepărtat pericolul.
    Fluier de start al meciului dintre CS Universitatea Craiova și Concordia Chiajna.
Adrian FalubConcordia Chiajna

Craiova - Chiajna 2-0. Băluță și Ivan i-au readus pe olteni pe primul loc în play-out

CS Universitatea Craiova a câștigat cu 2-0 în fața Concordiei Chiajna și a revenit pe primul loc în play-out, cu șanse mari să termine pe acea poziție și să joace în cupele europene.

Alexandru Băluță (17) și Andrei Ivan (23) au semnat reușitele oltenilor.

Partida a început cu emoţii pentru olteni - Niasse putea să deschidă Scorul pe Extensiv, dar Iulian Popescu a respins. Gazdele au fructificat prima ocazie - Băluță a finalizat o fază lucrată de Bancu şi Nuno Rocha. Alb-albaştrii şi-au dublat avantajul după numai 5 minute - Andrei Ivan a marcat, după aproape două luni de secetă.

Atacantul aflat pe lista mai multor cluburi din Italia și Franța putea să-şi treacă în cont dubla, dar nu a profitat de o gafă a apărării oaspeţilor. În minutul 78, Marius Pena a avut o ocazie imensă, dar craiovenii au fost salvaţi de transversală.

În etapa a 10-a, Craiova joacă în deplasare la Timişoara, în timp ce Chiajna are meci acasă cu Botoşani.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român