FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
becali bani
Gigi Becali chiar vrea un atacant bun la FCSB și nu se uită la bani. ”A aflat că ar costa 3 milioane € și n-a spus pas”

• 90+1 | Faze meciCSMS Iași
    La cealaltă poartă, Llullaku trece pe lângă gol. Fotbalistul nu reuşeşte să ajungă, la timp, la minge.
  • 90 | Goluri
    GOOOL IAŞI! Cristea majorează scorul pe final de partidă. Atacantul înscrie pentru 3-1 din lovitură liberă. Pleşca nu are reacţie la torpila trimisă de Cristea.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cristea este avertizat.
  • 87 | Schimbări
    Trtovac intră în locul lui Creţu.
  • 81 | Goluri
    GOOOL IAŞI! Bole primeşte mingea la 20 de metri, se întoarce şi sutează perfect sub bară. 2-1 pentru ieşeni.
  • 74 | Schimbări
    Iese Piccioni, intră Dan Roman.
  • 69 | Schimbări
    Iese Gavra, intră Buzean.
  • 67 | OcaziiCSMS Iași
    Acelaşi atacant italian este din nou autorul unei şanse de a înscrie. Mingea îi trece prin faţă.
  • 66 | OcaziiCSMS Iași
    Piccioni nimereşte bara.
  • 61 | Faze meciCSMS Iași
    Piccioni ratează din nou, de această dată, mult peste poartă.
  • 60 | Faze meciCSMS Iași
    Creţu are o intervenţie asupra lui Vasile Gheorghe la marginea propriului careu. Arbitrul nu dictează fault spre uimirea ieşenilor.
  • 58 | Schimbări
    Chelaru intră pe teren. Iese Marian Târşă.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Mihalache este avertizat pentru un henţ.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Llullaku vede cartonaşul galben
  • 52 | OcaziiCSMS Iași
    Piccioni ratează monumental după pasa venită din partea noului intrat Vasile Gheorghe. Cristea reuşeşte să respingă în corner.
  • 48 | Faze meciCSMS Iași
    Gavra centrează, dar Creţu reia paralel cu poarta.
    Începe repriza secundă.
    Intră Vasile Gheorghe şi iese Ciucur.
    Intră Eric şi iese Munteanu.
    Se termină prima repriză.
  • 45 | Faze meciCSMS Iași
    Cristea pătrunde tot pe partea dreaptă a careului lui Pleşca, dar acelaşi Petre este la datorie şi trimite mingea în corner.
  • 44 | OcaziiCSMS Iași
    Ciucur trece uşor de Petre, şutează în careu, dar Pleşca boxează perfect şi pericolul este îndepărtat.
  • 33 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN MEDIAŞ! În urma cornerului, mingea este reluată cu capul de Zaharia, ricoşează din Mihalache, ajunge la Axente, care înscrie de lângă doi fundaşi ieşeni.
  • 32 | Faze meciCSMS Iași
    Llullaku centrează foarte bine în careul mic, dar mingea este respinsă în corner.
  • 23 | OcaziiCSMS Iași
    Petre îi centrează perfect lui Gavra, care reia din câţiva metri. Grahovac este pe fază şi reţine fără probleme.
  • 19 | OcaziiCSMS Iași
    Țigănașu trage peste poartă de la marginea careului
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Tîrșa este avertizat pentru o intrare dură la Llullaku
  • 5 | Goluri
    GOOOL IAȘI! Ciucur centrează din corner, balonul este deviat până la Țigănașu, care deschide scorul din fața porții
Cristi PustaiGaz Metan Mediaș

CSMS Iași - Gaz Metan Mediaș 3-1. Moldovenii şi-au asigurat victoria în ultimele 10 minute!

Echipa antrenată de Nicolo Napoli a cucerit primele trei puncte în faţa propriilor suporteri, contra lui Gaz Metan Mediaş, scor 3-1. Ieşenii au deschid scorul, rapid, în minutul 5, în urma cornerului executat de Ciucur. Balonul a fost deviat până la Țigănașu, care a fost pe fază şi a deschis scorul. Tot după un corner a venit şi golul egalizator. Zaharia a reluat cu capul, şi după o bâjbâială în propriul careu a lui Mihalache, Axente a înscris de lângă doi fundaşi ieşeni. Pustai a mutat ofensiv şi l-a introdus pe Eric, dar brazilianul nu a arătat mare lucru în repriza secundă. Au urmat apoi ocaziile monumentale ale ieşenilor, prin acelaşi Piccioni. Atacantul italian a reuşit în 15 minute de joc să irosească trei ocazii uriaşe, în minutul 66 nimerind bara. Şansele gazdelor au fost răzbunate însă de Bole, care a readus Iaşiul în avantaj după un şut din întoarcere, de la 20 de metri. Finalul i-a aparţinut în totalitate lui Andrei Cristea, care l-a lăsat "mască" pe Pleşca la lovitura liberă din prelungiri. Etapa viitoare, ieşenii vor face deplasarea pe terenul celor de la ASA Târgu Mureş, în timp ce medieşenii vor întâlni, pe teren propriu, Viitorul lui Gheorghe Hagi.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid