Marius Șumudică, întrebat dacă ar accepta să semneze cu FCSB! Răspunsul a venit pe loc

Dinamo Dinamo
Pandurii Pandurii
Cartonaşe Roşii
  • 90+6 | Final repriza 2
    FINAL. Dinamo - Pandurii 1-1. Roș-albii au ajuns la a șasea partidă la rând fără victorie.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    HANCA pentru un clinci cu Nicoară
  • 90+2 | Cartonaşe Roşii
    PANDURII ÎN 10! NICOARĂ A FOST ELIMINAT! Jucătorul gorjenilor a fost drastic sancționat pentru că l-a lovit în spate pe Hanca, după care l-a luat și de gât.
    SĂPUNARU pentru un fault asupra lui Filip
  • 90+1 | Faze meciDinamo
    EDI IORDĂNESCU A FOST ELIMINAT! Antrenorul gorjenilor se pare că a plătit pentru o bucurie exagerată după golul marcat de Hora.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 1-1, HORA. Fază de contraatac de manual a gorjenilor. Stanca a repus foarte bine până la Dan Nistor, mijlocașul a plecat în viteză pe stânga, Anton a alergat pe lângă el, apoi i-a pasat lui Nicoară, acesta din urmă i-a trimis cu noroc lui Hora și golgheterul Ligii 1 nu a ratat.
  • 84 | OcaziiDinamo
    MARE OCAZIE PANDURII. Răduț, de la 11 metri, nemarcat de nimeni, a închis ochii și a șutat, dar peste transversală.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    RĂDUȚ pentru că l-a certat pe Palic că trage de timp
  • 81 | OcaziiDinamo
    Stanca a ieșit foarte bine la marginea careului și l-a blocat pe Olteanu, aflat într-o bună poziție de a marca.
  • 80 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Mrzljak, accidentat, a intrat RĂUȚĂ
  • 77 | Faze meciDinamo
    Anton a șutat din afara careului, dar Mrzljak a blocat. În acel moment, jucătorul gorjenilor a fost călcat neintenționat și are nevoie de îngrijiri.
  • 76 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Antal, a intrat NICOARĂ
  • 72 | OcaziiDinamo
    PANDURII MERITA UN PENALTY! Acsinte a urmărit o minge în careul roș-albilor, Hanca, din spate a sărit pentru a respinge balonul cu capul, după care a căzut peste jucătorul gorjenilor. În săritură, Hanca și-a lovit și adversarul cu cotul. Balaj a dictat însă fault în atac.
  • 70 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Kortzorg, a intrat OLTEANU
  • 67 | OcaziiDinamo
    Wellington a reluat cu capul, după ce a atacat foarte bine mingea în careul dinamoviștilor, dar Cerniauskas a reținut. Ungurușan a fost cel care a intrat, după o pasă în lateral de la Antal.
  • 66 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Ropotan, a intrat WELLINGTON
  • 59 | OcaziiDinamo
    Antal a luat o fază pe cont propriu, l-a lăsat în spate pe Hanca, a intrat în careu și a șutat pe colțul lung, dar Cerniauskas a demonstrat de ce este unul dintre cei mai buni portari din Liga 1.
  • 57 | OcaziiDinamo
    Romario Kortzorg s-a trezit cu o minge, după un luft al lui Vasiljevic, a reluat din prima, cu dreptul, dar pe lângă bara din stânga porții lui Cerniauskas.
  • 54 | Faze meciDinamo
    Antal s-a trezit cu o minge în picior, după o gafă a lui Hanca, dar primul nu a mai putut relua spre poartă. Faza a plecat de la Răduț, care a centrat în careu, Hora a sărit pe sub minge și nici Antal nu a putut scoate mai mult din această fază.
    A DOUA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Ghnohere, a intrat ESSOMBE
  • 45+2 | Start prima repriza
    PAUZĂ
  • 45+1 | OcaziiDinamo
    OCAZIE DINAMO. Gnohere a preluat cu capul o pasă de la Anton, după care tot el a șutat cu dreptul, dar Stanca a reținut.
  • 44 | OcaziiDinamo
    Acsinte a reluat cu capul, din interiorul careului mic, după o centrare bună a lui Ungurușan, dar Cerniauskas a fost atent și a reținut.
  • 41 | Faze meciDinamo
    Acțiune de atac a dinamoviștilor, după o recuperare în propria jumătate, Hanca a primit o pasă foarte bună în adâncime, dar fundașul dreapta nu a izbutit să centreze, ci i-a pasat direct lui Stanca.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-0, PALIC. Faza a plecat de la Anton, care a recuperat foarte bine un balon, fostul jucător al gorjenilor i-a pasat lui Palic iar acesta cu ristul interior, pe colțul scurt, a trimis fără nicio șansă pentru Stanca.
  • 37 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Bicfalvi, accidentat, a intrat EKENG
  • 36 | Faze meciDinamo
    Dan Nistor a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar a fost o centrare direct în brațele lui Cerniuaskas.
  • 33 | Faze meciDinamo
    Ropotan și-a încercat șansa cu un șut de la distanță, dar nu i-a pus probleme lui Cerniauskas.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    MEVLJA pentru un cot aplicat lui Antal
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    ROPOTAN pentru un conflict verbal cu Puljic
    PULJIC pentru un conflict cu Ropotan
  • 22 | Faze meciDinamo
    Palic a șutat de la distanță, dar Stanca a fost la post.
  • 16 | Faze meciDinamo
    Hora a fost bine lansat în jumătatea roș-albilor, Hanca a ajuns primul, a respins cu călcâiul, mingea l-a lovit pe Puljic, după care a ricoșat spre poartă, dar Cerniauskas a rezolvat ecuația.
  • 7 | OcaziiDinamo

OCAZIE PANDURII! Săpunaru a reluat cu capul, din interiorul careului, după o centrare foarte bună a lui Răduț de pe dreapta, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Cerniasukas. Lituanianul era bătut!

• 6 | Faze meciDinamo
    Filip l-a faultat extrem de dur pe Ropotan, l-a lovit peste picioare, dar a scăpat de cartonașul galben
  • 3 | Faze meci
    Două aruncări consecutive de la margine, executate greșit de jucătorii celor două echipe. Ungurușan și Steliano Filip au dat dovadă de lipsă de atenție.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut gorjenilor.
Edi IordănescuPandurii

Dinamo - Pandurii 1-1. Roș-albii au fost egalați în minutul 89! Două eliminări în prelungiri

Dinamo nu a obținut prima victorie din play-off nici la capătul meciului cu Pandurii.
Jucătorii lui Edi Iordănescu au avut prima ocazie importantă a disputei. Răduț a centrat pentru Săpunaru, dar fundașul oaspeților nu a nimerit ținta. La cealaltă poartă, alb-roșiii nu au ratat.

Fostul gorjean Paul Anton l-a servit ideal pe Palic, care a șutat plasat și a deschis scorul. Acsinte putea restabili egalitatea în minutul 44, însă Cerniauskas a fost la post. În prelungirile primei reprize, Gnohere putea dubla avantajul dinamoviștilor. Golgheterul ”câinilor” a șutat slab și Stanca a reținut.

Nici Romario nu a fost mai inspirat la finalizare, iar scorul a rămas neschimbat. Spiritele s-au încins pe final. Pandurii putea primi penalty la duelul dintre Acsinte și Hanca. Cristi Balaj a acordat fault în atac.

Răduț a avut șansa egalării, dar golul echipei din Târgu Jiu i-a aparținut golgheterului Hora. Atacantul, în vârstă de 27 de ani, a înscris cu un șut din 12 metri.

În prelungiri, Edi Iordanescu a fost trimis în tribună, iar Nicoară a fost eliminat pentru un gest nesportiv. S-a terminat 1-1 și Dinamo a pus capăt seriei de trei victorii în meciurile directe cu Pandurii.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano