FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
”Te motivează că se vorbește despre transferul la FCSB?”. Louis Munteanu a dat răspunul

Dinamo București Dinamo București
Sepsi Sfântu Gheorghe Sepsi Sfântu Gheorghe
Gol din Penalty
Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! Dinamo s-a impus cu 1-0 în faţa lui Sepsi şi a obţinut prima victorie după două înfrângeri la rând.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Dinamo. Dudea a intrat în locul lui Costache.
  • 84 | Cartonaşe Roşii
    Dinamo, în 10! Romera a primit direct cartonaşul roşu, pentru o intrare asupra lui Claudiu Herea.
  • 81 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Sepsi! Patrick Petre a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar Penedo a reuşit să respingă.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Hanca a fost avertizat, pentru un fault asupra lui Patrick Petre.
    Abia intrat pe teren, Liviu Gheorghe a fost avertizat, după un duel cu Burlacu.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Liviu Gheorghe i-a luat locul lui Anton.
  • 77 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeţi. Claudiu Herea a intrat în locul lui Papsys.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Pilibaitis i-a lăsat locul lui Astafei.
  • 75 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Dinamo! Salomao a tras din nou foarte bine de la marginea careului, dar Fejer s-a întins şi a respins în corner cu un reflex spectaculos.
  • 69 | Faze meciDinamo București
    Burlacu a tras frumos de la distanţă, puţin pe lângă poartă. Deşi Penedo nu a atins mingea, oaspeţii au primit corner.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Dima a intrat în locul lui Damian.
  • 68 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 Dinamo! Intrat pe teren de scurt timp, Hanca a transformat cu emoţii lovitura de pedeapsă şi a deschis scorul.
  • 66 | Penalty-uriDinamo București
    Penalty Dinamo! Gazdele au primit lovitură de la 11 metri, după un fault asupra lui Costache.
  • 66 | OcaziiDinamo București

Ocazie Dinamo! Salomao a tras bine de la 17-18 metri, punându-l în dificultate pe Fejer, care a scăpat mingea în faţă.

• 63 | OcaziiDinamo București
    Ocazie Dinamo! Fejer a respins spectaculos de sub bară o minge plouată, trimisă cu capul de Hanca, abia intrat pe teren, după lovitura liberă executată de Anton.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Hanca a intrat în locul lui Bawab.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Burlacu a primit cartonaşul galben, pentru un fault asupra lui Costache.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Steliano Filip, pentru un faulst asupra lui Hadnagy.
  • 53 | Faze meciDinamo București
    O nouă acţiune personală a lui Bawab, care a tras cu piciorul stâng de la marginea careului. Mingea a trecut, însă, la mare distanţă de poarta lui Fejer.
    A început repriza a doua!
    PAUZĂ! Dinamo şi Sepsi sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Rivaldinho, după un duel cu Damian, în care brazilianul şi-a lovit adversarul, chiar dacă neintenţionat.
  • 37 | Faze meciDinamo București
    Salomao a scăpat pe partea stângă, a driblat portarul şi a întors inteligent în mijlocul careului, dar alb-roşiii nu au putut profita, iar acţiunea ce părea promiţătoare s-a încheiat cu un şut de la distanţă al lui May, deviat în corner.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Katsikas a primit cartonaşul galben, după un duel cu Damian în careul advers.
  • 12 | Faze meciDinamo București
    Titularizat surprinzător, Bawab a luat o acţiune pe cont propriu şi a finalizat-o cu un şut frumos de la aproximativ 20 de metri, peste poarta lui Fejer.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Valentin SuciuSepsi Sfântu Gheorghe

Dinamo - Sepsi 1-0. Hanca, din penalty, a adus prima victorie a "câinilor" după două eşecuri la rând

Dinamo a învins, dar n-a convins în meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Sergiu Hanca a marcat din penalty golul victoriei pentru alb-roşii, care veneau după două înfrângeri la rând.

Titularizat surprinzător de Cosmin Contra, iordanianul Bawab a avut singura ocazie importantă a primei reprize.
În repriza a doua, Costache a şutat puternic, dar pe direcţia lui Fejer. Contra l-a înlocuit în minutul 62 pe Bawab cu Hanca, iar mijlocaşul putea deschide scorul la prima atingere de balon.

A făcut-o, însă, peste câteva minute, dintr-un penalty obţinut de Costache, după un duel cu Ghinga.

Burlacu i-a dat emoţii lui Penedo cu un şut puternic, iar Salomao a fost la un pas să marcheze o bijuterie de gol, în minutul 75.

Rugăciunile lui Fejer nu l-au ajutat pe Patrick Petre să înscrie împotriva echipei care l-a împrumutat la Sepsi.

Pe final, Romera a fost eliminat după ce l-a călcat pe Claudiu Herea, dar Dinamo şi-a păstrat avantajul şi s-a impus cu 1-0.

Etapa următoare, Dinamo joacă la Piteşti, contra lui FC Voluntari, iar Sepsi evoluează pe terenul lui CSM Poli Iaşi.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...