AC Milan vs AC Monza - Serie A 2023/24 - 17/12/2023 Tommaso Pobega of AC Milan (2L) injured seen with Mike Maignan of AC
Milan, gata să-și vândă cele două vedete! Prețul: 200.000.000€
ibra17
Ibrahimovic trece la fapte după ce AC Milan a pierdut titlul în fața rivalilor de la Inter! Ce decizie a luat suedezul
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 120+3 |
    Fluier final. Juventus câștigă Cupa Italiei!
  • 120+3 | OcaziiAC Milan
    Ocazie mare pentru Milan! Lovitură liberă de pe stânga, la care a urcat inclusiv portarul Donnarumma în careul torinez. Centrarea a fost respinsă de apărarea lui Juve până la Mauri, al cărui șut pe jos a trecut la foarte mică distanță de poarta lui Neto.
  • 116 | OcaziiAC Milan
    Milanezii cer penalty, la o cădere a lui Honda în careul torinez, după un contact cu Chiellini. Faza a continuat, iar Zapata a șutat peste poartă, de la peste 20 de metri.
  • 112 | Schimbări
    Ultima schimbare la Milan: iese Kucka și intră Balotelli.
  • 110 | Goluri
    GOOOOL Juventus! Morata deschide scorul la prima atingere de balon, cuu n șut din prima, la capătul unei centrări trimise de Cuadrado, de pe dreapta.
  • 108 | Schimbări
    A doua modificare la Milan: iese Montolivo și intră Mauri.
    Ultima schimbare la Juventus: iese Hernanes și intră Morata.
  • 106 |
    Începutul celei de-a doua reprize suplimentare.
  • 105+1 |
    Finalul primei reprize de prelungiri.
  • 104 | OcaziiAC Milan
    Ocazie pentru Milan! Bacca, singur în mijlocul careului, a reluat spectaculos, pe spate, o minge respinsă înalt, dar mingea a trecut la foarte mică distanță pe deasupra porții și a căzut pe plasă.
  • 103 | Faze meciAC Milan
    Pericol și în celălalt careu, cu De Sciglio urcând pe stânga, dar pasa decisivă a fost respinsă de Chiellini.
  • 103 | OcaziiAC Milan
    Ocazie pentru Juventus! Pogba a șutat din afara careului, dar portarul Donnarumma a plonjat și a respins excelent în lateral.
  • 101 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Niang, pentru un fault asupra lui Rugani.
  • 96 | Faze meci
    Joc destul de liniștit și în prelungiri. Niciuna dintre cele două finaliste nu își asumă riscuri. Honda a trimis o centrare înaltă dintr-o lovitură liberă de la distanță, pe care Neto a ales să o respingă în corner, pe spate, deși mingea nu venea puternic, iar el nu era presat de nimeni.
  • 91 |
    Începutul primei reprize de prelungiri.
  • 90+2 | Final repriza 2
    Fluier final al primelor 90 de minute. Vom avea două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă scorul va rămâne egal și la finalul lor, câștigătoarea se va decide în urma loviturilor de departajare.
  • 90+1 | Faze meciAC Milan
    Centrare periculoasă în careul lui Juventus, dar apărătorii torinezi au reușit să respingă în corner din fața lui Bacca și a lui Niang, la una dintre ultimele faze ale primelor 90 de minute.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Honda, după un fault la mijlocul terenului, cu ambele picioare înainte, asupra lui Pogba.
  • 84 | Schimbări
    Prima schimbare la Milan: iese Poli și intră Niang.
  • 80 | Faze meciAC Milan
    Șut de la distanță trimis de Pogba, pe direcția portarului Donnarumma, care a prins cu siguranță.
  • 77 | Faze meci
    Juventus a echilibrat jocul și l-a împins în jumătatea de teren a milanezilor.
  • 75 | Schimbări
    A doua schimbare la Juventus: iese Lichtsteiner și intră Cuadrado.
  • 73 | Faze meciAC Milan
    Neto intervine încă o dată sigur pe el la un șut trimis de De Sciglio la colțul scurt.
  • 69 | OcaziiAC Milan
    Ocazie mare pentru Juventus! Sandro l-a găsit excelent pe Pogba în careu, iar șutl deviat al acestuia s-a dus la colțul scurt, dar Donnarumma a fost atent și a reușit să respingă, apoi fundașii rossonerilor au reușit să respingă în corner.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Juventus: iese Evra și intră Alex Sandro.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Pogba, după un fault comis în tușă. L-a lovit cu gheata în bărbie pe Zapata, într-un duel aerian pentru minge.
  • 56 | Faze meci
    Milanezii continuă să conducă jocul, chiar dacă și Juventus a ieșit mai mult la joc, în acest start de repriză secundă.
  • 51 | Faze meciAC Milan
    Paul Pogba a șutat direct spre poartă din lovitura liberă care a rezultat, dar Bacca, aflat în zid, a reușit să respingă în corner.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Zapata, pentru un fault comis la 20 de metri de poarta lui Donnarumma, asupra lui Chiellini. Lovituri liberă dintr-o poziție extrem de periculoasă.
  • 49 | Faze meciAC Milan
    Fază periculoasă și la cealaltă poartă, cu Donnarumma intervenind salvator la o centrare pe jos a lui Lemina, care îl căuta pe Mandzukic. Dacă mingea ajungea la croat, torinezii ar fi deschis scorul.
  • 48 | Faze meciAC Milan
    Șut de la distanță trimis pe jos de De Sciglio, dar Neto e atent și prinde fără probleme.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză pe stadio Olimpico, acolo unde AC Milan și Juventus Torino se află la egalitate, scor 0-0 în finala Cupei Italiei.
  • 43 | Faze meciAC Milan
    De Sciglio centrează puternic de pe stânga, apărarea torineză respinge până la Honda, aflat marginea careului, dar șutul din prima al japonezului e total ratat și se duce în înaltul peluzei.
  • 39 | OcaziiAC Milan
    Ocazie pentru Milan! Kucka a interceptat o pasă trimisă greșit de Pogba, l-a deschis în dreapta pe Calabria, care a scos la marginea careului, pentru șutul din prima al lui Poli, care însă a trimis cu mult alături de poartă.
  • 35 | Faze meciAC Milan
    Momente bune și pentru Juventus. Milanezii au blocat un șut al lui Dybala, din afara careului, apoi au reușit să respingă o centrare de pe stânga atacului torinez.
  • 30 | Faze meciAC Milan
    AC Milan a dominat prima jumătate de oră și jocul s-a desfășurat mai mult în jumătatea de teren a torinezilor.
  • 23 | OcaziiAC Milan
    Ocazie pentru Milan! Bonaventura șutează surprinzător din afara careului, dar portarul Neto reușește să blocheze mingea și apoi să o rețină, deși era pregătit pentru altă execuție.
  • 23 | Faze meciAC Milan
    Șut de la distanță trimis de De Sciglio, dar cu puțin peste poarta lui Juventus.
  • 18 | Faze meciAC Milan
    Dybala e lansat cu o minge lungă de Lichtsteiner, dar portarul Donnarumma ajunge mai rapid la balon și reține fără probleme.
  • 13 | OcaziiAC Milan
    Ocazie pentru Milan! Bonaventura a reușit să îi ia fața lui Rugani la o centrare venită de pe dreapta, dar nu a reușit să reia pe poartă cu șutul din prima.
  • 9 | Faze meciAC Milan
    Șut de la distanță trimis de Bonaventura, dar peste poarta lui Neto.
    Torinezii cer penalty, pentru o cădere în careu a lui Pogba, după un contact cu Calabria.
  • 5 | Faze meci
    Început destul de tare pe Stadio Olimpico, acolo unde jucătorii ambelor formații sunt determinați și încearcă să se impună încă din start în duelurile fizice.
  • 2 | Faze meciAC Milan
    Milanezii ajung pentru prima dată în careul lui Juventus, prin Bacca, dar pasa trimisă înapoi de columbian dintr-o poziție grea nu a ajuns la niciun coechipier și apărarea torinezilor a rezolvat faza, în cele din urmă.
    Fluier de start al meciului dintre AC Milan și Juventus Torino, din finala Cupei Italiei.