FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati

Astra GiurgiuAstra Giurgiu
31 iulie 2016, ora 17:30, Digi Sport 1
Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
    Se termină meciul de la Severin. Pandurii și Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0.
  • 90 | Faze meci
    Se acordă trei minute de prelungire.
  • 88 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Fază amuzantă între doi jucători ai Astrei. Seto și Boubacar s-au ciocnit în propiul careu.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Astra. Boldrin este înlocuit de Valentin Gheorghe.
  • 78 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Daniel Niculae ratează o nouă ocazie de a deschide scorul. Șutul atacantului este respins în corner de Lazar.
  • 74 | Schimbări
    Ultima schimbare la Pandurii. Buijs îi lasă locul lui Armiche.
  • 73 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Astra ratează o nouă șansă de a deschide scorul. Boldrin trimite cu capul, din 6 metri, direct în portarul gorjenilor.
  • 69 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Daniel Niculae ratează cea mai mare ocazie a meciului pentru echipa sa. Atacantul scapă singur cu Lazar însă trimite puțin pe lângă poarta gorjenilor.
  • 65 | Schimbări
    O nouă schimbare la Pandurii. Iese Trifu și intră Pițian.
  • 61 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Astra ratează o șansă importantă prin De Amorim al cărui șut, din interiorul careului de 16 metri, este reținut de Lazar.
  • 58 | Schimbări
    Prima schimbare și la Pandurii. Obodo este înlocuit de Munteanu
  • 55 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Vangjeli lovește bara transversală. Fundașul dreapta a vrut să centreze pentru Daniel Niculae dar mingea a căzut pe bara transversală.
  • 54 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Pandurii ratează o nouă ocazie să deschidă scorul. Hora șutează din interiorul careului de 26 metri însă Silviu Lung Jr. este de netrecut.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Junior Morais vede și el cartonasul galben.
  • 48 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Voiculeț ratează o nouă ocazie pentru Pandurii. Șutul său de la marginea careului de 16 metri este respins în corner de Boubacar.
    A început repriza secundă. Cei de la Pandurii au avut lovitura de începere.
    Astra face și cea de-a doua schimbare. Iese Daniel Florea și intră Daniel Niculae.
    Prima schimbare la Astra, iese Ioniță și intră Balaure.
    Pauză la Severin! Pandurii și Astra se află la egalitate, scor 0-0.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Daniel Florea vede și el cartonașul galben.
    Buijs vede primul cartonaș galben al jocului.
  • 40 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie mare a celor de la Pandurii! Herea îl lasă pe Hora singur cu Silviu Lung Jr. printr-o pasă superbă. Mingea șutată de atacantul gorjenilor este deviată însă de portarul Astrei în bara transversală.
  • 35 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Fază frumoasă făcută de De Amorim, șutul său, de la aproximativ 25 de metri, s-a dus însă peste poarta lui Lazar.
  • 28 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Pandurii este echipa care presează mai mult. Trifu șutează de la aproximativ 30 de metri puțin pe lângă poarta celor de la Astra.
  • 25 | Faze meci
    Arbitrul acordă pauză de hidratare.
  • 24 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Pandurii își creează o nouă ocazie. Voiculeț șutează de la 25 de metri, balonul trimis de el este prins însă fără probleme de Lung Jr.
  • 22 | Faze meci
    Jocul celor două echipe este influențat de temperatura de afară. Meciul de la Severin se joacă la peste 30 de grade.
  • 9 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Primul șut pe spațiul porții aparține celor de la Pandurii. Mingea trimisă de Voiculeț este reținută însă cu siguranță de Silviu Lung Jr.
  • 7 | Faze meci
    Partida este una echilibrata, se joacă mai mult la mijlocul terenului. Cele două echipe nu și-au creat ocazii de poartă.
    A început meciul! Astra a avut lovitura de începere!

Pandurii - Astra 0-0. Derby-ul rundei a doua s-a încheiat nedecis

Pandurii şi Astra au remizat în etapa a doua, după ce ambele echipe jucaseră la mijlocul săptămânii în cupele europene. Gazdele au dominat clar prima parte a meciului disputat pe o temperatura greu de suportat.

Trifu a ratat prima ocazie a gorjenilor, apoi Hora a nimerit bara, după o pasă excelentă a lui Herea. A fost 0 la 0 la pauză, iar oltenii au fost mai periculoşi şi la începutul reprizei a doua.

Voiculeţ a fost aproape de gol, dar Boubacar a respins în corner. Silviu Lung şi-a salvat echipa la o altă acţiune bună a lui Hora. Prima ocazie mare a Astrei a venit abia în minutul 55, când Vangjeli a lovit transversala.
Giurgiuvenii au ratat şi prin Daniel Niculae o şansă bună de a deschide scorul. Nici Boldrin nu a nimerit ţinta, iar Daniel Niculae a fost blocat de Lazăr în minutul 78.

S-a terminat 0 la 0, iar campioana are doar un punct după două etape, cu trei mai puține decât gorjenii.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar

vlad-chiriches

Cum l-a numit Anamaria Prodan pe Ronald Gavril: impresara nu s-a ferit să spună cum îl strigă pe boxer

Screenshot (478)

Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€

profimedia-0865397989

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)