FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Luca Mihai a văzut că Romario Benzar a fost transportat la spital și i-a scris imediat: ”Emoționant!”

Pandurii Pandurii
Astra Astra
    Final de partidă!
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL!! Hora marchează înainte de fluierul final, cu un șut pe lângă Boșneag.
  • 90 | Faze meci
    Trei minute de prelungire arătate de la margine.
  • 86 | Schimbări
    Șumudică îl scoate pe Seto și îl trimite și pe ultimul jucător din lotul Astrei fără minute în acest sezon, Răileanu.
  • 85 | Schimbări
    Iese Droppa, intră Pitian la Pandurii.
  • 83 | Faze meciPandurii
    Lovitură liberă executată de Hora, departe de țintă, însă.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    ”Galben” pentru Geraldo Alves, pentru henț.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Răuță.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare și la Pandurii: iese Nistor, care-l lasă banderola de căpitan lui Săpunaru, și intră Răuță.
  • 75 | Schimbări
    Șumi schimbă portarii: îl scoate pe Gavrilaș și îl trimite în teren pe Boșneag.
  • 74 | OcaziiPandurii
    Șut al lui Florea de la mare distanță, mingea trece pe lângă poartă.
  • 72 | Schimbări
    Prima schimbare la Astra: a ieșit Dandea, a intrat Boubacar.
  • 65 | OcaziiPandurii
    Oros trimite cu capul pe lângă poartă centrarea venită din lovitura liberă executată de Daniel Florea.
  • 60 | Schimbări
    A ieșit Nicoară, a intrat Ciucur, la Pandurii.
  • 51 | OcaziiPandurii
    Dan Nistor execută un corner direct pe poarta Astrei, dar Gavrilaș nu se lasă bătut.
    A început repriza a doua. Nicio schimbare în cele două echipe.
    Final de repriză. Pandurii intră cu avantaj minim la cabine.
  • 42 | OcaziiPandurii
    Șut puternic al lui Cristi Săpunaru, din alergare, peste poarta lui Gavrilaș.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Acsinte vede cartonașul galben, pentru un fault asupra lui Daniel Florea.
  • 21 | Goluri
    GOOOOOL!! Liviu Antal înscrie, cu un șut printre picioarele lui Gavrilaș, după ce Nicoară îi pasează perfect în mijlocul careului.
  • 19 | OcaziiPandurii
    Lovitură liberă de la peste 20 de metri, execută Hora, direct pe poartă, dar fără probleme pentru Gavrilaș.
  • 17 | OcaziiPandurii
    Nicoară centrează în fața porții, Gavrilaș bâlbâie mingea, dar din fericire pentru oaspeți, gorjenii nu reușesc să profite de indecizia portarului advers.
  • 14 | OcaziiPandurii
    Hora trimite un șut în plasa laterală, după ce, în primă fază șutase pe lângă minge.
  • 12 | Faze meciPandurii
    Seto a avut nevoie de îngrijiri medicale și o fașă, după ce Mrzjlak l-a lovit cu piciorul în cap la un corner, acum câteva minute.
  • 10 | OcaziiPandurii
    Șut puternic al lui Nicoară, de la mare distanță! Mingea se scurge puțin pe lângă bară.
  • 3 | Faze meciPandurii
    Ocazie pentru Daniel Niculae, dar e ridicat fanionul de la margine: ofsaid.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor. Înainte de începutul partidei, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Patrick Ekeng.

Pandurii - Astra 2-0. Goluri Antal și Hora. Gorjenii termină pe podium

Pandurii şi-a asigurat locul 3 în campionat după 2-0 cu Astra la Severin. Cu cei mai importanţi jucători deja în vacanţă giurgiuvenii nu au opus rezistenţă.

Pandurii a rămas singura echipă care, în 4 confruntări directe din actualul sezon, nu a pierdut în faţa campioanei Astra. În ultima etapă, gorjenii trebuia să nu piardă pentru a-şi asigura prezenţa pe podiumul Ligii 1. Gazdele au profitat de echipa lui Marius Şumudică - la Severin, antrenorul campioanei a avut pe bancă doar 4 rezerve după ce a trimis mai devreme în vacanţă aproape toţi jucătorii de bază. Nicoară, cu un şut de la distanţă, a avut prima ocazie a partidei (10).

Tabela a rămas neschimbată şi după şutul lui Hora, în plasa laterală (14). În minutul 21, a venit inevitabil golul: Antal a fructificat pasa ideală a lui Nicoară şi l-a învins pe Gavrilaş. Partida a fost apoi la discreţia gazdelor. Pe final (86), Marius Şumudică i-a introdus pe teren şi pe Boșneag și Mădălin Răileanu, jucători care nu evoluaseră în acest sezon niciun minut pentru campioană. Scorul final l-a stabilit Hora la ultima fază a meciului.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”