Pleacă de la Real Madrid la finalul sezonului și ar putea ajunge la un alt club uriaș al Europei
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 81 | Goluri
    GOOOOOL REAL!!!!! GOOOOL BALE!!!!!! Galezul înscrie şi el cu un şut în diagonală care loveşte bara, înainte să intre în poartă.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOOL JESE!!!!!! Jucătorul gazdelor a marcat cu un şut din careu.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!! Cristiano a înscris cu capul după un corner.
  • 73 | OcaziiReal Madrid
    Guidetti e la un pas de gol, dar şutul său din unghi e blocat şi este doar corner pentru oaspeţi.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!! GOOOOL RONALDO!!!!!! Portughezul a reuşit hat-trick-ul, după ce a împins mingea în poarta goală, în urma unei centrări perfecte a lui Isco.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOOL CELTA!!!!! GOOOOOL ASPAS!!!!! Atacantul oaspeţilor a păcălit jocul la ofsaid al Realului şi l-a executat pe Navas cu o "scăriţă" de efect.
  • 60 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo a fost la un pas de hat-trick, după încă o execuţie din lovitură liberă. Mingea trimisă de portughez a fost respinsă în bară de Ruben.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Castro este avertizat.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!!!! Cristiano a executat senzaţional o lovitură liberă şi a trimis mingea sub bara porţii lui Ruben.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!!!! Portughezul înscrie cu un şut superb de la distanţă
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL PEPE!!!!! Isco execută un corner şi Pepe înscrie primul gol al sezonului, după o lovitură de cap imparabilă.
  • 40 | OcaziiReal Madrid
    Isco execută o lovitură liberă, dar Ruben scoate incredibil de sub bară la execuţia lui Casemiro.
  • 21 | OcaziiReal Madrid
    După cornerul rezultat, mingea a ajuns la Isco, dar acesta nu l-a putut învinge pe Ruben, din careul mic.
  • 20 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo pătrunde din partea dreaptă, şutează la colţul lung, dar Ruben boxează în corner.
  • 14 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie incredibilă a oaspeţilor: Iago Aspas a trimis cu capul în transversală, mingea a revenit la vârful Celtei, care a tras direct în Navas.

Real Madrid - Celta Vigo 7-1. 4 goluri în 25 de minute pentru Ronaldo

Real Madrid a readus spectacolul pe "Santiago Bernabeu" şi a realizat cea mai mare victorie din istorie în faţa Celtei Vigo, 7-1. La primul meci în faţa propriilor fani după eşecul din derby-ul cu Atletico, trupa lui Zinedine Zidane a tremurat serios în minutul 13, când Iago Aspas a trimis cu capul în bara, apoi Keylor Navas l-a blocat pe atacantul oaspeţilor.

Realul a deschis scorul cu cinci minute înainte de pauză, când Pepe a înscris primul său gol în actualul sezon. În repriza secundă, a început recitalul lui Cristiano Ronaldo. În minutul 50, portughezul l-a învins pe Ruben Blanco cu o torpilă de la peste 30 de metri, iar opt minute mai târziu a executat impecabil o lovitură liberă.

Celta a redus din diferenţă prin Iago Aspas în minutul 62, dar nu a făcut decât să îl infurie şi mai tare pe Ronaldo. Cristiano a mai punctat de încă două ori (64,76) şi a ajuns la 13 goluri în şase meciuri pe Bernabeu împotriva Celtei.

Cu aceste patru goluri, Ronaldo a devenit al doilea cel mai bun marcator din istoria Primerei Division, cu 252 de reuşite, depăşindu-l pe Telmo Zarra. "Galacticii" au mai punctat de două ori până la final prin Jese Rodriguez şi Gareth Bale (77, 81), stabilind rezultatul final: 7-1.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...