IVAN
  • 90 | Faze meci
    DANEMARCA - POLONIA 4-0 (final) și KAZAHSTAN - MUNTENEGRU 0-3 (final)
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL ROMÂNIA: 1-0, MAXIM! Mijlocașul a reluat în gol, tot cu călcâiul, după un șut-centrare al lui Benzar.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    PINTILII pentru un fault la mijlocul terenului. VA RATA MECIUL DIN MUNTENEGREU
  • 82 | OcaziiRomânia
    GOL ANULAT ROMÂNIA! AL DOILEA!!!! Benzar a reluat foarte bine la colțul lung, după o centrare a lui Ganea, de pe stânga, dar Maxim a pus piciorul, aflându-se în poziție de ofsaid. Probabil că Maxim n-a fost convins că mingea se va duce în poartă și de aceea a intervenit.
  • 81 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE ROMÂNIA! A ieșit Stancu, a intrat MAXIM
  • 80 | Faze meci
    DANEMARCA - POLONIA 4-0 și KAZAHSTAN - MUNTENEGRU 0-3 (final)
  • 77 | Faze meciRomânia
    Stanciu a executat o lovitură liberă, de la peste 25 de metri, dar pe lângă poartă.
  • 66 | Faze meciRomânia
    Andone a avut ocazia să bage mingea în plasă, după o centrare a lui Benzar, de pe dreapa, dar. în ultima clipă unul dintre fundași a respins în corner, din doi metri!
  • 61 | Faze meci
    DANEMARCA - POLONIA 3-0 (repriza a doua) și KAZAHSTAN - MUNTENEGRU 0-3 (final)
  • 61 | OcaziiRomânia
    DUBLĂ OCAZIE ROMÂNIA! Stanciu a șutat în forță, Meliksetian a respins în corner. Apoi, după lovitura de la colț, Chiricheș, din poziție bună, a reluat cu capul, peste poartă. MARE RATARE!
  • 57 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE ARMENIA! A ieșit Manoian, a intrat KORIAN
  • 55 | Ratare Penalty-uriRomânia

PENALTY RATAT ROMÂNIA! Stancu a șutat de la 11 metri, puțin ezitant, și portarul oaspeților a parat. Fără mare elan, atacantul, de obicei bun executant de penalty-uri, s-a uitat la portar înainte de a șuta și asta l-a costat.

Este al doilea penalty ratat de tricolori în această campanie, după cel al lui Stanciu, din meciul de la Cluj, cu Muntenegru, din prelungiri, când am ratat victoria, scor final 1-1.

• 53 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    ARMENIA A RĂMAS ÎN 10! VOSKANIAN A FOST ELIMINAT! Fotbalistul a primit un cartonaș galben, al doilea.
  • 53 | Penalty-uri
    PENALTY ROMÂNIA! Voskanian a comis un henț la o centrare a lui Chipciu
  • 50 | Faze meciRomânia
    Chipciu a șutat de la distanță iar portarul armenilor a respins din plonjon în față, undeva în lateral.
  • 46 | OcaziiRomânia
    ROMÂNIA MERITA PENALTY! La chiar prima fază de atac a tricolorilor, din partea a doua, unul dintre fundașii oapeților a comis un henț clar în careu, după un șut al lui Chipciu, dar arbitrul a văzut altceva. Nici asistentul nu a semnalizat nimic eronat.
  • 39 | Faze meci
    DANEMARCA - POLONIA 2-0 (pauză) și KAZAHSTAN - MUNTENEGRU 0-3 (final)
  • 38 | OcaziiRomânia
    GOL ANULAT ROMÂNA! Florin Andone a trimis balonul în plasă, cu călcâiul, din doar câțiva metri, dar s-a semnalizat ofsaid de la margine. S-a ridicat fanionul în momentul pasei.
  • 35 | OcaziiRomânia
    TRICOLORII AU CERUT PENALTY! Andone a fost bine deschis în atac, lateral stânga, a intrat în careu, flancat de Haroian, vârful i-a luat fața, după care a căzut, dar arbitrul nu a dictat penalty.
  • 34 | OcaziiRomânia
    Benzar a șutat în forță de la marginea careului de 16 metri, în cros, dar mingea a trecut foarte puțin de bara din dreapta porții.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    HAROIAN pentru un fault asupra lui Băluță
  • 29 | Faze meciRomânia
    Ganea l-a deschis bine pe Pintilii, acesta a înaintat, a vrut să șuteze, a fost blocat, a pasat astfel pe dreapta spre Chipciu iar acesta a centrat în forță pe jos, dar Meliksetian a boxat în lateral și fundașii armenilor s-au repliat.
  • 28 | Faze meciRomânia
    Mkhitaryan a șutat de la distanță, din afara careului, spre vinclu, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 27 | OcaziiRomânia
    Chipciu a reluat cu capul, din interioul careului, după o centrare a lui Ganea, de pe stânga, dar portarul oaspeților a prins, fără emoții.
  • 22 | OcaziiRomânia
    Andone a reluat cu capul, din interiorul careului, plasat, după un corner de pe dreapta al lui Stanciu, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții.
  • 21 | OcaziiRomânia
    Din nou panică în careul nostru, din nou pe zonă centrală. Pizzelli i-a pasat bine lui Barseghian iar acesta din urmă a șutat, dar am scăpat fără gol primit.
  • 17 | Faze meciRomânia
    Acțiune de atac a tricolorilor, a fost un atac 4 contra 4, dar Chipciu nu a apucat să facă un dribling și faza s-a stins
  • 14 | OcaziiRomânia
    MARE OCAZIE ARMENIA! Mkhitaryan a reușit să creeze panică în careul nostru, i-a pasat în zonă centrală, printre fundașii noștri centrali, lui Barseghian iar acesta din urmă a reușit să șuteze, dar Tătărușanu a demonstrat că este un portar mare și a respins în lateral.
  • 9 | OcaziiRomânia
    OCAZIE ROMÂNIA! Totul a plecat de la o gafă a lui Mkhtaryan, ai noțștri au recuperat, Băluță i-a pasat lui Stancu iar acesta din urmă, dintr-o poziție foarte bună, 14 metri, poziție centrală, a trimis peste transversală.
  • 8 | Faze meciRomânia
    Ganea a centrat din lovitură liberă, obținută de Stancu, direct în careu, spre Chiricheș, dar Meliksetian a sărit și a reținut.
  • 6 | Faze meciRomânia
    Primul șut la poarta lui Tătărușanu. A fost o acțiune de atac a oapeților, Mkhitaryan i-a pasat lui Pizzelli și ultimul a șutat de la mare distanță, dar și peste poarta tricolorilor.
  • 4 | Faze meciRomânia

Acțiune de atac a elevilor lui Daum. Corner de pe stânga, bătut lung de Stanciu, pe partea cealaltă, Ganea a preluat foarte bine, după care jucătorul Viitorului a întors balonul în careu, dar portarul armenilor a prins.

• 2 | OcaziiRomânia
    Prima acțiune de atac a tricolorilor. Toșca i-a pasat bine lui Ganea, acesta a înaintat, a luat-o spre centru, apoi i-a pasat lui Chipciu iar acesta din urmă a preferat să șuteze, în loc să-i paseze lui Benzar, în careu, dar mingea a trecut peste transversală.
  • 1 | Final repriza 1
    A început partida de pe Arena Națională. Lovitura de start s-a dat după ce s-au intonat cele două imnuri naționale. La partidă asistă aproximativ 20.000 de spectatori.