Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Farul Constanta si CFR Cluj, cont�¢nd pentru Superl
Video Cum a reacționat Gheorghe Hagi, după ce Florinel Coman a dezvăluit că se sfătuiește cu el

Astra Astra
    Final de meci la Piteşti! Steaua obţine prima victorie în play-off, 2-0 cu liderul Astra Giurgiu, şi rămâne în lupta pentru titlu.
  • 87 | OcaziiSteaua
    Ocazie Astra! Boldrin a executat impecabil o lovitură liberă, dar Niţă a avut un răspuns pe măsură şi a respins în corner de la vinclu, cu un reflex incredibil.
  • 85 | Faze meciSteaua
    O nouă fază controversată. Bourceanu putea primi al doilea cartonaş galben şi să fie eliminat, după un fault asupra lui Florea. Tudor a acordat doar lovitură liberă, fără a-l avertiza pe mijlocaşul stelist.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Alves.
  • 78 | Faze meciSteaua
    Fază controversată în careul Astrei. Steaua putea primi un penalty, la o intervenţie a lui Alves şi Boubacar asupra lui Bawab. Alexandru Tudor a lăsat, însă, jocul să continue.
  • 76 | Schimbări
    Ultima modificare şi la Steaua. Muniru i-a luat locul lui Pintilii.
  • 72 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua. A ieşit Hamroun, iar în locul său a intrat Bawab.
  • 71 | Schimbări
    Ultima modificare la Astra. Florea a intrat în locul lui Alibec.
  • 68 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Acţiune personală de toată frumuseţea creată de Hamroun, care a trimis periculos cu piciorul stâng. Gavrilaş a fost din nou atent şi a respins.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Şi Chipciu este avertizat de Alexandru Tudor.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Pintilii.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 2-0 Steaua! Nicuşor Stanciu dublează avantajul campioanei, cu un şut frumos de la marginea careului, după ce Tamaş i-a aşezat foarte bine mingea.
  • 58 | Schimbări
    Prima schimbare la Steaua. Adi Popa a intrat în locul lui Enache.
  • 53 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Chipciu putea face 2-0, dar lovitura sa de cap, după centrarea perfectă a lui Enache, a fost respinsă de Gavrilaş, care a avut un reflex senzaţional.
    A doua modificare la Astra. Boubacar a intrat în locul Lovin.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Piteşti! Steaua conduce cu 1-0, prin golul marcat de Momcilovic.
  • 45+1 | OcaziiSteaua
    Ocazie Astra! Cea mai bună şansă a giurgiuvenilor a fost ratată de Alibec, care a scăpat uşor de fundaşii Stelei, dar a tras slab, iar Niţă a reţinut.
  • 44 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Momcilovic a fost aproape de a face dubla, dar execuţia sa din voleu a fost pe mijlocul porţii, iar Gavrilaş a prins.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bourceanu.
  • 37 | Faze meciSteaua
    Găman a trimis cu capul, după o lovitură liberă de pe partea stângă, dar mingea s-a dus pe centrul porţii, iar Niţă a prins uşor.
  • 36 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Daniel Niculae i-a luat locul lui Boudjemaa.
  • 35 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! O nouă fază periculoasă a campioanei. Hamroun a tras bine de la distanţă, dar Gavrilaş a prins în doi timpi.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Lovin.
  • 32 | Faze meciSteaua
    Fază periculoasă a Astrei, cu Denis Alibec care a încercat un şut la colţul scurt. Atacantul giurgiuvenilor a trimis slab, iar Niţă a prins fără probleme.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Junior Morais este avertizat la rândul său.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Boldrin.
    Cartonaş galben primit de Hamroun.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Steaua! Momcilovic deschide scorul cu o lovitură de cap, după un corner, şi înscrie astfel primul gol în tricoul roş-albaştrilor.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Boudjemaa. Al doilea avertisment în primele 10 minute.
  • 6 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! O nouă acţiune rapidă şi simplă a roş-albaştrilor, finalizată de Hamroun cu un şut pe lângă poartă, din poziţie foarte bună.
  • 5 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Toşca.
  • 4 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Alex Chipciu a ratat prima şansă de gol a meciului. Scăpat spre poarta lui Gavrilaş, după o pasă excelentă a lui Hamroun, "şeptarul" campioanei s-a încurcat în minge şi a trimis puţin pe lângă poartă.
    A început meciul. Steaua a avut lovitura de start.

Steaua - Astra 2-0. Campioana rămâne în lupta pentru titlu

Steaua a învins-o pe Astra şi în campionat, după ce s-a impus şi în turul semifinalei din Cupa Ligii. Marko Momcilovic, cu prima reuşită în roş-albastru, şi Nicuşor Stanciu au înscris pentru victoria cu 2-0 a campioanei, care rămâne în lupta pentru titlu.

Elevii lui Laurenţiu Reghecampf puteau deschide scorul încă din minutul 4. Scăpat pe contraatac, Chipciu s-a încurcat în minge şi nu l-a putut învinge pe Gavrilaş din marginea careului.

Deschiderea scorului a venit în minutul 12, când Momcilovic a reluat cu capul centrarea ideală din corner a lui Alex Bourceanu.

Steliştii nu s-au mulţumit cu avantajul minim, iar Hamroun putea face 2-0 cu un şut de la distanţă. Cu un minut înainte de pauză, Momcilovic a fost aproape să reuseasca dubla, dar Gavrilaş a fost la post.

În prelungirile primei reprize, ratările roş-albaştrilor se puteau răzbuna. Alibec a trecut uşor de Varela, însă a finalizat slab, iar Niţă a prins.

Steaua a început în ofensivă şi partea a doua. Enache l-a servit perfect pe Chipciu, dar Gavrilaş a intervenit senzational la lovitura de cap a "şeptarului".

În cele din urmă, campioana şi-a dublat avantajul, după o oră de joc.. Golgheterul Nicuşor Stanciu a plasat mingea langă bară, din marginea careului, şi a semnat a zecea reuşită stagională.

Astra a avut o şansă importantă de a reveni în joc, pe final, dar Niţă a scos senzaţional de sub transversală execuţia lui Boldrin din lovitură liberă.

S-a terminat 2-0, iar Astra a suferit prima înfrângere în campionat după 12 meciuri.

Sondaj inchis

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat