Exclusiv ”E de vină conducerea lui Dinamo?” Fostul mare fotbalist al ”Câinilor” a spus adevărul după decizia fără precedent

Faze meci
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL. Steaua - CSMS Iași 1-1.
  • 90+3 | Faze meciSteaua
    Moldovenii au beneficiat de un corner, a venit și Grahovac, portarul a lovit mingea cu capul, dar s-a produs un henț și arbitrul a dictat lovitură liberă pentru gazde. Cu Grahovac ieșit din poartă, steliștii au reluat repede partida, dar Gebhart a pasat direct la un adversar și faza s-a stins.
  • 90+2 | Faze meciSteaua
    Adi Popa a primit o pasă în adâncime a intrat în careu a șutat, dar pe lângă poartă.
  • 89 | Faze meciSteaua
    Golubovic s-a lovit la pomete și se pare că nu mai poate continua. Atacantul s-a lovit de capul lui Varela, involuntar, la ocazia de mai devreme.
  • 88 | OcaziiSteaua
    Golubovic a reluat cu capul, după o centrare a lui Țigănașu, dar mingea a trecut de puțin pe lângă bara din dreapta porții lui Niță.
  • 83 | OcaziiSteaua
    Marica a executat o lovitură liberă, din afara careului, peste zid, dar și peste poartă.
  • 83 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CSMS IAȘI. A ieșit Bole, a intrat PICCIONI
  • 81 | Faze meciSteaua
    Llullaku a șutat de la distanță, din afara careului, dar Niță a prins fără probleme.
  • 79 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Stanciu, a intrat GEBHART
  • 77 | Faze meciSteaua
    Stanciu a centrat din lovitură liberă, lateral stânga, dar Grahovac a ieșit excelent și a reținut.
  • 72 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Enache, a intrat RÂPĂ
  • 71 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CSMS IAȘI. A ieșit Viveiros, a intrat LLULLAKU
    PRIMA SCHIMBARE CSMS IAȘI. A ieșit Gheorghe, a intrat ONDUKU
  • 70 | OcaziiSteaua
    OCAZIE ULUITOARE CSMS IAȘI! Cristea a scăpat singur spre poarta Stelei, după o pasă a lui Golubovic, după care a reluat pe colțul scurt, dar mingea a trecut milimetric pe lângă bara din stânga lui Niță.
  • 68 | Faze meciSteaua
    Acțiune de atac a roș-albaștrilor, Stanciu a ales să șuteze de la distanță, dar peste transversală.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    PINTILII pentru un fault asupra lui Cristea.
  • 56 | Faze meciSteaua
    Chipciu a șutat din interiorul careului în Mihalache și din acesta s-a dus în corner.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    TOȘCA pentru un fault asupra lui Voicu
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    ENACHE pentru un fault asupra lui Viveiros
  • 46 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 1-1, STANCIU. Acțiune în viteză a roș-albaștrilor, imediat cum s-a reluat partida, Marica i-a pasat, printre doi adversari lui Nicușor și mijlocașul a finalizat la colțul lung.

A început repriza a doua

• 46 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Filip, a intrat MUNIRU
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | OcaziiSteaua
    Stanciu a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, pe spațiul porții, Grahovac n-a putut reține și mingea a ieșit în corner, dar Balaj a fluierat finalul reprizei.
  • 44 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Marica a intrat cu mingea la picior în careu după care a șutat sub bară, dar Grahovac a deviat în corner.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    ȚIGĂNAȘU pentru un fault asupra lui Marica, la marginea careului de 16 metri, lateral dreapta.
  • 38 | Faze meciSteaua
    Viveiros a bătut un corner pe colțul lung, dar Niță a respins în corner.
  • 35 | Faze meciSteaua
    Stanciu l-a deschis bine în stânga pe Chipciu, acesta a pasat pe jos în mijlocul careului spre Marica iar atacantul a fost blocat la fix de Ciucă, în momentul șutului.
  • 31 | OcaziiSteaua
    Marica a primit o pasă cu capul de la Chipciu, a preluat pe cap, după care a reluat pe spate, din foarfecă, dar Grahovac a reșinut în doi timpi.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    CREȚU pentru un fault asupra lui Adi Popa.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    CHIPCIU pentru un fault asupra lui Voicu.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    GOLUBOVIC pentru că, după ce s-a bucurat, s-a dus la marginea terenului și a scos steagul din colțul terenului.
  • 25 | Goluri
    GOOOOOL CSMS IAȘI: 0-1, GOLUBOVIC. Masivul atacant a marcat, printr-o deviere, din fața lui Niță, după o centrare foarte bună a lui Andrei Cristea.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    VARELA pentru un fault asupra lui Bole, o intrare întârziată, s-a dus direct în adversar
  • 21 | OcaziiSteaua
    Stanciu a luat o fază pe cont propriu, după o pasă a lui Filip, a intrat în careu cu mingea la picior, după care a încercat o finalizare sub transversală, dar mingea s-a dus peste.
  • 17 | Faze meciSteaua
    Corner pentru CSMS Iași. A fost o centrare pe colțul lung, la care nu a ajuns nici Cristea și balonul a ieșit în aut.
  • 9 | OcaziiSteaua
    Corner pentru Steaua, a centrat Stanciu, Marica a sărit la cap, Grahovac a blocat și din stelist mingea a lovit bara și a ieșit în aut.
  • 8 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Stanciu a centrat foarte bine de pe dreapta, Marica a reluat foarte bine cu capul, dar Grahovac a respins de sub transversală.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut ieșenilor.
  • 0 | Faze meci
    La Pitești de o oră plouă mărunt. În tribune se află aproximativ 4.000 de spectatori
Nicolo NapoliCSMS Iași

Steaua - CSMS Iași 1-1. Roș-albaștrii pierd teren față de rivale - moldovenii merg în play-out!

Steaua a ajuns la al doilea meci fără victorie, după 1-1 cu CSMS Iaşi. Elevii lui Reghe au adunat un singur punct din ultimele două etape ale sezonului regulat și vor intra în play-off cu 22 de puncte.

Marica a început foarte bine meciul de la Piteşti. Putea să marcheze chiar în minutul 8, dar Grahovac a fost atent. După un minut, atacantul Stelei a fost din nou periculos la un corner, dar mingea a ieşit în aut după ce a lovit bara.

Stanciu a driblat doi adversari şi a intrat în careu, dar a tras peste poarta ieşenilor. Ocaziile s-au răzbunat şi oaspeţii au fost cei care au deschis scorul. Golubovic a trimis în poartă din centrarea perfectă a lui Andrei Cristea.

Marica a încercat o execuţie spectaculoasă, dar portarul Iaşiului a fost atent. Atacantul roş-albaştrilor a fost din nou aproape de gol, cu un minut înainte de pauză, dar nu l-a învins pe Grahovac nici de data asta.

Repriza a doua a început perfect pentru Steaua. Marica şi Stanciu au colaborat perfect pentru golul decarului roş-albaştrilor. Andrei Cristea a ratat cea mai mare ocazie a meciului şi a irosit şansa lui CSMS de a juca în play-off. Atacantul a tras pe lângă poartă, singur cu Niţă.

Ieşenii au mai avut o ocazie pe final, dar Golubovic nu a fost inspirat. S-a terminat 1-1, un punct care îi trimite pe ieşeni în play-out, iar pe stelişti nu îi mulţumeşte deloc.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano