Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Poli TimișoaraPoli Timișoara
2 - 1
FC ViitorulFC Viitorul
Miercuri, 10 august, ora 19:00
Poli Timișoara Poli Timișoara
FC Viitorul FC Viitorul
    Final de joc la Timișoara. Bănățenii se califică în sferturile Cupei Ligii după 2-1 cu Viitorul.
  • 90+3 | OcaziiPoli Timișoara
    Doman irosește o nouă șansă de a închide meciul.
  • 90+2 | OcaziiPoli Timișoara
    Ocazie uriașă pentru Timișoara! Doman scapă pe contraatac, îi pasează lui Mailat care, singur cu Tordai, trimite pe lângă poartă, din interiorul careului.
  • 90 | Faze meci
    Se acordă 4 minute de prelungiri.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara. Croitoru este înlocuit de Doman.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOLLLL TIMIȘOARA!!! Goooolll Croitoru!!! Căpitanul bănățenilor execută impecabil o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri de poarta lui Tordai.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Hodorogea vede cartonașul galben după un fault asupra lui Popovici.
  • 78 | OcaziiPoli Timișoara
    Brandan rămâne singur în interiorul careului, dar șutul său trece puțin pe lângă poarta lui Straton.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Sorescu vede cartonașul galben după un falut asupra lui Rădoi.
  • 74 | Schimbări
    A doua schimbare la Timișoara. Popovici intră în locul lui Elek.
  • 64 | Schimbări
    Prima schimbare și la Timișoara! Bărbuț este înlocuit de Mailat.
  • 63 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Casap îi lasă locul lui Benzar.
  • 61 | Faze meciPoli Timișoara
    Vraciu șutează de la aproximativ 20 de metri, mingea trimisă de el este însă reținută cu siguranță de Tordai.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Iancu este și el avertizat cu cartonaș galben!
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul, Chițu intră în locul lui Cioablă.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Sorin Rădoi vede și el cartonașul galben.
  • 50 | OcaziiPoli Timișoara
    Nimely este aproape să-și aducă echipa în avantaj dar șutul trimis de el, de la aproximatvi 8 metri, trece puțin pe lângă poarta lui Straton.
  • 47 | Faze meciPoli Timișoara
    Timișoara începe mai bine repriza secundă, dar Bărbuț șutează, din interiorul careului, în blocajul fundașilor adverși.
    A început repriza secundă. Viitorul a avut lovitura de începere.
  • 45+7 | Final repriza 1
    Final de primă repriză la Timișoara! Poli și Viitorul se află la egalitate 1-1.
  • 28 | OcaziiPoli Timișoara
    Rîmniceanu se resimte după un contact cu Bocșan. Portarul celor de la Viitorul nu mai poate continua partida și este înlocuit cu  Tordai. Partida a fost întreruptă timp de 5 minute pentru ca Rîmniceanu să primească îngrijiri medicale.
  • 24 | Faze meciPoli Timișoara
    Nimely scapă spre poarta lui Straton și-i pasează lui Cioablă dar acesta nu ajunge la minge.
  • 23 | Faze meci
    Arbitrul acordă pauză de hidratare.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOLLL Timișoara!!! Gool Artean!!! Mijlocașul bănățenilor aduce egalarea cu o lovitură de cap, după o centrare foarte bună a lui Vădrariu.
  • 7 | OcaziiPoli Timișoara
    Croitoru trece pe lângă egalare. Mijlocașul bănățenilor execută destul de bine o lovitură liberă. Mingea se duce puțin pe lângă poarta lui Rîmniceanu.
  • 3 | Goluri
    GOOOOLLL VIITORUL!!! GOOOLLL Cioablă! Florin Cioablă deschide scorul cu un șut din 5 metri, după o centrare venită de la Purece.
    A început jocul! ACS Poli Timișoara a avut lovitura de start!

Timișoara - Viitorul 2-1. Echipa lui Hagi a fost eliminată din Cupa Ligii

Echipa antrenată de Gică Hagi a fost eliminată din Cupa Ligii. După ce a condus cu 1-0, Viitorul a pierdut în final cu 2-1.

Viitorul a dat gol în meciul din optimile Cupei Ligii, de la Timişoara, după doar trei minute, prin Cioablă. Replica bănăţenilor nu a întârziat să apară, Croitoru a trimis puţin pe lângă, din lovitură liberă. Echipa lui Ionuţ Popa a egalat după 16 minute. Vădrariu a centrat, iar Artean şi-a trecut în cont prima reuşită a sezonului.

Hagi a avut emoţii mari pe margine. După un duel cu Bocşan, Rîmniceanu şi-a pierdut cunoştinţa pentru câteva momente. Portarul Viitorului nu a mai putut continua și a fost dus la spital, iar în locul lui a intrat Tordai.

Viitorul a început bine şi repriza a doua. Iancu a dat din nou o pasă bună, dar Nimely a tras puţin pe lângă poarta lui Straton. Cu zece minute înainte de final, Croitoru a transformat impecabil o lovitură liberă şi a adus prima victorie a sezonului pentru Timişoara. Mailat putea să facă 3-1 în ultimele momente, dar a ratat singur cu portarul.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...