25.09.2015, ora 18:30
ACS Poli ACS Poli
CSMS Iași CSMS Iași
Gol din Penalty
    Finalul partidei! Timișoara a dominat copios în prelungiri și a forțat golul de 3 puncte, însă ieșenii au rezistat și pleacă cu un punct din Banat. Scor final: 2-2!
  • 80 | Faze meciACS Poli
    Croitoru bate periculos o lovitură liberă, Caparco boxează în față, însă Belu nu reușește să reia spre poartă și încearcă o preluare, fiind apoi deposedat
  • 74 | Schimbări
    Schimbare Iași: Iese Grigorie, intră Crețu
  • 71 | OcaziiACS Poli
    OCAZIE POLI! Fază de atac a gazdelor, balonul ajunge la Belu, care reia însă mult peste poartă dintr-o poziție bună
  • 63 | Gol din Penalty
    GOOOL POLI! Dorin Goga înscrie fără probleme de la punctul cu var, după ce îl trimite în colțul opus pe Caparco
  • 62 | Penalty-uriACS Poli
    PENALTY POLI! Ianis Zicu este faultat în careu de Ciucă, în momentul în care se pregătea să trimită spre poarta lui Caparco
  • 61 | Faze meciACS Poli
    Timișorenii încearcă să egaleze repede, dar n-au mai avut nicio ocazie de la golul înscris de Ciucă, care i-a surprins total pe aceștia. Oaspeții se apără pe două linii și în ofensivă este lăsat doar Golubovic
  • 48 | Goluri
    GOOOL IAȘI! Corner pentru ieșeni, Ciucă trimite cu capul din careu și înscrie pentru 1-2 după ce profită și de eroarea portarului Kirschstein
  • 47 | Goluri
    GOOOL POLI! Croitoru bate foarte bine o lovitură liberă și Luchin reușește să egaleze printr-o lovitură de cap spectaculoasă, pe spate
  • 44 | OcaziiACS Poli
    OCAZIE MARE IAȘI! Acțiune de contraatac a oaspeților, balonul ajunge la Golubovic, însă atacantul se precipită într-un moment excelent și, în loc să șuteze spre poartă, încearcă o fentă previzibilă și este blocat de Scutaru
  • 37 | Faze meciACS Poli
    Timișoara controlează partida și încearcă să pună presiune pe apărarea Iașiului, însă moldovenii se apără exact deocamdată și încearcă să surprindă pe contre, dar și prin fazele fixe
  • 25 | Faze meciACS Poli
    Srgian Luchin este aproape de o accidentare gravă! Fundașul gazdelor cade greșit după un duel aerian și se lovește serios la genunchi, acuzând dureri mari. Apărătorul rămâne însă în teren după ce primește îngrijiri medicale
  • 18 | OcaziiACS Poli

OCAZIE POLI! Bărbuț pătrunde în stângă și trage periculos din alergare, dar șutul său puternic lovește doar plasa laterală.

• 14 | OcaziiACS Poli
    Prima ocazie a Timișoarei! Hernandez a centrat pentru Goga, însă lovitura de cap a acestuia, rămas liber în careu, se duce puțin pe lângă poarta oaspeților
  • 9 | Goluri
    GOOOL CSMS IAȘI! Grigorie centrează foarte bine în careu, Golubovic scapă din marcajul lui Belu și deschide scorul printr-o lovitură de cap plasată
  • 7 | Faze meciACS Poli
    Poli are o posesie mai bună și este echipa care încearcă să construiască, însă terenul greu le pune mari probleme oamenilor antrenați de Florin Marin
    A început meciul de la Timișoara! Vremea este foarte urâtă, iar ploaia torențială din Banat i-a ținut pe fani departe de stadion

VIDEO ACS Poli - CSMS Iași 2-2. Goga i-a adus un punct echipei lui Florin Marin

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, etapa a 12-a a început în forţă la Timişoara, unde a plouat abundent, inclusiv cu goluri!

CSMS Iaşi a deschis scorul după ce Golubovic a reluat în plasă, cu capul centrarea lui Grigorie (9). Timişoara a ratat prin Goga, căruia i-au lipsit câţiva centimetri pentru a egala. Apoi, Luchin a fost aproape de o accidentare gravă la genunchi şi a avut nevoie de intervenţia medicilor (25).

Căpitanul bănăţenilor şi-a revenit însă, iar în debutul părţii secunde, în minutul 47, a egalat din centrarea veteranului Croitoru, introdus pe teren la pauză de Florin Marin. A fost 1-1 un singur minut, pentru că moldovenii au trecut îmediat în avantaj, după ce fundașul Mădălin Ciucă a transformat în gol o centrare din corner.

În minutul 62, o altă schimbare făcută de Florin Marin la pauză a avut efect pe tabelă. Ianis Zicu, intrat în locul lui Bărbuţ, a fost faultat în careu de Ciucă, iar Goga l-a învins pe Caparco de la punctul cu var.

Gazdele au forţat victoria pe final, dar moldovenii au rezistat, iar Timişoara - Iaşi s-a terminat 2-2. Florin Marin a rămas neînvins în 6 meciuri oficiale de când a preluat banca lui Poli.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român