OUT de la CFR Cluj! Cei doi fotbaliști ”grei” de care Dan Petrescu vrea să scape
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Napoli, gata să-l transfere pe Philip Otele! Ce plan au italienii cu ”perla” CFR-ului
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

ASA Tg. MureșASA Tg. Mureș
0 - 0
CFR ClujCFR Cluj
25 septembrie 2015, ora 21:00
ASA Tg. Mureș ASA Tg. Mureș
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL. Bergodi debutează pe banca mureșenilor cu o remiză.
  • 90+3 | Ocazii
    GABI MUREȘAN! Mijlocașul gazdelor trimite un șut violent, din vole, de la marginea careului, dar Marc eușește să respingă de sub transversală.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cristian Lopez e și el avertizat pentru că s-a îmbrâncit cu Golanski.
  • 89 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Golanski vede al doilea cartonaș galben și e eliminat. L-a faultat pe Cristian Lopez, după ce a pierdut mingea în fața acestuia.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Vitor Bruno vede și el cartonașul galben pentru un fault asupra lui Balic.
  • 82 | Schimbări
    Gorobsov intră în locul lui Jazvic.
  • 80 | Ocazii
    Brandan trimite direct pe poartă, din lateral dreapta, din lovitură liberă, dar Marc reține cu siguranță.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Lucian Goian vede cartonașul galben pentru un henț.
  • 77 | Schimbări
    Iese Jakolis, intră Vitor Bruno.
  • 75 | Ocazii
    Beleck trimite cu capul, de la 7 metri, central, dar mingea se duce peste transversală.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Brandan vede și e galben, pentru un fault asupra lui Voiculeț.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Larie e avertizat pentru un fault asupra lui Dedov.
    A început repriza secundă.
  • 45+4 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+3 | Ocazii
    Gabi Mureșan trimite din lovitură liberă de la 22 de metri, lateral stânga, peste poartă.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Petrucci e și el avertizat după o intrare asupra lui Romario Kortzorg.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Golanski vede galbenul după un fault asupra lui Camora.
  • 38 | Ocazii
    OCAZIE JAKOLIS! Jucătorul CFR-ului pătrunde în careul gazdelor, într-o poziție de unu la unu cu Stăncioiu, dar în loc să șuteze cu stângul își așează mingea pe dreptul și Bejan are timp să revină și să blocheze șutul.
  • 33 | Ocazii
    Stăncioiu a sărit să prindă o minge în centrul careului, l-a lovit cu genunchiul în spate pe Cristian Lopez, apoi a jucat mingea. Cristi Balaj n-a acordat un penalty foarte clar pentru CFR.
  • 30 | Ocazii
    GOLANSKI, APROAPE DE AUTOGOL! Jakolis a centrat de pe dreapta, Golanski a încercat să respingă din centrul careului, dar a trimis milimetric peste transversala propriei porți, fiind extrem de aproape de un autogol.
  • 26 | Ocazii
    Golanski trimite de la 21 de metri, aproape central, din lovitură liberă, dar balonul se duce puțin afară.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Voiculeț vede cartonașul galben.
  • 20 | Ocazii
    Gabi Mureșan șutează de la 22 de metri, lateral dreapta, dar mingea se duce puțin pe lângă, la colțul lung.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Camora e avertizat după un fault asupra lui Jazvic.
  • 19 | Ocazii
    BARĂ CFR! Nouvier a centrat excelent de pe stânga, Beleck a lovit cuc apul din centrul careului și mingea s-a dus în stâlpul din stânga lui Stăncioiu.
  • 16 | Ocazii
    TORPILĂ MUREȘAN! Gabi Mureșean șutează violent de la 32 de metri, central, din lovitură liberă, dar Traian Marc respinge, cu mare dificultate.
  • 14 | Ocazii
    Jazvic pătrunde frontal în defensiva adversă, pasează lateral spre Dedov, la marginea careului, acesta șutează violent, dar Lucian Goian respinge oportun, din fața porții.
  • 13 | Ocazii
    Petrucci șutează de la 22 de metri, dar trimite de puțin pe lângă poartă.
  • 7 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ DEDOV! Manolov a pătruns pe dreapta, singur în careu, Marc a ieșit și l-a blocat, Manolov a trimis în spate, unde Dedov era în fața porții goale, dar a greșit preluarea și Lucian Goian a respins.
  • 5 | Ocazii
    Romario Kortzorg pătrunde de pe stânga în centru, șutează pe jos, de la 18 metri, dar Traian Marc reține fără emoții.
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO ASA Tg. Mureș - CFR 0-0. Oaspeții au avut o bară, gazdele au terminat în zece

ASA Târgu Mureș și CFR Cluj s-au anulat reciproc în etapa a 12-a din Liga 1. La primul meci de campionat cu Cristiano Bergodi pe bancă, vicecampiona României a avut o șansă uriașă încă din minutul 7. Dedov nu a reușit să trimită mingea în poartă.

Nici Gabi Mureşan nu a avut mai mult noroc: execuţia sa de la mare distanţă a fost respinsă cu greu de Traian Marc. Oaspeţii au răspuns prin Beleck, care a nimerit doar bara.

În celălalt careu, Golanski a fost aproape de autogol. În minutul 34, jucătorii ASA-ului au cerut penalty la intervenția lui Stăncioiu la Lopez, dar Balaj a lăsat jocul să continue.

Mureşenii au avut noroc în prelungiri, când execuţia lui Gabi Mureşan nu a prins spaţiul porții. În repriza secundă arbitrul a acordat nu mai puțin de 8 cartonașe galbene, iar Golanski a fost eliminat cu un minut înainte de final.

Chiar și în inferioritate, ASA putea obține victoria la ultima fază, când Mureşan l-a pus la grea încercare pe Marc.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...