Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Berlin, Germany. 05th Oct, 2021. Trophy, cup, trophy, object recording, overview interior, illuminated, illuminated, stadium interior. Stadium overview, UEFA EURO 2024 Logo and Brand Launch at Olympiastadion on October 05, 2021 in Berlin, Germany. Pool ph
Nu s-a mai întâmplat niciodată în fotbalul european! Premieră la EURO 2024, chiar în grupa României

ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
    Final de meci! ASA şi Poli au terminat la egalitate, scor 0-0, prima remiză înregistrată de bănăţeni de la revenirea în Liga 1.
  • 90+2 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Brandan a tras de la distanţă, pe poartă, dar Kirschstein a prins uşor.
  • 90 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Acţiunje personală a lui Jazvic, care a tras de la marginea careului, dar a trimis central şi fără foarte multă forţă, astfel că portarul oaspeţilor a reţinut uşor.
  • 89 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Contraatac periculos al oaspeţilor, cu Zicu la finalizare într-o poziţie foarte bună. Jucătorul Poli s-a complicat, însă, şi a fost blocat de apărarea lui ASA.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Velayos primeşte şi el un cartonaş galben.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Poli. Popovici a intrat în locul lui Rufino.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Sarmov, după un fault asupra lui Bruno Martins.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Jazvic a primit cartonaşul galben, după un fault care a oprit un contraatac al timişorenilor.
  • 73 | Schimbări
    O altă schimbare la ASA. Velayos i-a luat locul lui Pedro.
  • 72 | Schimbări
    O nouă modificare la Poli. Zicu a intrat în locul lui Goga.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la ASA. Bruno Martins a intrat în locul lui Gabi Mureşan.
  • 65 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Ocazie Poli! Cea mai mare şansă de gol a timişorenilor a fost irosită de Bărbuţ, care a tras slab dintr-o poziţie excelentă.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la ASA: Golanski, accidentat, i-a lăsat locul lui Hanca.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Dan Popescu a fost avertizat, după un fault asupra lui Jazvic.
    Pauză! ASA şi Poli sunt la egalitate, după o primă repriză în care gazdele au avut ocaziile mai mari.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Rufino a primit cartonaşul galben, după ce a simulat în încercarea de a obţine un penalty.
  • 30 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului, la Poli. Bărbuţ l-a înlocuit pe Hernandez, care nu a fost deloc mulţumit de faptul că a trebuit să părăsească terenul.
  • 29 | Faze meciASA Târgu Mureș
    O fază periculoasă a oaspeţilor, cu Rufino la finalizare, dar spaniolul a trimis slab pe centru, iar Stăncioiu a prins uşor.
  • 28 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Artean a încercat un şut de la distanţă, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Stăncioiu.
  • 22 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Ocazie ASA! O nouă şansă uriaşă pentru gazde. Balic a centrat foarte bine de pe stânga, iar Mureşan a trimis din centrul careului, dar Scutaru a intervenit încă o dată excelent şi a respins.
  • 20 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Manolov a trimis un şut pe centrul porţii, reţinut fără probleme de Kirschstein.
  • 10 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Ocazie ASA! Asediu la poarta timişorenilor. A fost rândul lui Pedro să încerce să marcheze, dar Kirschstein a avut un reflex foarte bun şi a păstrat rezultatul neschimbat.
    Ocazie ASA! Golanski a trecut, la rândul său, pe lângă gol. Şutul său din interiorul careului, după lovitura de colţ acordată de Kirschstein, a fost respins providenţial de Scutaru.
  • 9 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Ocazie ASA! Jazvic a fost aproape de deschiderea scorului, dar lovitura sa de cap, după o centrare a lui Pedro, a fost respinsă în corner de portarul oaspeţilor.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Dan AlexaACS Poli Timișoara

VIDEO ASA Tg. Mureș - Poli Timişoara 0-0. Prima remiză pentru bănăţeni, de la revenirea în Liga 1

Vicecampioana ASA Târgu Mureş rămâne neînvinsă pe teren propriu, după ce a remizat, scor 0-0, cu Poli Timişoara, în etapa a şasea.

Poli Timişoara lui Dan Alexa e candidată sigură la play-out după primele şase etape. Cu o victorie şi patru înfrângeri, bănăţenii au remizat, cu noroc, la Târgu Mureş.

Gazdele au ratat patru ocazii uriaşe în mai puţin de cincisprezece minute. Jazvic l-a testat primul pe Kirschstein, în minutul 9. Golanski şi Pedro i-au urmat imediat exemplu, pentru ca, în minutul 22, Scutaru să respingă excelent un şut al lui Mureşan.

Bărbuţ l-a înlocuit pe Hernandez după o jumătate de oră de joc şi a semnat cea mai mare ocazie a timişorenilor, în minutul 65.

Partida s-a încheiat fără gol, iar ASA Târgu Mureş a rămas neînvinsă şi fără gol primit, pe teren propriu, în campionat.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano