FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, în extaz: ”Trebuia să marcăm 10 goluri, scuzați-ne! CFR să meargă acasă și să se gândească”

Juventus Juventus
    Finalul meciului. Atletico - Juventus se termină cu scorul de 1-0. Primele puncte pentru spanioli în acest sezon din UEFA Champions League
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Lichtsteiner este avertizat pentru proteste. Fundașul a contestat un fault dictat de Brych pe care acesta l-a comis la Ansaldi
  • 83 | Schimbări
    Schimbare Juventus: Iese Vidal, intră Morata. În acest moment, Allegri are în teren 3 atacanți
  • 84 | Schimbări
    Schimbare Atletico: Iese Mandzukic, intră Mario Suarez
  • 82 | Faze meci
    INFO: Buffon primește gol după 614 minute de invincibilitate. Ultimul gol l-a luat tocmai de la fundașul lui Atletico, Diego Godin, în meciul dintre Italia și Uruguay, de la Campionatul Mondial
  • 77 | Schimbări
    Schimbare Juventus: Iese Caceres, intră Pereyra. Italienii trec acum la o așezare cu 4 fundași
  • 75 | Goluri
    GOOOL ATLETICO !!! Juanfran centrează de pe partea dreaptă și Arda Turan înscrie printr-un șut din careu, după ce se desprinde excelent din marcaj
  • 72 | Faze meci
    Cele două echipe nu riscă nimic și ambele echipe par mulțumite cu remiza, deși Atletico a pierdut în prima etapă, 2-3 cu Olympiakos Pireu
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Ansaldi este avertizat și el, pentru un fault la Lichtsteiner
  • 58 | OcaziiAtletico
    ATLETICO CERE PENALTY! Madrilenii cer penalty la o fază în care fundașul Caceres lovește mingea cu mâna în careu, însă germanul Brych lasă jocul să continue
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Chiellini vede și el cartonașul galben
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Raul Garcia este avertizat după ce oprește o acțiune periculoasă a oaspeților și îl faultează pe Tevez
  • 53 | Schimbări
    Schimbare Atletico: Iese Saul, intră Griezmann
  • 52 | Faze meci
    Așa cum s-a întâmplat și în prima parte, meciul este unul de luptă, iar cea mai mică greșeală poate să facă diferența într-o astfel de partidă extrem de echilibrată
    Începe repriza secundă
    Pauză la Madrid. Atletico - Juventus 0-0
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu un minut
  • 40 | Faze meci
    Jocul a devenit unul dur pe finalul reprizei, cu mai multe intrări întârziate, însă Felix Brych nu a mai acordat niciun avertisment
  • 33 | OcaziiAtletico
    OCAZIE JUVENTUS! Destul de bine neutralizat până acum, Pogba găsește un spațiu liber și încearcă o execuție plasată de la 18-19 metri, însă balonul trece puțin pe lângă poartă
  • 27 | Faze meciAtletico
    Juventus domină tot mai clar întâlnirea și are o posesie de 67%
  • 25 | OcaziiAtletico
    OCAZIE ATLETICO! Vidal pierde un balon simplu și Mandzukic șutează bine din afara careului, însă Buffon este pe fază și reușește să respingă
  • 23 | Faze meci
    Partida este în continuare una echilibrată, Juventus are deocamdată posesia mai bună, în timp ce Atletico încearcă să surprindă pe contraatac
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului. Bonucci îi trimite un cot în gură lui Mandzukic, care se enervează apoi și renunță pe loc la masca de protecție
  • 10 | Faze meciAtletico
    Marchisio trage puternic de la distanță, însă mult pe lângă poarta gazdelor
  • 8 | Faze meci
    Duelul tactic dintre cei doi antrenori este unul extrem de interesant. Cele două defensive funcționează perfect și spațiile libere sunt foarte greu de găsit
  • 5 | Faze meciAtletico
    Juanfran centrează din bandă și Raul Garcia reia dintr-o poziție complicată cu capul, pe lângă poarta italienilor
    Începe meciul. Juventus are lovitura de start la Madrid. Atmosfera este senzațională în tribune, cu peste 50.000 de suporteri spanioli fanatici

VIDEO Atletico - Juventus 1-0. Arda Turan a adus victoria

În confruntarea dintre favoritele grupei A, Atletico s-a impus la limită pe Vicente Calderon în faţa lui Juventus, scor 1-0, după un meci pe care Diego Simeone l-a gândit perfect din punct de vedere tactic.

Prima repriză a fost una de luptă, în care doar Mandzukic (25) şi Pogba au încercat poarta (33). Nici în repriza a doua lucrurile nu s-au schimbat, iar diferenţa s-a făcut cu un sfert de oră înainte de final, la centrarea lui Juanfran pentru Arda Turan.

Fără şut pe spaţiul porţii pentru prima dată în ultimii opt ani, Juventus putea, totuşi, să revină, la devierea lui Raul Garcia (80). Pentru campioana Italiei a fost prima înfrîngere într-un meci oficial de la eşecul din semifinala UEFA Europa League, din aprilie, cu Benfica.

Atletico bifează a 7-a partidă fără înfrângere pe teren propriu în UEFA Champions League, perioadă în care a primit un singur gol.

De cealaltă parte, Buffon primește gol după 614 minute de invincibilitate. Ultimul gol l-a luat tocmai de la fundașul lui Atletico, Diego Godin, în meciul dintre Italia și Uruguay, de la Campionatul Mondial din Brazilia.

În următoarea etapă din UEFA Champions League, Atletico va evolua tot pe teren propriu, urmând să o întâlnească pe Malmo, în timp ce Juventus are meci în Grecia, pe terenul lui Olympiakos Pireu.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...