sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 1-2, ACUM pe DGS 1. ”Roș-albaștrii” revin în avantaj. Florinel Coman a ieșit accidentat

• 90 | Faze meci
    Benzema a încercat să-l surprindă pe Courtois cu un șut pe colțul scurt de pe linia de corner, dar portarul lui Atletico a fost atent.
  • 88 | Faze meci
    Benzema a ajuns în situația de a fi față în față cu Courtois, după ce-a primit o pasă senzațională cu călcâiul de la Bale, dar s-a dictat ofsaid.
  • 86 | Ocazii
    Modric a tras de la marginea careului, dar mingea a trecut foarte puțin peste transversală
  • 83 | Goluri
    GOOOOOL REAL: 2-2, RONALDO. Portughezul a finalizat cu un șut din interiorul careului
  • 74 | Ocazii
    Ronaldo a reluat cu capul, cam de la 11 metri, din centrarea lui Carvajal, dar mingea s-a dus de puțin pe lângă stâlpul porții lui Courtois.
  • 72 | Schimbări

ULTIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Di Maria, a intrat ISCO.

• 70 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Arbeloa, a intrat CARVAJAL
  • 69 | Ocazii
    Arda Turan a trimis cu capul pe colțul scurt, dar Lopez a avut o intervenție de zile mari, după ce, în aceeași fază, Diego Costa a luftat incredibil.
  • 62 | Ocazii
    Benzema a avut șansa egalării, dar șutul său din prima, din voleu, a trecut pe lângă poartă
  • 61 | Faze meci
    Costa a mai cerut un  penalty în urma unui duel cu Pepe
  • 59 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA REAL.  A ieșit Coentrao, a intrat MARCELO
  • 58 | Ocazii
    Diego Costa a reluat cu capul, din interiorul careului, dar mingea s-a dus pe lângă.
  • 55 | Ocazii
    REAL MERITA PENALTY! Ronaldo a executat o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, dar Gabi a respins cu mâna. Portughezul a făcut semn că trebuia dictată lovitura de la 11 metri
  • 52 | Ocazii
    Diego Costa a scăpat singur spre poarta lui Lopez, flancat de Pepe, dar vârful a lovit greșit balonul iar acesta s-a dus pe lângă poartă.
  • 48 | Ocazii
    Diego Costa a tras din lovitură liberă, de la 18 metri, dar Diego Lopez a prins
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ: Atletico - Real 2-1!
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL ATLETICO: 2-1, GABI. Mijlocașul a finalizat superb cu un șut de la peste 30 de metri, fără nicio reacție din partea lui David Lopez
  • 43 | Ocazii
    Diego Costa a trecut de Pepe și de Ramos a intrat în careu și a căutat colțul scurt, dar Lopez a fost pe fază.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Pepe pentru că a simulat o lovitură în cap de la Godin
    Godin pentru un clinci cu Pepe, în urma unei faze în care fundașul lui Real l-a împins în careu
  • 35 | Ocazii
    Ronaldo a încercat să-l surprindă pe Courtois, cu un șut de la 30 de metri, dar portarul celor de la Atletico a fost pe fază.
  • 28 | Goluri
    GOOOOOL ATLETICO: 1-1, KOKE. Turan a pasat lui Koke, acesta a preluat în careul de 16 metri după care a finalizat la colțul lung pe sub Diego Lopez
  • 24 | Ocazii
    Ronaldo a reluat cu călcâiul din șase metri, dar Courtois a avut un reflex senzațional.
  • 23 | Ocazii
    Benzema a fost aproape de 2-0, dar reluarea sa din prima a fost scoasă în lateral de Courtois
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Turan a primit un cartonaș galben pentru proteste la adresa arbitrului
  • 11 | Faze meci
    ATLETICO MERITA PENALTY! Diego Costa a fost faultat de Sergio Ramos în careu, dar arbitrul Carlos Delgado n-a dictat penalty pentru Atletico
  • 3 | Goluri
    GOOOOOL REAL: 0-1, BENZEMA. Atacantul a finalizat elegant cu latul, din șase metri, la o fază în care cei de la Atletico au cerut ofsaid.

VIDEO Atletico - Real 2-2. Ronaldo, salvator

Derby-ul Madridului s-a terminat indecis. Real a deschis scorul pe ”Vicente Calderon”, dar gazdele au intrat în avantaj la pauză, 2-1. Cu şapte minute înainte de final, Cristiano Ronaldo a stabilit scorul final.

Partida de cinci stele a început perfect pentru liderul din Primera. Real Madrid a deschis scorul încă din minutul trei. Benzema a împins mingea în poartă după o centrare excelentă a lui Di Maria. Sergio Ramos l-a faultat în careu pe Diego Costa, dar arbitrul nu a dictat penalty pentru gazde.

Cristiano Ronaldo a ratat o mare ocazie, din cauza lui Courtois, care a avut un reflex incredibil în faţa starului portughez. Koke a reuşit să egaleze în minutul 28, din pasa lui Arda Turan, şi a ajuns la a cincea reuşită în acest sezon.

Căpitanul gazdelor, Gabi, l-a învins pe Diego Lopez cu un şut de la 30 de metri în prelungirile primei reprize. Jucătorii lui Diego Simeone au intrat cu avantaj la pauză şi au început în ofensivă a doua parte.

Diego Costa a executat bine o lovitură liberă, dar portarul oaspeţilor a fost atent. Real Madrid a cerut henţ la Gabi, dar centralul Delgado le-a refuzat şi oaspeţilor lovitura de la 11 metri. Cristiano Ronaldo a ajuns la al şaptelea gol în cinci partide pe "Vicente Calderon" după ce a restabilit egalitatea. S-a terminat nedecis, iar Real îşi păstrează avantajul de trei puncte în clasament faţă de rivala din oraş.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...