gol-barcelona
Portarul lui Real Madrid a răspuns în TREI cuvinte atunci când a fost întrebat de ”golul fantomă”
profimedia-0865397989
Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€
andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare

• 90+1 | Final repriza 2
    Final de meci pe Camp Nou. Barcelona a rezolvat practic problema calificării în sferturile de finală ale Cupei Regelui, graţie victoriei clare obţinute în faţa lui Elche. Pentru catalani au marcat Neymar, de două ori, Luis Suarez, Messi, din penalty, şi Jordi Alba.
  • 81 | OcaziiFC Barcelona
    Pedro, golgheterul catalanilor în această ediţie a Cupei Regelui, a fost aproape să înscrie pentru 6-0, însă scăriţa sa din interiorul careului a ocolit de puţin spaţiul porţii lui Tyton.
  • 78 | Faze meciFC Barcelona
    Messi a executat bine o lovitură liberă, dar Tyton a reuşit să respingă şi i-a refuzat decarului blaugrana bucuria de a realiza o nouă dublă.
  • 76 | Schimbări
    Ultima modificare şi la Barcelona. Sergi Samper a intrat în locul lui Pique.
  • 73 | Schimbări
    Utima schimbare la Elche. A ieşit Cisma şi a intrat Fragapane.
  • 67 | Schimbări
    O altă schimbare la gazde. Neymar, autorul unei duble, a ieşit de pe teren, locul său fiind luat de Pedro.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare şi la Barcelona. A intrat Adriano în locul lui Jordi Alba.
  • 61 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. Coro i-a lăsat locul lui Niguez.
    Prima schimbare a meciului, la Elche. A ieşit Herrera şi a intrat Jonathas.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar face dubla cu o execuţie senzaţională din afara careului. Mingea şutată de atacantul brazilian s-a dus sub bară, uşor deviată de un adversar.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Coro.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jordi Alba marchează al patrulea gol pentru Barcelona, după o pasă decisivă superbă primită de la Messi.
    Pauză pe Camp Nou. Barcelona a început neconvingător, dar s-a dezlănuţuit în finalul reprizei, când a marcat prin vedetele Neymar, Luis Suarez şi Messi, ultimul din penalty. 3-0 în favoarea catalanilor.
  • 45 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Messi transformă lovitura de pedeapsă şi duce scorul la 3-0 în favoarea Barcelonei.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Roco a primit cartonaşul galben pentru faultul comis asupra lui Neymar.
  • 45 | Penalty-uriFC Barcelona
    Lovitură de pedeapsă pentru Barcelona, obţinută de Neymar, după un fault al lui Roco.
  • 43 | Faze meciFC Barcelona
    Lionel Messi marchează, dar reuşita sa a fost corect anulată pentru offside.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Luis Suarez.
  • 41 | OcaziiFC Barcelona
    Neymar, aproape de 3-0. Brazilianul a scăpat pe partea stângă şi a trimis la colţul lung, pe lângă poarta lui Tyton însă.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez s-a revanşat după ocazia din urmă cu câteva secunde şi a dublat avantajul catalinilor cu un şut la colţul scurt din interiorul careului.
  • 39 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie mare pentru Luis Suarez, rămas singur cu Tyton, după o deviere norocoasă. Uruguayanul nu a reuşit însă să-l lobeze pe portarul polonez, care a intervenit providenţial.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL!!! Barcelona deschide scorul prin Neymar. Brazilianul a finalizat simplu din careu o fază superbă creată de Rakitic, Messi, Roberto şi Suarez, ultimul trecându-şi în cont o nouă pasă decisivă în tricoul blaugrana.
  • 28 | OcaziiFC Barcelona
    Şansă uriaşă pentru Barcelona. Messi a pasat superb pentru Neymar, care a încercat să-l lobeze pe Tyton, dar mingea trimisă de atacantul brazilian a trecut pe lângă poartă.
  • 20 | Faze meciFC Barcelona
    Combinaţie între Neymar şi Messi în marginea careului, încheiată cu un şut de pe loc al argentinianului. Din nou Tyton a fost la post şi a reţinut.
  • 18 | OcaziiFC Barcelona
    Prima şansă importantă pentru Barcelona. Messi a executat o lovitură liberă, Tyton a respins în afara careului, de unde Dani Alves a încercat să trimită din prima în poarta goală, însă mingea a trecut puţin pe lângă.
  • 11 | Faze meciFC Barcelona
    Acţiune personală a lui Messi, încheiată cu un şut al argentinianului, însă execuţia sa a fost slabă şi centrală, iar Tyton a prins fără probleme.
Fran EscribaElche

VIDEO Barcelona - Elche 5-0. Catalanii, ca şi calificaţi în sferturile de finală ale Cupei

Barcelona e ca şi calificată în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a făcut scor pe Camp Nou în meciul cu Elche.

Catalanii au avut nevoie de mai bine de o jumătate de oră pentru a deschide scorul. Neymar a marcat din careu, după o pasă primită de la Luis Suarez (35). Atacantul uruguayan a ratat singur cu Tyton (39), înainte de a duce scorul la 2-0, la capătul unei acţiuni solitare (40).

În ultimul minut al primei reprize, Neymar a fost faultat în careu de Roco, iar Messi a transformat lovitura de pedeapsă şi a stabilit scorul pauzei.

La patru zile după autogolul din meciul cu Real Sociedad, Jordi Alba a făcut 4-0 după o pasă superbă a lui Messi (56), însă cel mai frumos gol al meciului a fost marcat de Neymar, în minutul 60, cu un şut din afara careului.

Pentru echipa lui Luis Enrique urmează meciul de campionat cu Atletico Madrid, transmis în direct de Digi Sport 1 duminică, la ora 22:00.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar