profimedia-0865395091
Araujo a rupt tăcerea, după ce a fost ”mitraliat” de Gundogan pentru eliminarea Barcelonei din UCL
Close up of Futbol Club Barcelona jersey
Barcelona a luat decizia: contract până în 2027!
240411 Club Brugge vs PAOK Head Coach Razvan Lucescu of PAOK pictured during the Uefa Conference League Quarter final ro
Discursul lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a fost eliminată din sferturile Confernce League: ”Un moment incredibil”

Ratare Penalty-uri
    Fluier final. Barcelona - Manchester City 1-0. Catalanii se califică în sferturile de finală ale UEFA Champions League
  • 90+2 | OcaziiBarcelona
    Încă o șansă mare de gol pentru Barcelona! Neymar a scăpat din nou singur cu portarul, a pătruns în careu și a șutat cu stângul, către colțul scurt, dar Hart a reușit o nouă paradă în această seară și a scos în corner
  • 90+1 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona: iese Daniel Alves și intră Adriano Correia
  • 89 | OcaziiBarcelona
    Ocazie imensă pentru Barcelona! Messi a plecat într-o cursă extraordinară din propria jumătate, l-a deschis în stânga pe Neymar, care a pătruns în careu și i-a întors mingea în 6 metri. Argentinianul a preluat, a pivotat și a ajuns cu fața la poartă și a șutat cu dreptul, dar Hart a blocat mingea cu fața. Incredibilă ocazie pentru catalani
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la City: iese Milner și intră Lampard
  • 86 | Faze meciBarcelona
    Hart a scos din nou senzațional un șut al lui Suarez, din careu. Faza a continuat
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona: iese Rakitic și intră Rafinha
  • 83 | Faze meciBarcelona
    Messi șutează din nou peste poartă dintr-o lovitură liberă de lângă careul britanic
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Martin Demichelis, după un fault asupra lui Suarez
  • 80 | Faze meciBarcelona
    Lovitură de cap a lui Kompany, la capătul unei centrări din lovitură liberă, dar a trimis prea slab pentru a-i putea pune probleme lui Ter Stegen, care a prins cu siguranță
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Daniel Alves, după un fault asupra lui David Silva. Brazilianul va fi suspendat în meciul următor, dacă Barcelona se califică mai departe
  • 79 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Neymar a scăpat din nou singur cu Joe Hart, dar a fost încă o dată blocat de goalkeeper-ul englez
  • 78 | Ratare Penalty-uri
    Ratare pentru Manchester City! Sergio Kun Aguero a fost cel care a executat, după ce tot el a obținut lovitura de la 11 metri. Ter Stegen i-a ghicit intenția și i-a apărat șutul trimis în dreapta sa
  • 77 | Penalty-uriBarcelona
    Penalty pentru Manchester City! Arbitrul Rocchi a arătat punctul cu var, după o cădere a lui Aguero în careu, după un duel cu Pique și Mascherano
  • 77 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Neymar a scăpat singur cu portarul, dar șutul său pe jos, din interiorul careului, a fost scos cu piciorul de Jose Hart
  • 73 | Faze meciBarcelona
    Șut interesant al lui Bony, din prima, de la circa 20 de metri, dar alături de poartă
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Manchester City: iese Yaya Toure - în aplauzele publicului de pe Camp nou, care nu uită că a jucat timp de 3 sezoane pentru Barceona - și intră Wilfried Bony
  • 71 | Faze meciBarcelona
    Barcelona reușește să marcheze, dar golul lui Jordi Alba nu este validat, din cauza unei poziții de offside în care fundașul stânga s-a aflat în momentul în care mingea a plecat din piciorul lui Neymar
  • 67 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Manchester City! Yaya Toure a tras din marginea careului, dar șutul său s-a oprit în plasa laterală a porții lui Ter Stegen
  • 66 | Faze meciBarcelona
    Messi primește din nou în careu, preia pe piept și pune mingea jos, apoi încearcă să-l dribleze și pe Joe Hart, dar acesta a reușit să îl deposedeze cu un tackling de manual
  • 64 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Doar câteva secunde le-au trebuit catalanilor pentru a ajunge la poarta lui City. Neymar a umărit o pasă lungă și l-a deschis în careu pe Messi, cu o diagonală perfectă. Decarul argentinian
    Șanse de gol pentru Manchester City! Apărarea gazdelor a rezistat eroic la o serie de șuturi ale jucătorilor lui City la poarta lui Ter Stegen. Englezii au stat minute bune în careul Barcelonei
  • 63 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Suarez a primit o pasă de la Messi, a preluat și a intrat în careu, dar șutul său cu stângul a lovit plasa laterală la colțul scurt
  • 57 | Faze meciBarcelona
    Ter Stegen prinde cu siguranță un șut de la distanță trimis de Kolarov
  • 56 | Faze meciBarcelona
    Ter Stegen este aproape să le facă oaspeților un gol cadou. A ieșit până la marginea terenului cu mingea la picior. Acolo a fost deposedat de Sergio Aguero, care apoi a încercat un șut direct la poartă, dar Daniel Alves a reușit să blocheze tentativa, apoi Pique a îndepărtat pericolul din careu
  • 49 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Messi a șutat din afara careului, dar Hart s-a opus și a scos în lateral
  • 46 | OcaziiBarcelona
    Șut din vole trimis de Iniesta din marginea careului, zonă centrală, dar mingea s-a dus pe direcția lui Joe Hart, care a prins cu siguranță
    Schimbare la Manchester City: iese Nasri și intră Jesus Navas
    Începutul reprizei secunde
    Pauză pe Camp Nou, acolo unde Barcelona conduce cu scorul de 1-0 în fața lui Manchester City
  • 44 | OcaziiBarcelona
    Încă o bară pentru Barcelona! Luis Suarez a primit o minge printre apărătorii adverși și l-a lobat din prima pe Joe Hart, dar mingea a lovit stâlpul stâng al porții campioanei Angliei
  • 40 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Messi l-a deschis în careu pe Neymar, după o acțiune personală, dar pasa trimisă de brazilian la 11 metri a fost deviată în corner de un apărător al oaspeților
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Samir Nasri, după un fault tare asupra lui Neymar. Francezul nu a urmărit deloc mingea și putea fi sancționat chiar mai sever
  • 31 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Ivan Rakitic deschide scorul pentru catalani. Lionel Messi l-a găsit în careu cu o pasă strălucită, iar croatul a preluat pe piept și l-a executat cu un lob pe portarul Joe Hart, care ieșise câțiva metri dintre buturi pentru a-l întâmpina
  • 28 | Faze meciBarcelona
    Messi șutează direct spre poartă din lovitura liberă pe care tot el a obținut-o, dar a trimis cu doar câțiva centimetri prea sus și mingea a căzut pe plasă
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru David Silva, din cauza unei intrări din spate asupra lui Messi, la 20 de metri de poarta lui City, Lovitură liberă periculoasă pentru Barcelona
  • 26 | Faze meciBarcelona
    Barcelona presează în jumătatea de teren a lui City și aduce des mingea în careu, dar apărarea campioanei Angliei rezistă și respinge încercările catalanilor
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Kolarov, pentru o intrare energică asupra lui Messi, în tușă
  • 18 | Faze meciBarcelona
    Kolarov ștuează frumos, pe jos, de la circa 20 de metri, dar Ter Stegen este atent și prinde fără probleme
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Fernandinho, pentru un fault comis asupra lui Neymar
  • 14 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Milner a fost foarte aproape de gol, cu o reluare din careu, la capătul unei centrări a lui Yaya Toure de pe dreapta, dar a fost blocat foarte bine, apoi portarul Ter Stegen a reținut de la picioarele mijlocașului ivorian
  • 11 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Messi a reușit un un-doi spectaculos cu Iniesta în careul englezilor, apoi a șutat din partea stângă a suprafeței de pedeapsă, dar Hart a a scos în corner, de la colțul scurt
  • 10 | Faze meci
    În tribunele stadionului Camp Nou se află și Josep Guardiola, venit ca spectator în această iarnă. Antrenorul lui Bayern Munchen își vede la lucru o posibilă adversară din fazele viitoare
  • 9 | Faze meciBarcelona
    Kun Aguero șutează de la mare distanță, dar mingea este deviată și trece alături de poartă. Corner pentru City
  • 6 | OcaziiBarcelona
    Bară pentru Barcelona! Neymar putea profita de o greșeală a lui Kompany, dar șutul său, din pasa lui Daniel Alves, a lovit stâlpul drept al porții lui Joe Hart, apoi mingea s-a plimbat prin fața liniei porții, înainte de a ieși în aut de poartă
  • 5 | Faze meci
    Arbitrul Rocchi oprește jocul pentru câteva momente, pentru a-i avertiza verbal pe Jordi Alba și Samir Nasri, care au acut o mică altercație la marginea terenului, în care fundașul spaniol chiar i-a dat o palmă peste ceafă mijlocașului francez
  • 4 | Faze meciBarcelona
    Joc insistent al lui Manchester City în acest început de meci,
    Fluier de start al meciului dintre Barcelona și Manchester City, din returul optimilor de finală ale UEFA Champions League