Villarreal Villarreal
Ratare Penalty-uri
    S-a terminat meciul
  • 90 | OcaziiBarcelona
    Suarez a fost la un pas de cel mai frumos gol al partidei, dar şutul său de la distanţă a trecut puţin pe lângă poarta lui Asenjo
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Suarez a fost avertizat pentru proteste
  • 84 | Faze meciBarcelona
    G. dos Santos reia cu capul de la opt metri, dar Ter Stegen prinde fără probleme
  • 80 | OcaziiBarcelona
    Gomez a tras de la marginea careului, dar Mathieu a avut o intervenţie extraordinară, aruncându-se la sacrificiu şi respingând mingea care se îndrepta spre poarta lui Ter Stegen
  • 79 | OcaziiBarcelona
    G. dos Santos i-a luat faţa lui Ter Stegen în careul de 6 metri, după un corner, dar a trimis pe lângă poarta Barcelonei
  • 73 | Schimbări
    Cheryshev e înlocuit de Gomez
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Ruiz a primit un cartonaş galben pentru proteste
    Musacchio este avertizat
  • 71 | Ratare Penalty-uriBarcelona
    Messi l-a lăsat pe Neymar să execute penalty-ul, dar brazilianul a tras slab şi Asenjo a respins fără probleme
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOOL Barcelona. GOOOOOOL Pique. Fundaşul gazdelor a marcat cu capul după o lovitură de colţ la care a fost scăpat din marcaj de Musacchio
  • 61 | Faze meciBarcelona
    Luis Suarez trage din prima din careul de 16 metri, dar mingea este respinsă în corner de un fundaş de la Villarreal
  • 55 | Faze meciBarcelona
    Andres Iniesta a marcat al treilea gol al sezonului. Toate reuşitele au venit în Cupa Spaniei
  • 50 | Schimbări
    Rukavina l-a înlocuit pe J. dos Santos
  • 49 | Goluri
    GOOOOOOL Barcelona. GOOOOL Iniesta. Căpitanul gazdelor a marcat după un un-doi cu un adversar, în careul lui Villarreal
  • 48 | Goluri
    GOOOOOL Villarreal! GOOOOOL Trigueros. Suarez a pierdut o minge la 35 de metri de poarta Barcelonei. Trigueros a tras de la 30 de metri şi a marcat, cu largul concurs al lui Ter Stegen
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză
  • 45+2 | OcaziiBarcelona
    Villarreal are prima ocazie a meciului în prelungirile primei reprize. Vietto a reluat din aproprierea porţii, dar Ter Stegen a respins în corner cu un reflex extraordinar
  • 44 | Faze meciBarcelona
    Lionel Messi a marcat 11 goluri în cele zece meciuri disputate în 2015. De asemenea, argentinianul a pus umărul la 50 de goluri înscrise de Barca în acest sezon în toate competiţiile: a marcat 34 şi a dat 16 pase decisive
  • 43 | OcaziiBarcelona
    Suarez putea dubla avantajul gazdelor, dar şutul său de la şase metri, în diagonală, a trecut pe lângă poartă
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOL Barcelona!!!! GOOOOOOL Messi! Musacchio a pierdut o minge în faţa lui Suarez. Uruguayan-ul a pătruns pe partea stângă, i-a pasat lui Messi, care l-a învins pe Asenjo cu un şut plasat, de la 14 metri
  • 32 | Schimbări
    Bruno Soriano s-a accidentat după un duel cu Iniesta şi a fost înlocuit de Trigueros
  • 32 | OcaziiBarcelona
    Gol anulat pentru Barcelona. Neymar şi Rafinha au făcut şah-mat apărarea oaspeţilor. Mingea a ajuns la Mathieu, la 14 metri de poarta lui Asenjo, care a înscris, dar golul nu a fost validat pentru o poziţie de ofsaid
  • 28 | OcaziiBarcelona
    Iniesta s-a distrat cu un adversar pe partea stângă a atacului catalanilor. A scos mingea pe şut, la marginea careului de 16 metri, dar execuţia lui Messi a trecut peste paorta oaspeţilor
  • 21 | Faze meciBarcelona
    Messi a driblat un adversar într-o cursă pe partea dreapta, a centrat în faţa porţii, dar Suarez nu a ajuns la întâlnirea cu mingea
  • 20 | Faze meciBarcelona
    Este a 18-a întâlnire pe Camp Nou între cele două echipe. Barcelona a stâns zece victorii, Villarreal 3, în timp ce patru partide s-au încheiat la egalitate
  • 18 | Faze meciBarcelona
    Echipele conduse de Marcelino au înregistrat două egaluri şi opt înfrângeri în partidele disputate în La Liga împotriva Barcelonei
  • 15 | OcaziiBarcelona
    Luis Suarez i-a furat o minge lui Jordi Alba, care atacase foarte bine colţul lung, şi a trimis din unghi în aut
  • 12 | OcaziiBarcelona
    Messi a luat o acţiune pe cont propriu pe partea dreaptă, dar şutul său de la 18 metri a fost deviat şi prins de Asenjo
  • 12 | Faze meciBarcelona
    Villarreal a piedut o singură partidă din ultimele 20 disputate în toate competiţiile, pe Camp Nou, 2-3 în La Liga
  • 8 | Faze meciBarcelona
    Barcelona a câştigat 8 din ultimele 9 meciuri disputate împotriva lui Villarreal
  • 2 | Faze meciBarcelona

Lionel Messi a marcat în ultimele opt meciuri disputate pe Camp Nou, cea mai bună serie a carierei

Fluier de start al meciului dintre FC Barcelona și Villarreal, din turul semifinalelor Cupei Spaniei
Marcelino Garcia ToralVillarreal

VIDEO Barcelona - Villarreal 3-1. Catalanii, la un pas de finala Cupei Regelui. Penalty ratat de Neymar

Barcelona a făcut un pas important către finala Cupei Regelui după victoria obţinută în turul "semifinalelor", 3-1 cu Villarreal, pe Camp Nou.

Catalanii au deschis scorul în minutul 41 prin Lionel Messi, din pasa lui Luis Suarez. Argentinianul a marcat în a noua partidă consecutivă disputată pe teren propriu. "Submarinul Galben" putea egala până la pauză, dar şutul lui Vietto a fost respins de Ter Stegen. Oaspeţii au înscris totuşi în debutul reprizei secunde - rezerva Trigueros a prins un şut puternic de la distanţă iar portarul Barcei a ratat intervenţia.

Echipa lui Luis Enrique a răspuns imediat şi a revenit în avantaj graţie lui Andre Iniesta, aflat la a treia reuşită în competiţie.

Asenjo a mai scos o dată mingea din poarta în minutul 64 după o execuţie cu capul a lui Pique, în urma unui corner. Scorul putea fi şi mai mare în favoarea gazdelor, însă Neymar a ratat o lovitura de la 11 metri, în minutul 71.

Oaspeţii au forţat pe final, dar Mathieu a blocat şutul lui Gomez, după ce Dos Santos trimisese cu capul pe lângă poartă, după un corner la care Ter Stegen a ieşit pe sub minge.

Returul de pe "El Madrigal" se va disputa pe 4 martie, de la ora 21:00 şi va fi transmis în direct de Digi Sport 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Englezii au dezvăluit ce înseamnă gestul lui Araujo în America de Sud. Atac josnic la Kovacs