S-a terminat meciul.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Luque este avertizat.
  • 90 | OcaziiBerceni
    Rapid putea închide meciul, dar Luque l-a luat la ţintă pe portarul gazdelor din apropierea porţii.
  • 75 | Schimbări
    Gimenez intră în locul lui Popa.
  • 72 | OcaziiBerceni
    Fîşie este la un pas de dublă: reia cu capul după un corner executat de Epaminonda Nicu, dar mingea trece puţin pe lângă poarta lui Romero.
  • 69 | Schimbări
    Kusnir intră în locul lui Raiciu.
    Cioablă intră în locul lui Embalo.
  • 67 | OcaziiBerceni
    Încă o ocazie mare de gol a gazdelor: Dobre centrează de pe partea dreaptă şi Pădureţu reia din voleu, dar mingea loveşte bara.
  • 63 | OcaziiBerceni
    Dobre şutează de la marginea careului, pe jos, dar Romero se întinde şi prinde.
  • 48 | OcaziiBerceni
    Ratare incredibilă a gazdelor: Ionică a fost la un pas de egalare, dar nu a prins cadrul porţii de la numai 6 metri, chiar dacă execuţia părea una simplă.
    A început actul secund.
  • 46 | Schimbări
    Ionică a intrat în locul lui Ettien.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Josl este avertizat. Fază amuzantă cu centralul Eduard Ioniţă în prim-plan: centralul a crezut că Josl mai avea un cartonaş galben şi i-a acordat roşu. După protestele oaspeţilor, arbitrul s-a sfătuit cu rezerva şi a revenit asupra deciziei.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Fîşie este avertizat.
  • 30 | Gol din Penalty
    GOOOOOL RAPID!!!!! GOOOOOL POPA!!!!! Mijlocaşul oapeţilor a bătut în acelaşi colţ şi l-a păcălit din nou pe Stoian.
  • 28 | Penalty-uriBerceni
    Încă un penalty pentru Rapid: Embalo este ţinut în careul de Fîşie şi este o nouă lovitură de pedeapsă.
  • 26 | OcaziiBerceni
    Gazdele sunt la un pas de a trece din nou în avantaj, dar Epaminonda trimite în bară din câţiva metri, după o greşeală în defensiva Rapidului, la o fază fixă.
  • 10 | OcaziiBerceni
    Embalo primeşte o minge de la Martin şi înscrie, dar golul este anulat corect pentru o poziţie de ofsaid.
  • 9 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL RAPID!!!!! GOOOOL POPA!!!!! Mijlocaşul oaspeţilor a egalat cu o execuţie aproape de vinclu.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Radu este avertizat.
  • 8 | Penalty-uriBerceni
    Penalty pentru Rapid!!! Martin este agăţat în careu de Andrei Radu şi Eduard Ioniţă arată punctul cu var.
  • 7 | OcaziiBerceni
    Gazdele au mai marcat o dată, dar Neagu se afla într-o poziţie clară de ofsaid în momentul în care a împins mingea în poartă.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Epaminonda Nicu este avertizat.
  • 4 | OcaziiBerceni
    Embolo este la un pas de egalare, dar şutul său din prima este pe centrul porţii şi Stoian prinde.
  • 1 | Goluri
    GOOOOOOL BERCENI!!!!! GOOOOOL FÎŞIE!!!!!!! Gazdele au deschis scorul la prima ocazie a meciului, după o fază fixă la capătul căreia s-a aflat Fîşie.
Dan AlexaRapid

VIDEO Berceni - Rapid 1-2. Popa a transformat două penalty-uri. Oaspeţii termină turul pe primul loc

Rapid s-a impus la Berceni cu 2-1 şi s-a răzbunat astfel după eliminarea din Cupa României, prima mai devreme de 16-imi, după mai mult de 30 de minute.

Practic, meciul a început de la 1-0 pentru gazde: Fîşie a deschis scorul încă din minutul unu, după o fază fixă, punctul vulnerabil al giuleştenilor din această partidă.

În minutul 8, Martin obţine un penalty pentru rapidişti, după ce a fost ţinut în careu de Andrei Radu. Popa a transformat cu siguranţă. A urmat o bară a antrenorului-jucător Epaminonda Nicu.

Un duel între Embalo şi Fîşie a adus o nouă lovitură de pedeapsă pentru oaspeţi, fază la care ilfovenii au protestat vehement. Popa l-a învins din nou fără probleme pe Stoian.

Intrat la pauză, Ionică a ratat una dintre cele mai mari ocazii din această etapă: a trimis peste poartă de la numai 6 metri, dintr-o poziţie favorabilă. După o oră de joc, a venit încă o mare şansă de egalare pentru gazde: Pădureţu a lovit bara, după un voleu superb. Fîşie putea face dubla, dar lovitura lui de cap a ocolit de puţin poarta lui Romero.

Rapid putea închide meciul în minutul 90, dar s-a terminat 2-1 şi giuleştenii termină turul pe primul loc al Seriei 1 din Liga 2, cu 26 de puncte, după primele 12 etape.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român